Winterweer VS raakt productie miljoenen vaten olie
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Het extreme winterweer in de Verenigde Staten raakt de olieproductie in het land. Volgens bronnen in de Amerikaanse oliemarkt hebben zware sneeuwval en vrieskou afgelopen week al gezorgd voor het productieverlies van miljoenen vaten olie in staten als Texas en North Dakota.
Het zou gaan om het verlies van in totaal bijna 10 miljoen vaten (van 159 liter). Door de sneeuwval zijn bijvoorbeeld olievelden slecht toegankelijk geworden voor werkzaamheden en door de ijzige kou vriezen oliepijpleidingen en installaties vast. Het gaat met name om velden in het olierijke gebied Permian Basin dat grotendeels in het westen van Texas ligt en de Bakken-schalieformatie in North Dakota en andere staten in het noorden van de VS.
Volgens de bronnen kan het weken gaan duren voordat de productie weer terug is op het oude niveau. Het winterweer heeft ook raffinaderijen aan de Golf van Mexico gehinderd. Vrijdag lag ongeveer 15 procent van de raffinagecapaciteit aan de Golfkust stil, wat neerkomt op circa 1,5 miljoen vaten. Dat had ook mede te maken met onderhoudswerkzaamheden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met winst geopend. Beleggers op het Damrak bogen zich over kwartaalcijfers van onder meer verfproducent AkzoNobel, chiptoeleverancier ASMI en uitzendconcern Randstad. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen daalden woensdagochtend.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In België trekt de federale regering tot 80 miljoen euro uit voor steunmaatregelen om de pijn te verzachten van de flink gestegen energieprijzen en prijzen aan de pomp. Het grootste deel van het bedrag, 60 miljoen euro, gaat naar een aanmoediging aan werkgevers om de kilometervergoeding voor hun personeel te verhogen of om er een in te voeren.
32 minuten geledenPARIJS (ANP/DPA/BELGA) - Het Franse BlaBlaCar gaat stoppen met eigen langeafstandsbussen. Door de zeer concurrerende markt en stijgende kosten kan het bedrijf de busritten niet langer winstgevend uitvoeren, heeft de rivaal van bijvoorbeeld FlixBus aangekondigd.
1 uur geledenDIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met lastige marktomstandigheden in Europa. In landen als Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, België en Luxemburg daalden de opbrengsten, werd woensdag bekend. Nederland en Italië lieten wel groei zien. De belangrijke Noord-Amerikaanse markt bleef stabiel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor hogere inkoopkosten bij verfconcern AkzoNobel. Dat meldt het bedrijf achter merken als Flexa, Dulux en Sikkens bij de cijfers over het eerste kwartaal. Volgens AkzoNobel werd ondanks de geopolitieke onrust door de Iranoorlog en turbulente marktomstandigheden wel een sterk kwartaal afgeleverd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is in april fors verder verslechterd. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat de op een na grootste daling zien sinds het begin van de statistieken in april 1986. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koopwoningen waren in maart 5 procent duurder dan in dezelfde maand vorig jaar, waarmee de stijging van de huizenprijzen opnieuw iets is afgezwakt. Ten opzichte van februari stegen de prijzen met 0,3 procent, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers.
3 uur geleden