Wit-Rusland gelooft uitleg Kremlin over huursoldaten niet
MINSK (ANP/DPA) - De Wit-Russische president Alexander Loekasjenko gelooft de uitleg van het Kremlin over de 33 in Minsk opgepakte Russische huursoldaten niet. Wit-Rusland zegt dat de huurlingen Wit-Rusland willen destabiliseren. Volgens het Kremlin waren de 33 mannen op doorreis richting Turkije.
"Het is duidelijk dat deze groep een ander doel had", aldus Loekasjenko tegen het Wit-Russische staatsmedium Belta zaterdag. "Er was helemaal geen sprake van een doorreis naar Istanbul. Dit is voor zover ik weet de eerste groep van 180 tot 200 huurlingen die naar Wit-Rusland is gestuurd."
Loekasjenko zei eerder al dat hij Rusland ervan verdenkt de huurlingen in te zetten om het land te destabiliseren, een week voor de presidentsverkiezingen. De zittende president gaat op voor zijn zesde termijn.
De mannen die woensdag zijn opgepakt zouden onderdeel uitmaken van de paramilitaire organisatie Wagner, zegt Wit-Rusland. Volgens waarnemers zou het oppakken van de huurlingen ook een vooropgezet plan van Loekasjenko kunnen zijn, om zijn herverkiezing veilig te stellen.
Meer uit Buitenland
BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Geen energiecentrale in Oekraïne is nog ongeschonden door Russische luchtaanvallen, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zijn land heeft nog altijd voortdurend tekort aan luchtverdedigingswapens. Soms leveren Oekraïnes bondgenoten volgens hem "pas op het allerlaatste moment" nieuwe raketten om Russische drones en raketten uit de lucht te halen.
7 uur geleden