Wirecard opnieuw onderuit op positieve beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen toonden vrijdag herstel na de verliesbeurt een dag eerder. De hoop op economisch herstel door de versoepeling van de coronamaatregelen en de bezorgdheid over het stijgende aantal besmettingen in verschillende landen, hielden de markten in hun greep. In Frankfurt ging Wirecard opnieuw hard onderuit vanwege een mogelijke miljardenfraude bij de Duitse betalingsverwerker.
De AEX-index op Beursplein 5 kreeg er rond het middaguur 1,1 procent bij op 569,02 punten. De MidKap won 0,7 procent tot 759,86 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs dikten tot 1,3 procent aan.
Koploper in de AEX was staalmaker ArcelorMittal met een winst van 2,5 procent. Prosus won 0,3 procent. De techinvesteerder verwacht in het boekjaar dat eind maart afliep minder eenmalige baten te melden dan een jaar daarvoor. Dat zal de winst negatief beïnvloeden. Daar staat tegenover dat meerdere belangen, zoals het Chinese Tencent, goed presteerden en voor een positieve financiële bijdrage hebben gezorgd. Vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een min van 1 procent.
ING
ING stond een fractie hoger. De bank heeft Steven van Rijswijk benoemd tot de nieuwe topman. Op dit moment is hij de eindverantwoordelijke voor risico-inschattingen binnen het bestuur van de financieel dienstverlener. Van Rijswijk volgt Ralph Hamers op, van wie eerder dit jaar bekend werd dat hij topman wordt van de Zwitserse bank UBS.
In de MidKap stond financieel dienstverlener Intertrust bovenaan met een plus van dik 6 procent dankzij een positief analistenrapport van Deutsche Bank. Tankopslagbedrijf Vopak profiteerde van een adviesverhoging door ABN AMRO en klom 1,7 procent. Vastgoedfonds WDP was hekkensluiter met een min van 2,1 procent.
Wirecard
In Frankfurt zette Wirecard (min 44 procent) de koersval voort. De Duitse betalingsverwerker zag een dag eerder al ruim 60 procent aan beurswaarde verdampen na uitstel van het jaarverslag over 2019. Accountantskantoor EY stelde aanwijzingen te zien voor fraude bij het bedrijf, met een gat in de financiën van bijna 2 miljard euro. Wirecard gaat aangifte doen van de fraude en verklaarde dat het bedrijf mogelijk slachtoffer is van "gigantische oplichting".
De euro was 1,1215 dollar waard, tegen 1,1217 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,5 procent duurder op 40,18 dollar. Brentolie steeg 3,1 procent in prijs tot 42,78 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Vrouwen worden onevenredig hard geraakt door "de bezuinigingen in de zorg en de versoberingen in de sociale zekerheid" van het nieuwe kabinet. Dat concludeert vakbond FNV in een woensdag gepubliceerd rapport.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Duitse hotels die zeggen schade te hebben geleden door de prijsregels van Booking.com moeten dat eerst "voldoende aannemelijk" maken, voordat ze mogelijk compensatie krijgen. Dat stelt de rechtbank in Amsterdam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders wachten op meer details over het plan van president Donald Trump om met de Amerikaanse marine schepen uit de Perzische Golf te escorteren. De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) is geïnteresseerd in het voorstel, maar stelt dat veel afhangt van de uitwerking. "De vraag is namelijk in hoeverre dit aanbod een veilige doortocht gaat bieden."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hardt Hyperloop is failliet verklaard door de rechtbank in Den Haag. Dat staat in het Centraal Insolventieregister, waarmee berichtgeving van RTL Z over het faillissement wordt bevestigd. Hardt Hyperloop uit Rotterdam was bezig met de ontwikkeling van technologie om mensen op hoge snelheid via capsules door een vacuümbuis te vervoeren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil de Europese groene industrie stimuleren door landen in bepaalde sectoren meer in de EU te laten kopen. Dat staat in een langverwacht voorstel van de Europese Commissie, de Industrial Accelerator Act. Bij publieke bestedingen voor elektrische auto's en duurzame technologie moet de voorkeur zijn deze binnen Europa aan te schaffen, stelt de Commissie. Voor staal, cement en aluminium moet een deel groen worden geproduceerd.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt "voorlopig niet" op Dubai, Tel Aviv en Saudi-Arabië vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Dat zou aanvankelijk tot donderdag gelden, maar in het radioprogramma Sven op 1 zei topvrouw Marjan Rintel dat de maatschappij deze maatregel verlengt. "We kunnen alleen maar vliegen als het veilig is."
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.
3 uur geleden