Wisselend beeld op Wall Street na banenrapport VS
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag aan het slot van de handel een wisselend beeld zien. Beleggers op Wall Street verwerkten het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Verder was sportmerk Lululemon Athletica een opvallende stijger dankzij goed ontvangen resultaten en vooruitzichten.
De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in november met 227.000 banen gegroeid. Dat was iets meer dan verwacht. De toename volgt op de zwakke groei in oktober, toen het banencijfer negatief werd beïnvloed door orkanen en stakingen. De werkloosheid in 's werelds grootste economie steeg licht tot 4,2 procent. De banengroei speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank vergadert later deze maand opnieuw over de rente en beleggers hopen dat de leenkosten in de VS dan verder worden verlaagd.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 44.642,52 punten. De brede S&P 500-index klom 0,3 procent tot 6090,27 punten en de techgraadmeter Nasdaq won 0,8 procent tot 19.859,77 punten.
Sportkledingfabrikant
Lululemon maakte een koerssprong van bijna 16 procent. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, onder andere bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook is het belangrijke feestdagenseizoen volgens het sportmerk goed begonnen en werd het bedrijf iets positiever over de resultaten in het hele boekjaar.
Ulta Beauty werd 9 procent meer waard. De cosmeticaketen verhoogde de winstverwachting voor het hele jaar, na beter dan verwachte kwartaalresultaten en een sterke vraag naar parfums en make-up tijdens het koopjesseizoen.
Consumentenvertrouwen
De Universiteit van Michigan kwam ook met voorlopige cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen. Het vertrouwen is deze maand gestegen naar het hoogste niveau sinds april.
De euro was 1,0562 dollar waard, tegen 1,0567 dollar bij het slot van de handel in Europa. Amerikaanse olie werd 1,7 procent goedkoper op 67,15 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde 1,5 procent in prijs tot 71,03 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies geëindigd, daags nadat de AEX-index op recordhoogte was gesloten. Bij beleggers namen zorgen over stijgende energieprijzen en de aanhoudend hoge inflatie toe. Ook elders in Europa sloten de beurzen daardoor in de min.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) wil opheldering van de NAM over een uitkering van meer dan een miljard euro aan aandeelhouders Shell en ExxonMobil. Die storting roept vragen op over de "financiële positie en het nakomen van de afspraken", zegt de CDA-minister in een verklaring.
50 minuten geledenPARIJS (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben na overleg beloofd om sneller olievoorraden vrij te geven onder afspraken die stammen uit maart. Daarmee hopen ze iets te doen tegen de sterk gestegen dieselprijzen, die onlangs in meerdere landen recordhoogtes bereikten.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Vijf oud-handelaren van de Britse bank Barclays die waren veroordeeld in een reeks fraudezaken, hebben een overwinning behaald bij het hof van beroep in Londen. Eerder werden ze veroordeeld voor het manipuleren van rentetarieven. Rechters hebben die veroordelingen in hun hoger beroep nu vernietigd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De lage waterstand heeft voor een flinke toename van het aantal riviercruiseschepen in Rotterdam gezorgd. In augustus en september kwamen er ruim twee keer zoveel schepen naar Rotterdam vergeleken met vorig jaar, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Riviercruiseaanbieders hebben reizen naar onder meer Duitsland geschrapt om de uitzonderlijk lage waterstanden en kiezen voor andere bestemmingen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager aan de handel begonnen. Daarmee werd een stapje teruggedaan op Wall Street na de nieuwe records van de brede S&P 500-index en op de technologiebeurs Nasdaq een dag eerder. De techfondsen gaven daarbij terrein prijs. Later op de dag komen nog de notulen van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank van vorige maand.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell heeft recordresultaten geboekt met de raffinage van olie. Het verschil in prijs tussen ruwe aardolie en geraffineerde producten, zoals brandstoffen als diesel en benzine, was nooit zo groot als in het derde kwartaal. Daarbij profiteert het Britse bedrijf van de schaarste die is ontstaan door de Iranoorlog en Oekraïense aanvallen op raffinaderijen in Rusland, die leidden tot een Russisch exportverbod voor benzine en diesel.
2 uur geleden