Wisselvallig Ajax sluipt richting bovenste plaatsen Eredivisie
AMSTERDAM (ANP) - Ajax sluipt onder trainer John van 't Schip richting de bovenste plaatsen van de Eredivisie. De club uit de hoofdstad was voor eigen publiek ook te sterk voor Sparta Rotterdam (2-1), na een vermakelijke eerste helft en een slecht optreden na rust.
Ajax stond begin vorige maand nog laatste in de Eredivisie. Trainer John van 't Schip vertelde in zijn eerste persconferentie dat het mogelijk moest zijn om nog voor de winterstop naar de vijfde positie van de ranglijst te klimmen. Dat is hem gelukt, al speelt Go Ahead Eagles zondag nog wel voor eigen publiek tegen FC Utrecht. Ajax sluit volgende week de eerste helft van het seizoen in de Eredivisie af met een thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle. De meest positieve supporters van Ajax denken inmiddels dat de derde plaats na de winterstop nog in zicht kan komen. Die positie geeft aan het einde van het seizoen recht op deelname aan de voorronde van de Champions League.
Ajax speelde de afgelopen anderhalve maand onder Van 't Schip niet tegen de beste ploegen van de Eredivisie, maar het veldspel gaat er steeds beter uitzien. Steven Berghuis voelt zich lekker in zijn vrije rol op de rechterflank. Hij bepaalt het tempo van veel aanvallen van zijn ploeg. En Brian Brobbey is steeds vaker de afmaker. De spits opende ook tegen Sparta de score, na een fraaie hakbal van Kenneth Taylor. Hij kreeg vlak voor rust ook een strafschop, nadat doelman Nick Olij hem had gevloerd. Steven Bergwijn benutte de penalty koelbloedig (2-0).
Alle ruimte
Op basis van de vele kansen was het opmerkelijk dat er slechts twee doelpunten voor rust vielen. Jorrel Hato, Bergwijn, Berghuis en Kristian Hlynsson misten in het eerste en laatste kwartier van de eerste helft grote kansen. Ook Sparta had moeten scoren. Doelman Diant Ramaj kreeg nog net een hand tegen een kopbal van Tobias Lauritsen, de Noorse spits van Sparta. Ook Tijs Velthuis had kunnen scoren voor de bezoekers.
Ajax blijft ook nog steeds goede met slechte momenten afwisselen in wedstrijden. De thuisploeg stelde na rust teleur. Sparta kwam in de 55e minuut ook tot scoren. Camiel Neghli kreeg alle ruimte om uit te halen en scoorde fraai (2-1). Het kwam Ajax niet slecht uit dat de bezoekers in de slotfase niet meer alle risico's namen die nodig waren om wellicht gelijk te maken.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
19 uur geleden