Wisselend slot Europese beurzen door onzekerheid brexit
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn woensdag met wisselende resultaten de dag uitgegaan. Beleggers leken de onzekerheid over een brexitdeal lang van zich afgeschud te hebben, maar aan het einde van de dag drukte die toch weer op het sentiment. Ook lieten handelaren zich beïnvloeden door de negatieve stemming op de Amerikaanse beurzen.
De AEX-index op Beursplein 5 won 0,5 procent tot 619,72 punten. De MidKap leverde 0,6 procent in en kwam op een stand van 909,03 punten uit. De beurzen in Londen en Frankfurt stegen tot 0,5 procent, Parijs daalde 0,3 procent.
Bij de hoofdfondsen in Amsterdam was maaltijdbestelsite Just Eat Takeaway de koploper met een plus van 7,7 procent. Het bedrijf profiteerde van positieve berichten rond de beursgang van de Amerikaanse branchegenoot DoorDash. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een min van 1,3 procent.
In de MidKap was Signify een van de grootste dalers na de bekendmaking van de strategie voor de komende jaren. Het verlichtingsbedrijf wil de winstgevendheid vergroten en ook verder groeien. Dit jaar verwacht Signify dat de omzet zal krimpen en die prognose viel analisten van ING tegen.
Slecht nieuws voor chipmaker ASML
Chipmachinemaker ASML leverde 0,4 procent in na tegenvallend nieuws van STMicroelectronics. De Europese chipmaker kelderde haast 12 procent in Parijs nadat het bedrijf liet weten zijn omzetdoel van 12 miljard dollar per jaar uit te stellen tot 2023.
Op de lokale markt klom JDE Peet's 0,3 procent. Het koffie- en theeconcern promoveert op 21 december naar de MidKap. Het bedrijf achter Douwe Egberts neemt de plek in van bouwbedrijf BAM (min 3,9 procent), dat naar de index voor kleinere beursfondsen degradeert.
UBS klom 0,1 procent in Zürich. De Zwitserse bank liet weten kennis te hebben genomen van het feit dat oud-topman Ralph Hamers van ING strafrechtelijk wordt vervolgd voor het falende toezicht op witwaspraktijken bij de Nederlandse bank. Hamers is inmiddels topman van UBS.
BioNTech daalde 1,6 procent in Frankfurt na berichten dat het coronavaccin dat het bedrijf samen met Pfizer ontwikkelde tot allergische reacties zou kunnen leiden. Het vaccin werd daarnaast goedgekeurd voor gebruik in Canada.
De euro was 1,2075 dollar waard, tegenover 1,2110 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 45,51 dollar. Brentolie kostte een fractie meer, 48,86 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkelconcern Amazon gaat ongeveer 16.000 banen schrappen als onderdeel van een grote reorganisatie, heeft het concern woensdag bevestigd. Persbureau Reuters meldde vorige week al op basis van ingewijden dat het bedrijf een tweede ronde van ontslagen ging doorvoeren, waarbij duizenden kantoorfuncties zouden verdwijnen.
11 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft drie grote technologiebedrijven toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM verwacht vrijdag weer naar Dubai te vliegen. Vluchten naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv gaan voorlopig nog niet door. Dat meldt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. Vorige week vrijdag maakte KLM bekend meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten te mijden vanwege de "geopolitieke situatie".
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud steeg woensdag tot een nieuw record, aangejaagd door een sterk afgezwakte Amerikaanse dollar en een vlucht uit staatsobligaties. De Amerikaanse president Donald Trump zei dinsdagavond dat hij zich geen zorgen maakte over de huidige zwakte van de dollar. De dollar daalde daarop aanvankelijk fors. Omdat goud voornamelijk in dollars wordt verhandeld, leiden dalende dollarkoersen meestal tot winsten op de goudmarkt.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Vakbond CNV zegt "compleet overdonderd" te zijn door de aankondiging van ASML om 1700 medewerkers te ontslaan. De chipmachinefabrikant uit Veldhoven maakte dat woensdag bekend, net als een recordomzet over vorig jaar. De vakbond vindt het "een heel diffuus verhaal".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachineproducent ASML steeg woensdag fors op de beurs in Amsterdam na de bekendmaking van sterke kwartaalcijfers en gunstige vooruitzichten, die de verwachtingen overtroffen. Het orderboek bereikte in het vierde kwartaal een recordhoogte, vooral dankzij een aanhoudende groei in de vraag naar geavanceerde chipmachines. Deze zijn nodig omdat steeds krachtigere chips essentieel zijn voor AI-toepassingen en datacenters.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het aantal huishoudens met een glasvezelaansluiting op het netwerk van KPN is vorig jaar gestegen naar bijna 6 miljoen. Het telecombedrijf heeft in 2025 440.000 huishoudens voorzien van zo'n aansluiting voor sneller internet. Dit is inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin het telecombedrijf optrekt met pensioenfonds ABP.
3 uur geleden