
Wit-Russische oppositieleidster Tichanovskaja in Litouwen
MINSK (ANP/AFP) - De Wit-Russische oppositieleidster Svetlana Tichanovskaja is in Litouwen. Dat zei de minister van Buitenlandse Zaken van dit land dinsdag. "Ze is aangekomen in Litouwen en is veilig", zei minister Linas Linkevicius tegen persbureau AFP. De minister gaf geen verdere details.
EU- en NAVO-lid Litouwen, dat ook ooit deel uitmaakte van de Sovjet-Unie, heeft in het verleden al vaker onderdak geboden aan Wit-Russische en Russische oppositieleden. De verblijfplaats van Tichanovskaja, een politieke nieuweling die de overwinning claimde in de verkiezingen van zondag tegen president Alexander Loekasjenko, was maandag onduidelijk.
In de voormalige Sovjetrepubliek Wit-Rusland kwam het maandagavond opnieuw tot botsingen tussen politie en demonstranten. Eén man kwam om het leven tijdens de protesten. De duizenden demonstranten schreeuwden dat Loekasjenko de verkiezingen had gestolen van Tichanovskaja om zo een zesde ambtstermijn veilig te stellen.
De politie gebruikte rubberen kogels, verdovingsgranaten en traangas, maar de demonstranten vochten terug met stenen en vuurwerk en bouwden geïmproviseerde barricades, zeiden AFP-verslaggevers, demonstranten en getuigen.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De liberale burgemeester van Warschau, Rafal Trzaskowski, lijkt zondag nipt de Poolse presidentsverkiezingen te gaan winnen. Dat blijkt uit een exitpoll. Daarin krijgt Trzaskowski 50,3 procent van de stemmen, terwijl de nationalistische Karol Nawrocki op 49,7 procent blijft steken.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Zes politieke partijen in Suriname ondertekenen zondagavond (lokale tijd) het regeerakkoord dat de basis moet vormen voor de nieuwe regering van Jennifer Geerlings-Simons. Zij volgde vorig jaar Desi Bouterse op als voorzitter van de Nationale Democratische Partij (NDP).
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De stafchef van het Israëlische leger, Eyal Zamir, heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van het grondoffensief naar andere delen van de Gazastrook. Dat meldt het leger na een bezoek van Zamir in het zuiden van het belegerde kustgebied. Het offensief gaat door tot "de terugkeer van al onze gijzelaars en de uitschakeling van de regeringscapaciteiten en militaire tak van Hamas", aldus de verklaring.
2 uur geledenRABAT (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk steunt het plan van Marokko voor de Westelijke Sahara, een gebied dat al bijna vijftig jaar onderwerp van conflict is. Eerder lieten ook Kenia, Frankrijk en de Verenigde Staten weten het Marokkaanse plan te steunen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Naar schatting 100.000 mensen zijn zondag afgekomen op festiviteiten op de Champs-Élysées in Parijs ter ere van de overwinning van Paris Saint-Germain in de Champions League-finale. Dat leidde tot gewelddadige confrontaties tussen fans en politie, die meermaals hard ingreep en pepperspray gebruikte.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger verklaart dat het "niet op burgers heeft geschoten" in of rond een door de VS gesteund hulpcentrum in Zuid-Gaza. Eerder zondag meldden Palestijnse hulpdiensten dat het leger het vuur had geopend op een menigte Palestijnen bij een hulpdistributiepunt van de Gaza Humanitarian Foundation (GHF) in de stad Rafah in Gaza. Daarbij zouden 31 doden en meer dan honderd gewonden zijn gevallen.
4 uur geledenIRKOETSK (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Oekraïne heeft meerdere militaire vliegvelden in Rusland aangevallen, melden bronnen bij de Oekraïense veiligheidsdiensten en pro-Russische bloggers. Een van de doelwitten zou een basis diep in Siberië zijn geweest, duizenden kilometers van de grens met Oekraïne.
8 uur geleden