Wisselvallig Ajax sluipt richting bovenste plaatsen Eredivisie
AMSTERDAM (ANP) - Ajax sluipt onder trainer John van 't Schip richting de bovenste plaatsen van de Eredivisie. De club uit de hoofdstad was voor eigen publiek ook te sterk voor Sparta Rotterdam (2-1), na een vermakelijke eerste helft en een slecht optreden na rust.
Ajax stond begin vorige maand nog laatste in de Eredivisie. Trainer John van 't Schip vertelde in zijn eerste persconferentie dat het mogelijk moest zijn om nog voor de winterstop naar de vijfde positie van de ranglijst te klimmen. Dat is hem gelukt, al speelt Go Ahead Eagles zondag nog wel voor eigen publiek tegen FC Utrecht. Ajax sluit volgende week de eerste helft van het seizoen in de Eredivisie af met een thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle. De meest positieve supporters van Ajax denken inmiddels dat de derde plaats na de winterstop nog in zicht kan komen. Die positie geeft aan het einde van het seizoen recht op deelname aan de voorronde van de Champions League.
Ajax speelde de afgelopen anderhalve maand onder Van 't Schip niet tegen de beste ploegen van de Eredivisie, maar het veldspel gaat er steeds beter uitzien. Steven Berghuis voelt zich lekker in zijn vrije rol op de rechterflank. Hij bepaalt het tempo van veel aanvallen van zijn ploeg. En Brian Brobbey is steeds vaker de afmaker. De spits opende ook tegen Sparta de score, na een fraaie hakbal van Kenneth Taylor. Hij kreeg vlak voor rust ook een strafschop, nadat doelman Nick Olij hem had gevloerd. Steven Bergwijn benutte de penalty koelbloedig (2-0).
Alle ruimte
Op basis van de vele kansen was het opmerkelijk dat er slechts twee doelpunten voor rust vielen. Jorrel Hato, Bergwijn, Berghuis en Kristian Hlynsson misten in het eerste en laatste kwartier van de eerste helft grote kansen. Ook Sparta had moeten scoren. Doelman Diant Ramaj kreeg nog net een hand tegen een kopbal van Tobias Lauritsen, de Noorse spits van Sparta. Ook Tijs Velthuis had kunnen scoren voor de bezoekers.
Ajax blijft ook nog steeds goede met slechte momenten afwisselen in wedstrijden. De thuisploeg stelde na rust teleur. Sparta kwam in de 55e minuut ook tot scoren. Camiel Neghli kreeg alle ruimte om uit te halen en scoorde fraai (2-1). Het kwam Ajax niet slecht uit dat de bezoekers in de slotfase niet meer alle risico's namen die nodig waren om wellicht gelijk te maken.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
14 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
16 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
17 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
18 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
22 uur geleden