Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wit-Rusland stelt commissie in die Ryanair-incident onderzoekt

Wit-Rusland stelt commissie in die Ryanair-incident onderzoekt

MINSK (ANP/RTR) - Het Wit-Russische ministerie van Transportzaken heeft een commissie ingesteld om de militair afgedwongen landing van een Ryanair-vliegtuig in de hoofdstad Minsk te onderzoeken. De resultaten van het onderzoek worden binnenkort bekendgemaakt, meldt het persbureau RIA.

De Wit-Russische autoriteiten lieten zondag een straaljager bij het toestel vliegen en gaven een valse bommelding af om een Ryanair-vliegtuig te dwingen te landen. Vervolgens hielden ze Roman Protasevitsj aan, een journalist die kritiek heeft op de regering. Hij zat in het vliegtuig.

Op het incident en de arrestatie is internationaal met grote woede gereageerd. De Europese Unie heeft opgeroepen tot een internationaal onderzoek en bespreekt maandag mogelijke sancties tegen Wit-Rusland. De Ierse minister van Buitenlandse Zaken noemde de actie van Wit-Rusland "piraterij". Brits Lagerhuislid Tom Tugendhat sprak van een actie die lijkt op een oorlogsdaad.

Het Wit-Russische staatsagentschap voor de luchtvaart zei maandag dat zijn luchtverkeersleiders slechts "aanbevelingen" hebben gegeven aan de bemanning van het Ryanair-vliegtuig dat werd omgeleid naar Minsk. Er zouden geen dreigementen zijn geuit om de landing af te dwingen. Het toestel was van Athene op weg naar Vilnius, de hoofdstad van Litouwen.

Meer uit Buitenland

Oud-president Zuid-Korea in beroep tegen levenslange straf

SEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.

22 minuten geleden
Politieagent gedood door explosie bij treinstation in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.

24 minuten geleden
Zus van Kim Jong-un krijgt promotie op partijcongres

PYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.

25 minuten geleden
Vier doden bij aanval van IS op checkpoint in noorden van Syrië

RAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.

26 minuten geleden
Trump ontkent meningsverschil met generaal over aanval op Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.

5 uur geleden
Bijna 20 landen veroordelen stappen richting annexatie Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".

5 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.

6 uur geleden