Wisselende resultaten Chinese stekkerautomarkt door zwakke vraag
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Verschillende Chinese autofabrikanten hadden in juli te maken met een afnemende vraag naar hun stekkerauto's. Met name Zeekr, het elektrische automerk van Geely, werd hard getroffen ten opzichte van de voorgaande maand. BYD was nog altijd het bestverkopende merk in China.
Zeekr, met types als de Zeekr 001 en Zeekr X, verkocht vorige maand 15.655 auto's, 22 procent minder dan in juni. Het bedrijf geeft aan dat voor de zomer onderhoud heeft plaatsgevonden aan de productielijnen. Ook worden aanpassingen gedaan voor het produceren van nieuwe modellen. Daarmee wil Zeekr ergens in het vierde kwartaal groeien naar een maandelijkse productie van 30.000 auto's.
BYD verkocht vorige maand de meeste auto's, bijna 341.000, 0,2 procent meer dan een maand eerder. De groei zat met name in de plug-inhybrides, waarvan de fabrikant er meer verkocht dankzij kortingen. De verkoop van puur elektrische auto's daalde daarentegen naar het laagste niveau in vijf maanden.
Verkoopdaling
Verder rapporteerde Geely, dat ook eigenaar is van Volvo Car, een verkoopdaling van 9,2 procent. Great Wall Motor, de grootste fabrikant van SUV's in China, zag de verkoop met 6,9 procent dalen. Li Auto verkocht juist 6,8 procent meer auto's in juli. Die stijging dankt de fabrikant aan de populariteit van zijn elektrische auto's met een groot bereik.
Chinese autofabrikanten kregen vorige maand te maken met hogere importheffingen, opgelegd door de Europese Unie. De Europese Commissie wil hiermee een eind maken aan de oneerlijke concurrentie van China, omdat dat land zijn eigen fabrikanten subsidieert. De heffingen kunnen oplopen tot 38 procent.
Vlak voordat de verhoging op 5 juli werd ingevoerd, importeerde Europa meer elektrische auto's van Chinese merken. Dat kwam naar voren uit gegevens van onderzoeksbureau Dataforce. In juni ging het om ruim 23.000, 72 procent meer dan in mei. Het marktaandeel van de Chinese merken in Europa steeg in juni daardoor naar 11 procent volgens Dataforce.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
53 minuten geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.
5 uur geleden