Wisselvallig Ajax sluipt richting bovenste plaatsen Eredivisie
AMSTERDAM (ANP) - Ajax sluipt onder trainer John van 't Schip richting de bovenste plaatsen van de Eredivisie. De club uit de hoofdstad was voor eigen publiek ook te sterk voor Sparta Rotterdam (2-1), na een vermakelijke eerste helft en een slecht optreden na rust.
Ajax stond begin vorige maand nog laatste in de Eredivisie. Trainer John van 't Schip vertelde in zijn eerste persconferentie dat het mogelijk moest zijn om nog voor de winterstop naar de vijfde positie van de ranglijst te klimmen. Dat is hem gelukt, al speelt Go Ahead Eagles zondag nog wel voor eigen publiek tegen FC Utrecht. Ajax sluit volgende week de eerste helft van het seizoen in de Eredivisie af met een thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle. De meest positieve supporters van Ajax denken inmiddels dat de derde plaats na de winterstop nog in zicht kan komen. Die positie geeft aan het einde van het seizoen recht op deelname aan de voorronde van de Champions League.
Ajax speelde de afgelopen anderhalve maand onder Van 't Schip niet tegen de beste ploegen van de Eredivisie, maar het veldspel gaat er steeds beter uitzien. Steven Berghuis voelt zich lekker in zijn vrije rol op de rechterflank. Hij bepaalt het tempo van veel aanvallen van zijn ploeg. En Brian Brobbey is steeds vaker de afmaker. De spits opende ook tegen Sparta de score, na een fraaie hakbal van Kenneth Taylor. Hij kreeg vlak voor rust ook een strafschop, nadat doelman Nick Olij hem had gevloerd. Steven Bergwijn benutte de penalty koelbloedig (2-0).
Alle ruimte
Op basis van de vele kansen was het opmerkelijk dat er slechts twee doelpunten voor rust vielen. Jorrel Hato, Bergwijn, Berghuis en Kristian Hlynsson misten in het eerste en laatste kwartier van de eerste helft grote kansen. Ook Sparta had moeten scoren. Doelman Diant Ramaj kreeg nog net een hand tegen een kopbal van Tobias Lauritsen, de Noorse spits van Sparta. Ook Tijs Velthuis had kunnen scoren voor de bezoekers.
Ajax blijft ook nog steeds goede met slechte momenten afwisselen in wedstrijden. De thuisploeg stelde na rust teleur. Sparta kwam in de 55e minuut ook tot scoren. Camiel Neghli kreeg alle ruimte om uit te halen en scoorde fraai (2-1). Het kwam Ajax niet slecht uit dat de bezoekers in de slotfase niet meer alle risico's namen die nodig waren om wellicht gelijk te maken.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
7 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
11 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
11 uur geleden