Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wit-Rusland stelt commissie in die Ryanair-incident onderzoekt

Wit-Rusland stelt commissie in die Ryanair-incident onderzoekt

MINSK (ANP/RTR) - Het Wit-Russische ministerie van Transportzaken heeft een commissie ingesteld om de militair afgedwongen landing van een Ryanair-vliegtuig in de hoofdstad Minsk te onderzoeken. De resultaten van het onderzoek worden binnenkort bekendgemaakt, meldt het persbureau RIA.

De Wit-Russische autoriteiten lieten zondag een straaljager bij het toestel vliegen en gaven een valse bommelding af om een Ryanair-vliegtuig te dwingen te landen. Vervolgens hielden ze Roman Protasevitsj aan, een journalist die kritiek heeft op de regering. Hij zat in het vliegtuig.

Op het incident en de arrestatie is internationaal met grote woede gereageerd. De Europese Unie heeft opgeroepen tot een internationaal onderzoek en bespreekt maandag mogelijke sancties tegen Wit-Rusland. De Ierse minister van Buitenlandse Zaken noemde de actie van Wit-Rusland "piraterij". Brits Lagerhuislid Tom Tugendhat sprak van een actie die lijkt op een oorlogsdaad.

Het Wit-Russische staatsagentschap voor de luchtvaart zei maandag dat zijn luchtverkeersleiders slechts "aanbevelingen" hebben gegeven aan de bemanning van het Ryanair-vliegtuig dat werd omgeleid naar Minsk. Er zouden geen dreigementen zijn geuit om de landing af te dwingen. Het toestel was van Athene op weg naar Vilnius, de hoofdstad van Litouwen.

Meer uit Buitenland

Bultrug Timmy weet op eigen kracht los te komen voor Duitse kust

WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.

50 minuten geleden
China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

2 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

3 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

7 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

8 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

9 uur geleden
Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

10 uur geleden