Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wisselend beeld op Wall Street in afwachting rentebesluit Fed

Wisselend beeld op Wall Street in afwachting rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York toonden woensdag een wisselend beeld. Beleggers deden het rustig aan en wachten vooral op het rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank het rentetarief voor het eerst sinds 2020 gaat verlagen. Met de lagere leenkosten wil de Fed de economie stimuleren, nu de inflatie onder controle lijkt.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 41.532 punten. De index van de grootste dertig Amerikaanse bedrijven sloot dinsdag een fractie onder het recordniveau dat op maandag werd bereikt. De brede S&P 500-index opende vrijwel vlak op 5634 punten. De S&P 500 tikte dinsdag nog tussentijds een nieuwe recordstand aan. Techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent tot 17.658 punten.

Hoewel het vrijwel zeker is dat de Fed de rente gaat verlagen, lopen de verwachtingen over de omvang van de verlaging wel uiteen. Een meerderheid van de analisten lijkt te rekenen op een verlaging met een half procentpunt, in plaats van een meer gebruikelijke rentestap van een kwart procentpunt. Een grote verlaging zou mogelijk wel een signaal kunnen zijn dat de centrale bank zich meer zorgen maakt over de economie dan voorzien.

Alphabet in de plus

Naast de omvang van de renteverlaging zijn beleggers ook benieuwd wat de Fed gaat zeggen over de toekomstige rentestappen, waarbij wordt gehoopt op verdere verlagingen in de komende maanden. Het vooruitzicht van lagere leenkosten heeft de aandelenkoersen dit jaar flink aangejaagd en gezorgd voor recordniveaus op belangrijke beurzen.

Google-moederbedrijf Alphabet steeg 0,1 procent. Google heeft een rechtszaak gewonnen over een boete van 1,5 miljard euro in de Europese Unie voor het dwarsbomen van concurrentie voor onlineadvertenties. De boete werd in 2019 opgelegd door Brussel, maar het Amerikaanse internetbedrijf verzette zich daartegen.

Faillissementsaanvraag Tupperware

De handel in Tupperware Brands werd kort na de opening van beurzen stilgelegd. De verkoper van plastic vershoudbakjes en kookaccessoires heeft faillissement aangevraagd. Het concern, dat ooit furore maakte met de beroemde Tupperware-party's, gaf in 2022 al aan te twijfelen over zijn voortbestaan door de hoge schulden van de onderneming.

Meer uit Financieel

AEX-index verder omhoog in afwachting van ontwikkelingen Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag hoger geopend. De aandacht van beleggers ging opnieuw uit naar de verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Maandag zorgden opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump al voor enige opluchting bij investeerders in de slotfase van de beurshandel. Volgens Trump wil Iran "heel graag" een deal sluiten.

25 minuten geleden
Chinese exportgroei hapert in eerste maand van Iranoorlog

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in maart in een trager tempo gegroeid, na een sterke start van het jaar. De groeivertraging weerspiegelt de toenemende impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de op een na grootste economie ter wereld. Chinese fabrikanten kampen met sterk gestegen grondstof- en energiekosten door de ontwrichting van de wereldwijde energievoorziening door de oorlog, die eind februari begon.

1 uur geleden
Oprichter omgevallen vastgoedconcern Evergrande bekent schuld

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van het omgevallen Chinese vastgoedconcern Evergrande, Hui Ka Yan, heeft schuld bekend aan fraude en omkoping. Evergrande was ooit de grootste projectontwikkelaar, maar in 2021 kwam het bedrijf in de problemen toen het zijn schulden niet kon terugbetalen. Daarop volgde een crisis in de vastgoedsector van het Aziatische land.

2 uur geleden
Staking Lufthansa groter, cabinepersoneel legt werk opnieuw neer

FRANKFURT (ANP/AFP/DPA) - De staking bij het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breidt zich uit. Het cabinepersoneel gaat woensdag en donderdag het werk opnieuw neerleggen. Vrijdag werd ook al gestaakt door cabinewerkers bij Lufthansa. Ondertussen staken de piloten van Lufthansa voor de tweede dag op rij.

2 uur geleden
Wall Street buigt verlies om in winst door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.

11 uur geleden
IEA-baas: olieprijs weerspiegelt nog niet de ernst van de crisis

PARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.

13 uur geleden
LVMH meldt verminderde verkoop door oorlog in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.

14 uur geleden