Wisselend slot Europese beurzen door onzekerheid brexit
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn woensdag met wisselende resultaten de dag uitgegaan. Beleggers leken de onzekerheid over een brexitdeal lang van zich afgeschud te hebben, maar aan het einde van de dag drukte die toch weer op het sentiment. Ook lieten handelaren zich beïnvloeden door de negatieve stemming op de Amerikaanse beurzen.
De AEX-index op Beursplein 5 won 0,5 procent tot 619,72 punten. De MidKap leverde 0,6 procent in en kwam op een stand van 909,03 punten uit. De beurzen in Londen en Frankfurt stegen tot 0,5 procent, Parijs daalde 0,3 procent.
Bij de hoofdfondsen in Amsterdam was maaltijdbestelsite Just Eat Takeaway de koploper met een plus van 7,7 procent. Het bedrijf profiteerde van positieve berichten rond de beursgang van de Amerikaanse branchegenoot DoorDash. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een min van 1,3 procent.
In de MidKap was Signify een van de grootste dalers na de bekendmaking van de strategie voor de komende jaren. Het verlichtingsbedrijf wil de winstgevendheid vergroten en ook verder groeien. Dit jaar verwacht Signify dat de omzet zal krimpen en die prognose viel analisten van ING tegen.
Slecht nieuws voor chipmaker ASML
Chipmachinemaker ASML leverde 0,4 procent in na tegenvallend nieuws van STMicroelectronics. De Europese chipmaker kelderde haast 12 procent in Parijs nadat het bedrijf liet weten zijn omzetdoel van 12 miljard dollar per jaar uit te stellen tot 2023.
Op de lokale markt klom JDE Peet's 0,3 procent. Het koffie- en theeconcern promoveert op 21 december naar de MidKap. Het bedrijf achter Douwe Egberts neemt de plek in van bouwbedrijf BAM (min 3,9 procent), dat naar de index voor kleinere beursfondsen degradeert.
UBS klom 0,1 procent in Zürich. De Zwitserse bank liet weten kennis te hebben genomen van het feit dat oud-topman Ralph Hamers van ING strafrechtelijk wordt vervolgd voor het falende toezicht op witwaspraktijken bij de Nederlandse bank. Hamers is inmiddels topman van UBS.
BioNTech daalde 1,6 procent in Frankfurt na berichten dat het coronavaccin dat het bedrijf samen met Pfizer ontwikkelde tot allergische reacties zou kunnen leiden. Het vaccin werd daarnaast goedgekeurd voor gebruik in Canada.
De euro was 1,2075 dollar waard, tegenover 1,2110 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 45,51 dollar. Brentolie kostte een fractie meer, 48,86 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
7 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
12 uur geleden