Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wisselende koersuitslagen op Wall Street na grillige beursmaand

Wisselende koersuitslagen op Wall Street na grillige beursmaand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten maandag bij opening wisselende koersuitslagen zien. Beleggers op Wall Street bleven voorzichtig op de laatste dag van de grillige beursmaand januari. De rentevrees hield de Amerikaanse markten deze maand flink in de greep nadat de Federal Reserve liet weten de rente mogelijk al in maart te gaan verhogen om de hard oplopende inflatie aan te pakken. Hogere rentetarieven zijn doorgaans slecht nieuws voor aandelenbeleggingen.

Beurshandelaren rekenden al op drie of vier renteverhogingen van de Fed dit jaar, maar na de beleidsvergadering in januari houden steeds meer beleggers rekening met vijf verhogingen. Daarmee zou het Amerikaanse beleid flink afwijken van dat in Europa waar de rente vermoedelijk nog heel dit jaar extreem laag blijft.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,6 procent lager op 34.528 punten en koerst af op een maandverlies van dik 4 procent. De brede S&P 500 zakte 0,2 procent tot 4424 punten. De index van de vijfhonderd grootste Amerikaanse bedrijven stevent met een min van 7 procent af op de slechtste beursmaand sinds maart 2020. De Nasdaq won 0,3 procent tot 13.825 punten. De techgraadmeter koerst af op een verlies van zo'n 12 procent in januari.

Spotify

Citrix Systems verloor 3,7 procent. Elliott Investment Management en Vista Equity Partners nemen de softwaremaker over voor 13 miljard dollar. De investeerders betalen 104 dollar per aandeel. Dat is minder dan de slotkoers van afgelopen vrijdag. Het aandeel Citrix is echter flink gestegen sinds de geruchten over een mogelijke overnamedeal begin december de kop op staken.

Spotify won 5,7 procent. De streamingdienst zag de marktwaarde vorige week met ruim 2 miljard dollar dalen na de protestactie van de Canadese zanger Neil Young. Young haalde zijn muziek van de dienst vanwege een podcast van comedian Joe Rogan, die exclusief via Spotify te beluisteren is. Volgens Young en andere critici zou Rogan desinformatie over het coronavirus verspreiden. Spotify heeft aangekondigd er met een speciale commissie op te gaan letten dat er geen desinformatie wordt verspreid.

Beyond Meat dikte 6,5 procent aan. Analisten van Barclays schroefden hun aanbeveling voor de producent van veganistische vleesvervangers op. Videostreamingdienst Netflix profiteerde van een adviesverhoging door Citigroup en steeg 5,7 procent in waarde.

Meer uit Financieel

Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

30 minuten geleden
Branche: caravan maakt 'comeback', vooral bij jonge gezinnen

BUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.

32 minuten geleden
Scheepvaartblad: Iran zet plan voor tol in Straat van Hormuz door

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.

56 minuten geleden
Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar beurs in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.

1 uur geleden
Rheinmetall ziet veel vraag naar luchtverdediging in Golfregio

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
EU: hoge prijs kerosine geen reden voor niet compenseren reiziger

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.

2 uur geleden
Advies aan Hoge Raad: niet iedereen hoeft compensatie box 3

DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.

3 uur geleden