Winterweer VS raakt productie miljoenen vaten olie
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Het extreme winterweer in de Verenigde Staten raakt de olieproductie in het land. Volgens bronnen in de Amerikaanse oliemarkt hebben zware sneeuwval en vrieskou afgelopen week al gezorgd voor het productieverlies van miljoenen vaten olie in staten als Texas en North Dakota.
Het zou gaan om het verlies van in totaal bijna 10 miljoen vaten (van 159 liter). Door de sneeuwval zijn bijvoorbeeld olievelden slecht toegankelijk geworden voor werkzaamheden en door de ijzige kou vriezen oliepijpleidingen en installaties vast. Het gaat met name om velden in het olierijke gebied Permian Basin dat grotendeels in het westen van Texas ligt en de Bakken-schalieformatie in North Dakota en andere staten in het noorden van de VS.
Volgens de bronnen kan het weken gaan duren voordat de productie weer terug is op het oude niveau. Het winterweer heeft ook raffinaderijen aan de Golf van Mexico gehinderd. Vrijdag lag ongeveer 15 procent van de raffinagecapaciteit aan de Golfkust stil, wat neerkomt op circa 1,5 miljoen vaten. Dat had ook mede te maken met onderhoudswerkzaamheden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
10 uur geledenDUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.
10 uur geleden