Wisselend beeld op Wall Street in afwachting rentebesluit Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York toonden woensdag een wisselend beeld. Beleggers deden het rustig aan en wachten vooral op het rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank het rentetarief voor het eerst sinds 2020 gaat verlagen. Met de lagere leenkosten wil de Fed de economie stimuleren, nu de inflatie onder controle lijkt.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 41.532 punten. De index van de grootste dertig Amerikaanse bedrijven sloot dinsdag een fractie onder het recordniveau dat op maandag werd bereikt. De brede S&P 500-index opende vrijwel vlak op 5634 punten. De S&P 500 tikte dinsdag nog tussentijds een nieuwe recordstand aan. Techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent tot 17.658 punten.
Hoewel het vrijwel zeker is dat de Fed de rente gaat verlagen, lopen de verwachtingen over de omvang van de verlaging wel uiteen. Een meerderheid van de analisten lijkt te rekenen op een verlaging met een half procentpunt, in plaats van een meer gebruikelijke rentestap van een kwart procentpunt. Een grote verlaging zou mogelijk wel een signaal kunnen zijn dat de centrale bank zich meer zorgen maakt over de economie dan voorzien.
Alphabet in de plus
Naast de omvang van de renteverlaging zijn beleggers ook benieuwd wat de Fed gaat zeggen over de toekomstige rentestappen, waarbij wordt gehoopt op verdere verlagingen in de komende maanden. Het vooruitzicht van lagere leenkosten heeft de aandelenkoersen dit jaar flink aangejaagd en gezorgd voor recordniveaus op belangrijke beurzen.
Google-moederbedrijf Alphabet steeg 0,1 procent. Google heeft een rechtszaak gewonnen over een boete van 1,5 miljard euro in de Europese Unie voor het dwarsbomen van concurrentie voor onlineadvertenties. De boete werd in 2019 opgelegd door Brussel, maar het Amerikaanse internetbedrijf verzette zich daartegen.
Faillissementsaanvraag Tupperware
De handel in Tupperware Brands werd kort na de opening van beurzen stilgelegd. De verkoper van plastic vershoudbakjes en kookaccessoires heeft faillissement aangevraagd. Het concern, dat ooit furore maakte met de beroemde Tupperware-party's, gaf in 2022 al aan te twijfelen over zijn voortbestaan door de hoge schulden van de onderneming.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland voert weer subsidies in voor de aankoop van elektrische auto's. Het moet de verkoop van de voertuigen aanjagen, na een flinke daling na de afschaffing ervan in 2023. Tot 2029 trekt Berlijn er 3 miljard euro voor uit, goed voor aankoopondersteuning bij 800.000 auto's.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft WOZ-bezwaarbureau Eerlijke WOZ zijn website laten aanpassen. De toezichthouder kreeg meldingen van consumenten over onduidelijke informatie.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) eist een geldboete van 525.000 euro van twee dochterbedrijven van bouwconcern VolkerWessels. De twee bedrijven zouden de toenmalige infrastructuurminister op Sint Maarten hebben omgekocht in de periode 2009 tot 2014, in ruil voor de gunning van de opdracht voor de bouw van een brug op het Caribische eiland.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Twee oud-managers van dochterbedrijven van VolkerWessels hebben vorig jaar een strafbeschikking geaccepteerd van het Openbaar Ministerie (OM), in de vorm van geldboetes. Dat werd maandag duidelijk in de rechtbank van Zwolle tijdens de behandeling van een corruptiezaak die draait om de vermeende omkoping van een minister op Sint Maarten.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict rond Groenland zijn schadelijk voor zowel de Verenigde Staten als de Europese Unie. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz gezegd. Ook zorgen heffingen voor schade aan de transatlantische relaties, aldus Merz.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Economen verwachten dat de extra importheffing van 10 procent die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt in te voeren, slechts een beperkte impact zal hebben op de economische groei van de eurozone. De economen van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs denken dat de nieuwe heffing ongeveer 0,1 procentpunt van het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, zal afsnoepen.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Nederland exporteerde vorig jaar voor 7,2 miljard euro aan bloemen en planten. Dat is bijna 2 procent meer dan een jaar eerder, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).
4 uur geleden