Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wisselend beeld op Wall Street na banenrapport VS

Wisselend beeld op Wall Street na banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag aan het slot van de handel een wisselend beeld zien. Beleggers op Wall Street verwerkten het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Verder was sportmerk Lululemon Athletica een opvallende stijger dankzij goed ontvangen resultaten en vooruitzichten.

De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in november met 227.000 banen gegroeid. Dat was iets meer dan verwacht. De toename volgt op de zwakke groei in oktober, toen het banencijfer negatief werd beïnvloed door orkanen en stakingen. De werkloosheid in 's werelds grootste economie steeg licht tot 4,2 procent. De banengroei speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank vergadert later deze maand opnieuw over de rente en beleggers hopen dat de leenkosten in de VS dan verder worden verlaagd.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 44.642,52 punten. De brede S&P 500-index klom 0,3 procent tot 6090,27 punten en de techgraadmeter Nasdaq won 0,8 procent tot 19.859,77 punten.

Sportkledingfabrikant

Lululemon maakte een koerssprong van bijna 16 procent. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, onder andere bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook is het belangrijke feestdagenseizoen volgens het sportmerk goed begonnen en werd het bedrijf iets positiever over de resultaten in het hele boekjaar.

Ulta Beauty werd 9 procent meer waard. De cosmeticaketen verhoogde de winstverwachting voor het hele jaar, na beter dan verwachte kwartaalresultaten en een sterke vraag naar parfums en make-up tijdens het koopjesseizoen.

Consumentenvertrouwen

De Universiteit van Michigan kwam ook met voorlopige cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen. Het vertrouwen is deze maand gestegen naar het hoogste niveau sinds april.

De euro was 1,0562 dollar waard, tegen 1,0567 dollar bij het slot van de handel in Europa. Amerikaanse olie werd 1,7 procent goedkoper op 67,15 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde 1,5 procent in prijs tot 71,03 dollar.

Meer uit Financieel

Orderboek defensieconcern Rheinmetall groeit hard

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.

12 minuten geleden
Von der Leyen: oorlog kostte EU al 3 miljard extra voor energie

STRAATSBURG (ANP) - De eerste tien dagen oorlog in het Midden-Oosten hebben de Europese belastingbetaler al "3 miljard euro extra aan import van fossiele brandstoffen gekost", stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "Dat is de prijs van onze afhankelijkheid" van de import van energie, stelt ze in een toespraak in het Europees Parlement.

15 minuten geleden
AEX-index opent licht lager na flinke plus dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht lager geopend. Daarmee werd een stapje teruggedaan van de flinke plus een dag eerder toen de hoofdgraadmeter op het Damrak net boven de grens van 1000 punten sloot.

38 minuten geleden
Derde recordjaarwinst op rij voor bedrijf achter Zara en Bershka

ARTEIXO (ANP/AFP) - Inditex, de eigenaar van kledingwinkelketens als Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in het afgelopen boekjaar opnieuw zijn hoogste winst ooit geboekt. Dat is de derde keer op rij voor een van de grootste kledingverkopers ter wereld, ondanks dat het bedrijf te maken heeft met felle concurrentie van onder meer fastfashionwebwinkel Shein.

46 minuten geleden
Succes nieuwe Pokémon-game stuwt beurswaarde Nintendo

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo was woensdag een grote winnaar op de beurs in Japan dankzij het succes van de nieuwste game van Pokémon. Dat spel, genaamd Pokémon Pokopia, zou de verkoop van Nintendo's nieuwste console, de Switch 2, ook kunnen aanjagen, denken kenners.

1 uur geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Alliander blijft groeien

ARNHEM (ANP) - Alliander, het bedrijf achter netbeheerder Liander, heeft vorig jaar meer dan 43.000 huishoudens en kleinere bedrijven op het drukke elektriciteitsnet aangesloten. Het bedrijf investeerde meer in het uitbreiden van zijn energienetten en kon mede daardoor bijna 2000 grote bedrijven van de wachtlijst schrappen. Maar de vraag naar nieuwe en zwaardere aansluitingen neemt verder toe, net als het aantal aanvragen op de wachtlijst en de wachttijden.

2 uur geleden
Verkoopgolf huurwoningen vergroot ongelijkheid starters, zegt NVM

UTRECHT (ANP) - De grootschalige verkoop van voormalige huurwoningen, ook wel uitponden genoemd, vergroot de ongelijkheid onder jongvolwassen starters op de woningmarkt. Dat stelt makelaarsorganisatie NVM na onderzoek.

2 uur geleden