Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wisselend slot Europese beurzen door onzekerheid brexit

Wisselend slot Europese beurzen door onzekerheid brexit

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn woensdag met wisselende resultaten de dag uitgegaan. Beleggers leken de onzekerheid over een brexitdeal lang van zich afgeschud te hebben, maar aan het einde van de dag drukte die toch weer op het sentiment. Ook lieten handelaren zich beïnvloeden door de negatieve stemming op de Amerikaanse beurzen.

De AEX-index op Beursplein 5 won 0,5 procent tot 619,72 punten. De MidKap leverde 0,6 procent in en kwam op een stand van 909,03 punten uit. De beurzen in Londen en Frankfurt stegen tot 0,5 procent, Parijs daalde 0,3 procent.

Bij de hoofdfondsen in Amsterdam was maaltijdbestelsite Just Eat Takeaway de koploper met een plus van 7,7 procent. Het bedrijf profiteerde van positieve berichten rond de beursgang van de Amerikaanse branchegenoot DoorDash. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een min van 1,3 procent.

In de MidKap was Signify een van de grootste dalers na de bekendmaking van de strategie voor de komende jaren. Het verlichtingsbedrijf wil de winstgevendheid vergroten en ook verder groeien. Dit jaar verwacht Signify dat de omzet zal krimpen en die prognose viel analisten van ING tegen.

Slecht nieuws voor chipmaker ASML

Chipmachinemaker ASML leverde 0,4 procent in na tegenvallend nieuws van STMicroelectronics. De Europese chipmaker kelderde haast 12 procent in Parijs nadat het bedrijf liet weten zijn omzetdoel van 12 miljard dollar per jaar uit te stellen tot 2023.

Op de lokale markt klom JDE Peet's 0,3 procent. Het koffie- en theeconcern promoveert op 21 december naar de MidKap. Het bedrijf achter Douwe Egberts neemt de plek in van bouwbedrijf BAM (min 3,9 procent), dat naar de index voor kleinere beursfondsen degradeert.

UBS klom 0,1 procent in Zürich. De Zwitserse bank liet weten kennis te hebben genomen van het feit dat oud-topman Ralph Hamers van ING strafrechtelijk wordt vervolgd voor het falende toezicht op witwaspraktijken bij de Nederlandse bank. Hamers is inmiddels topman van UBS.

BioNTech daalde 1,6 procent in Frankfurt na berichten dat het coronavaccin dat het bedrijf samen met Pfizer ontwikkelde tot allergische reacties zou kunnen leiden. Het vaccin werd daarnaast goedgekeurd voor gebruik in Canada.

De euro was 1,2075 dollar waard, tegenover 1,2110 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 45,51 dollar. Brentolie kostte een fractie meer, 48,86 dollar per vat.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

1 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

3 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

5 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

6 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

7 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

9 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

9 uur geleden