Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wisselvallig Ajax sluipt richting bovenste plaatsen Eredivisie

Wisselvallig Ajax sluipt richting bovenste plaatsen Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax sluipt onder trainer John van 't Schip richting de bovenste plaatsen van de Eredivisie. De club uit de hoofdstad was voor eigen publiek ook te sterk voor Sparta Rotterdam (2-1), na een vermakelijke eerste helft en een slecht optreden na rust.

Ajax stond begin vorige maand nog laatste in de Eredivisie. Trainer John van 't Schip vertelde in zijn eerste persconferentie dat het mogelijk moest zijn om nog voor de winterstop naar de vijfde positie van de ranglijst te klimmen. Dat is hem gelukt, al speelt Go Ahead Eagles zondag nog wel voor eigen publiek tegen FC Utrecht. Ajax sluit volgende week de eerste helft van het seizoen in de Eredivisie af met een thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle. De meest positieve supporters van Ajax denken inmiddels dat de derde plaats na de winterstop nog in zicht kan komen. Die positie geeft aan het einde van het seizoen recht op deelname aan de voorronde van de Champions League.

Ajax speelde de afgelopen anderhalve maand onder Van 't Schip niet tegen de beste ploegen van de Eredivisie, maar het veldspel gaat er steeds beter uitzien. Steven Berghuis voelt zich lekker in zijn vrije rol op de rechterflank. Hij bepaalt het tempo van veel aanvallen van zijn ploeg. En Brian Brobbey is steeds vaker de afmaker. De spits opende ook tegen Sparta de score, na een fraaie hakbal van Kenneth Taylor. Hij kreeg vlak voor rust ook een strafschop, nadat doelman Nick Olij hem had gevloerd. Steven Bergwijn benutte de penalty koelbloedig (2-0).

Alle ruimte

Op basis van de vele kansen was het opmerkelijk dat er slechts twee doelpunten voor rust vielen. Jorrel Hato, Bergwijn, Berghuis en Kristian Hlynsson misten in het eerste en laatste kwartier van de eerste helft grote kansen. Ook Sparta had moeten scoren. Doelman Diant Ramaj kreeg nog net een hand tegen een kopbal van Tobias Lauritsen, de Noorse spits van Sparta. Ook Tijs Velthuis had kunnen scoren voor de bezoekers.

Ajax blijft ook nog steeds goede met slechte momenten afwisselen in wedstrijden. De thuisploeg stelde na rust teleur. Sparta kwam in de 55e minuut ook tot scoren. Camiel Neghli kreeg alle ruimte om uit te halen en scoorde fraai (2-1). Het kwam Ajax niet slecht uit dat de bezoekers in de slotfase niet meer alle risico's namen die nodig waren om wellicht gelijk te maken.

Meer uit Voetbal

Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

2 uur geleden
Slot voelt bij Liverpool steun van beleidsbepalers en fans

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.

3 uur geleden
Assistent-bondscoach Polen op 49-jarige leeftijd overleden

WARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.

3 uur geleden
PSV neemt na 'bewustwordingsprogramma' weer fans mee naar Ajax

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."

3 uur geleden
Schreuder ziet duel NEC - Feyenoord niet als cruciaal voor plek 2

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.

4 uur geleden
Geen straf voor Depay na gebruik telefoon op bank bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.

5 uur geleden
Naamgenoten Johan Cruijff krijgen gratis ArenA-tour

AMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.

6 uur geleden