Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wisselend beeld op Wall Street in afwachting rentebesluit Fed

Wisselend beeld op Wall Street in afwachting rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York toonden woensdag een wisselend beeld. Beleggers deden het rustig aan en wachten vooral op het rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank het rentetarief voor het eerst sinds 2020 gaat verlagen. Met de lagere leenkosten wil de Fed de economie stimuleren, nu de inflatie onder controle lijkt.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 41.532 punten. De index van de grootste dertig Amerikaanse bedrijven sloot dinsdag een fractie onder het recordniveau dat op maandag werd bereikt. De brede S&P 500-index opende vrijwel vlak op 5634 punten. De S&P 500 tikte dinsdag nog tussentijds een nieuwe recordstand aan. Techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent tot 17.658 punten.

Hoewel het vrijwel zeker is dat de Fed de rente gaat verlagen, lopen de verwachtingen over de omvang van de verlaging wel uiteen. Een meerderheid van de analisten lijkt te rekenen op een verlaging met een half procentpunt, in plaats van een meer gebruikelijke rentestap van een kwart procentpunt. Een grote verlaging zou mogelijk wel een signaal kunnen zijn dat de centrale bank zich meer zorgen maakt over de economie dan voorzien.

Alphabet in de plus

Naast de omvang van de renteverlaging zijn beleggers ook benieuwd wat de Fed gaat zeggen over de toekomstige rentestappen, waarbij wordt gehoopt op verdere verlagingen in de komende maanden. Het vooruitzicht van lagere leenkosten heeft de aandelenkoersen dit jaar flink aangejaagd en gezorgd voor recordniveaus op belangrijke beurzen.

Google-moederbedrijf Alphabet steeg 0,1 procent. Google heeft een rechtszaak gewonnen over een boete van 1,5 miljard euro in de Europese Unie voor het dwarsbomen van concurrentie voor onlineadvertenties. De boete werd in 2019 opgelegd door Brussel, maar het Amerikaanse internetbedrijf verzette zich daartegen.

Faillissementsaanvraag Tupperware

De handel in Tupperware Brands werd kort na de opening van beurzen stilgelegd. De verkoper van plastic vershoudbakjes en kookaccessoires heeft faillissement aangevraagd. Het concern, dat ooit furore maakte met de beroemde Tupperware-party's, gaf in 2022 al aan te twijfelen over zijn voortbestaan door de hoge schulden van de onderneming.

Meer uit Financieel

Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

1 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

3 uur geleden
Bouwmarkten zien flinke stijging in verkoop jerrycans

DEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.

3 uur geleden
Bond: piloten vrezen straf bij weigeren vliegen in Midden-Oosten

MONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.

4 uur geleden
Stefano Gabbana gestopt als voorzitter modehuis Dolce & Gabbana

MILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.

4 uur geleden
Staat verkleint belang in ABN AMRO tot onder de 25 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

4 uur geleden
Amsterdamse AEX-index opent met kleine plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

5 uur geleden