Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Wisselend beeld bij onlinebestedingen in eerste kwartaal'

'Wisselend beeld bij onlinebestedingen in eerste kwartaal'

AMSTERDAM (ANP) - De uitbraak en de verspreiding van het coronavirus heeft in het eerste kwartaal van dit jaar gezorgd voor een wisselend beeld als het gaat om online-aankopen. Aan reizen, dagjes weg en evenementen werd fors minder geld besteed. Daartegenover werden meer producten aangeschaft.

Volgens brancheorganisatie Thuiswinkel.org, die circa 70 procent van de markt vertegenwoordigt, gingen de totale bestedingen in het eerste kwartaal met 4 procent omlaag tot 6 miljard euro. Het onderzoek door GfK werd gedaan onder circa 7500 consumenten en aangevuld met retailonderzoek.

"Ondanks dat we in Nederland te maken hebben gehad met een gedeeltelijke lockdown en deze pas halverwege maart in werking trad, is de impact van corona op de online consumentenbestedingen in het eerste kwartaal van dit jaar al groot geweest", concludeert Thuiswinkel.org. De groei van de onlinebestedingen als gevolg van corona zal volgens de organisatie vooral in tweede kwartaal zichtbaar worden.

Dienstensector

In de dienstensector, waartoe de luchtreizen en de dagjes weg behoren, was sprake van een daling van de consumentenbestedingen met 29 procent. Bij de producten werd juist een groei met 19 procent gemeten.

Het totaal aantal transacties steeg met 8 procent tot 69 miljoen. Het beeld hier was gelijk aan de uitgaven. Zo daalde het aantal aankopen van diensten met 30 procent, terwijl het aantal aankopen van producten bij de verschillende productcategorieën met 17 procent groeide. Diensten zijn goed voor 10 procent van het totaal aantal aankopen online.

Aan pakketreizen werd in het eerste kwartaal 50 procent minder besteed dan een jaar eerder. Losse vliegtickets en accommodaties werden 28 procent minder verkocht. Bij de producten laten vrijwel alle productcategorieën een groei van uitgaven en transacties zien. Alleen aan kleding werd minder geld uitgegeven.

Meer uit Financieel

Australië wil alle importheffingen VS op goederen geschrapt zien

SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië spoort de Verenigde Staten aan om alle importheffingen op Australische goederen te schrappen, nadat Donald Trump importheffingen op onder meer rundvlees heeft verlaagd. De Amerikaanse president verlaagde ook tarieven op ruim tweehonderd andere voedingsproducten, waaronder koffie, bananen en tomaten.

58 minuten geleden
WSJ: Tesla stopt met Chinese onderdelen in Amerikaanse fabrieken

AUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.

20 uur geleden
Agractie: minder regeldruk nodig tegen stijgende rundvleesprijzen

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.

22 uur geleden
Akkoord over EU-begroting 2026, Nederland onthoudt zich van stem

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.

22 uur geleden
Financial Times: Tim Cook mogelijk volgend jaar weg bij Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stapt mogelijk volgend jaar op als topman van het Amerikaanse technologiebedrijf Apple. De raad van bestuur en topmanagers bereiden zich voor op het vertrek van Cook na meer dan veertien jaar als leider van het bedrijf. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.

1 dag geleden
Biefstuk, hamburgers en rundergehakt 'fors duurder' in 2026

DEN HAAG (ANP) - Rundvlees, zoals biefstuk, hamburgers en rundergehakt, wordt volgend jaar opnieuw een stuk duurder, na de forse prijsstijgingen van dit jaar. Dit komt mede doordat in Nederland steeds meer boerenbedrijven verdwijnen door stikstofregels. "Het uitkopen van veehouderijen vindt nu plaats, dus de beschikbaarheid van vlees wordt hierdoor naar verwachting nog minder. Daardoor zullen de prijzen omhooggaan", zegt Marian Lemsom, directeur van Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS).

1 dag geleden
Google bouwt nieuwe datacenters in Texas in wedloop om AI

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techbedrijf Google gaat 40 miljard dollar investeren in drie nieuwe datacenters in Texas, in een wedloop tussen bedrijven om meer rekenkracht voor AI en dataverwerking te bemachtigen. Eerder investeerden concurrenten zoals OpenAI en Anthropic PBC al miljarden in datacenters in Texas.

1 dag geleden