Wisselend beeld op Wall Street in afwachting rentebesluit Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York toonden woensdag een wisselend beeld. Beleggers deden het rustig aan en wachten vooral op het rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank het rentetarief voor het eerst sinds 2020 gaat verlagen. Met de lagere leenkosten wil de Fed de economie stimuleren, nu de inflatie onder controle lijkt.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 41.532 punten. De index van de grootste dertig Amerikaanse bedrijven sloot dinsdag een fractie onder het recordniveau dat op maandag werd bereikt. De brede S&P 500-index opende vrijwel vlak op 5634 punten. De S&P 500 tikte dinsdag nog tussentijds een nieuwe recordstand aan. Techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent tot 17.658 punten.
Hoewel het vrijwel zeker is dat de Fed de rente gaat verlagen, lopen de verwachtingen over de omvang van de verlaging wel uiteen. Een meerderheid van de analisten lijkt te rekenen op een verlaging met een half procentpunt, in plaats van een meer gebruikelijke rentestap van een kwart procentpunt. Een grote verlaging zou mogelijk wel een signaal kunnen zijn dat de centrale bank zich meer zorgen maakt over de economie dan voorzien.
Alphabet in de plus
Naast de omvang van de renteverlaging zijn beleggers ook benieuwd wat de Fed gaat zeggen over de toekomstige rentestappen, waarbij wordt gehoopt op verdere verlagingen in de komende maanden. Het vooruitzicht van lagere leenkosten heeft de aandelenkoersen dit jaar flink aangejaagd en gezorgd voor recordniveaus op belangrijke beurzen.
Google-moederbedrijf Alphabet steeg 0,1 procent. Google heeft een rechtszaak gewonnen over een boete van 1,5 miljard euro in de Europese Unie voor het dwarsbomen van concurrentie voor onlineadvertenties. De boete werd in 2019 opgelegd door Brussel, maar het Amerikaanse internetbedrijf verzette zich daartegen.
Faillissementsaanvraag Tupperware
De handel in Tupperware Brands werd kort na de opening van beurzen stilgelegd. De verkoper van plastic vershoudbakjes en kookaccessoires heeft faillissement aangevraagd. Het concern, dat ooit furore maakte met de beroemde Tupperware-party's, gaf in 2022 al aan te twijfelen over zijn voortbestaan door de hoge schulden van de onderneming.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
5 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
5 uur geleden