Wisselend beeld op Wall Street na banenrapport VS
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag aan het slot van de handel een wisselend beeld zien. Beleggers op Wall Street verwerkten het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Verder was sportmerk Lululemon Athletica een opvallende stijger dankzij goed ontvangen resultaten en vooruitzichten.
De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in november met 227.000 banen gegroeid. Dat was iets meer dan verwacht. De toename volgt op de zwakke groei in oktober, toen het banencijfer negatief werd beïnvloed door orkanen en stakingen. De werkloosheid in 's werelds grootste economie steeg licht tot 4,2 procent. De banengroei speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank vergadert later deze maand opnieuw over de rente en beleggers hopen dat de leenkosten in de VS dan verder worden verlaagd.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 44.642,52 punten. De brede S&P 500-index klom 0,3 procent tot 6090,27 punten en de techgraadmeter Nasdaq won 0,8 procent tot 19.859,77 punten.
Sportkledingfabrikant
Lululemon maakte een koerssprong van bijna 16 procent. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, onder andere bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook is het belangrijke feestdagenseizoen volgens het sportmerk goed begonnen en werd het bedrijf iets positiever over de resultaten in het hele boekjaar.
Ulta Beauty werd 9 procent meer waard. De cosmeticaketen verhoogde de winstverwachting voor het hele jaar, na beter dan verwachte kwartaalresultaten en een sterke vraag naar parfums en make-up tijdens het koopjesseizoen.
Consumentenvertrouwen
De Universiteit van Michigan kwam ook met voorlopige cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen. Het vertrouwen is deze maand gestegen naar het hoogste niveau sinds april.
De euro was 1,0562 dollar waard, tegen 1,0567 dollar bij het slot van de handel in Europa. Amerikaanse olie werd 1,7 procent goedkoper op 67,15 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde 1,5 procent in prijs tot 71,03 dollar.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.
13 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.
13 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.
14 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.
16 uur geledenABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
21 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
22 uur geleden