Wisselende resultaten Chinese stekkerautomarkt door zwakke vraag
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Verschillende Chinese autofabrikanten hadden in juli te maken met een afnemende vraag naar hun stekkerauto's. Met name Zeekr, het elektrische automerk van Geely, werd hard getroffen ten opzichte van de voorgaande maand. BYD was nog altijd het bestverkopende merk in China.
Zeekr, met types als de Zeekr 001 en Zeekr X, verkocht vorige maand 15.655 auto's, 22 procent minder dan in juni. Het bedrijf geeft aan dat voor de zomer onderhoud heeft plaatsgevonden aan de productielijnen. Ook worden aanpassingen gedaan voor het produceren van nieuwe modellen. Daarmee wil Zeekr ergens in het vierde kwartaal groeien naar een maandelijkse productie van 30.000 auto's.
BYD verkocht vorige maand de meeste auto's, bijna 341.000, 0,2 procent meer dan een maand eerder. De groei zat met name in de plug-inhybrides, waarvan de fabrikant er meer verkocht dankzij kortingen. De verkoop van puur elektrische auto's daalde daarentegen naar het laagste niveau in vijf maanden.
Verkoopdaling
Verder rapporteerde Geely, dat ook eigenaar is van Volvo Car, een verkoopdaling van 9,2 procent. Great Wall Motor, de grootste fabrikant van SUV's in China, zag de verkoop met 6,9 procent dalen. Li Auto verkocht juist 6,8 procent meer auto's in juli. Die stijging dankt de fabrikant aan de populariteit van zijn elektrische auto's met een groot bereik.
Chinese autofabrikanten kregen vorige maand te maken met hogere importheffingen, opgelegd door de Europese Unie. De Europese Commissie wil hiermee een eind maken aan de oneerlijke concurrentie van China, omdat dat land zijn eigen fabrikanten subsidieert. De heffingen kunnen oplopen tot 38 procent.
Vlak voordat de verhoging op 5 juli werd ingevoerd, importeerde Europa meer elektrische auto's van Chinese merken. Dat kwam naar voren uit gegevens van onderzoeksbureau Dataforce. In juni ging het om ruim 23.000, 72 procent meer dan in mei. Het marktaandeel van de Chinese merken in Europa steeg in juni daardoor naar 11 procent volgens Dataforce.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
7 uur geleden