Wit-Rusland gelooft uitleg Kremlin over huursoldaten niet
MINSK (ANP/DPA) - De Wit-Russische president Alexander Loekasjenko gelooft de uitleg van het Kremlin over de 33 in Minsk opgepakte Russische huursoldaten niet. Wit-Rusland zegt dat de huurlingen Wit-Rusland willen destabiliseren. Volgens het Kremlin waren de 33 mannen op doorreis richting Turkije.
"Het is duidelijk dat deze groep een ander doel had", aldus Loekasjenko tegen het Wit-Russische staatsmedium Belta zaterdag. "Er was helemaal geen sprake van een doorreis naar Istanbul. Dit is voor zover ik weet de eerste groep van 180 tot 200 huurlingen die naar Wit-Rusland is gestuurd."
Loekasjenko zei eerder al dat hij Rusland ervan verdenkt de huurlingen in te zetten om het land te destabiliseren, een week voor de presidentsverkiezingen. De zittende president gaat op voor zijn zesde termijn.
De mannen die woensdag zijn opgepakt zouden onderdeel uitmaken van de paramilitaire organisatie Wagner, zegt Wit-Rusland. Volgens waarnemers zou het oppakken van de huurlingen ook een vooropgezet plan van Loekasjenko kunnen zijn, om zijn herverkiezing veilig te stellen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
41 minuten geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.
45 minuten geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.
2 uur geledenLATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.
2 uur geledenMOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.
8 uur geleden