Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wisselende resultaten Chinese stekkerautomarkt door zwakke vraag

Wisselende resultaten Chinese stekkerautomarkt door zwakke vraag

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Verschillende Chinese autofabrikanten hadden in juli te maken met een afnemende vraag naar hun stekkerauto's. Met name Zeekr, het elektrische automerk van Geely, werd hard getroffen ten opzichte van de voorgaande maand. BYD was nog altijd het bestverkopende merk in China.

Zeekr, met types als de Zeekr 001 en Zeekr X, verkocht vorige maand 15.655 auto's, 22 procent minder dan in juni. Het bedrijf geeft aan dat voor de zomer onderhoud heeft plaatsgevonden aan de productielijnen. Ook worden aanpassingen gedaan voor het produceren van nieuwe modellen. Daarmee wil Zeekr ergens in het vierde kwartaal groeien naar een maandelijkse productie van 30.000 auto's.

BYD verkocht vorige maand de meeste auto's, bijna 341.000, 0,2 procent meer dan een maand eerder. De groei zat met name in de plug-inhybrides, waarvan de fabrikant er meer verkocht dankzij kortingen. De verkoop van puur elektrische auto's daalde daarentegen naar het laagste niveau in vijf maanden.

Verkoopdaling

Verder rapporteerde Geely, dat ook eigenaar is van Volvo Car, een verkoopdaling van 9,2 procent. Great Wall Motor, de grootste fabrikant van SUV's in China, zag de verkoop met 6,9 procent dalen. Li Auto verkocht juist 6,8 procent meer auto's in juli. Die stijging dankt de fabrikant aan de populariteit van zijn elektrische auto's met een groot bereik.

Chinese autofabrikanten kregen vorige maand te maken met hogere importheffingen, opgelegd door de Europese Unie. De Europese Commissie wil hiermee een eind maken aan de oneerlijke concurrentie van China, omdat dat land zijn eigen fabrikanten subsidieert. De heffingen kunnen oplopen tot 38 procent.

Vlak voordat de verhoging op 5 juli werd ingevoerd, importeerde Europa meer elektrische auto's van Chinese merken. Dat kwam naar voren uit gegevens van onderzoeksbureau Dataforce. In juni ging het om ruim 23.000, 72 procent meer dan in mei. Het marktaandeel van de Chinese merken in Europa steeg in juni daardoor naar 11 procent volgens Dataforce.

Meer uit Financieel

Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

44 minuten geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

45 minuten geleden
Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

3 uur geleden
Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

5 uur geleden
ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

6 uur geleden
Brussel onderzoekt Meta om misbruik marktpositie AI op WhatsApp

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.

7 uur geleden
Verzekeraars beloven hogere premie voor trouwe klant te voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

7 uur geleden