Winterweer verstoort autoproductie in VS
DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - De strenge vrieskou in grote delen van de Verenigde Staten leidt tot verstoringen van de productie bij grote autobedrijven. De productie moest in verschillende Amerikaanse autofabrieken tijdelijk worden stilgelegd, bijvoorbeeld vanwege het uitvallen van stroom.
General Motors (GM) heeft de productie in een fabriek in de staat Texas onderbroken vanwege stroomgebrek en omdat werknemers moeite hadden om naar het werk te komen. Ford Motor heeft de productie stilgelegd in een fabriek in Missouri. Dat hangt samen met een gebrek aan aardgas in het gebied. Het Japanse Toyota Motor grijpt in bij locaties in Kentucky, Mississippi, Texas en West Virginia. Het Japanse Nissan Motor zet alle productie in de VS tijdelijk stop.
De productieverstoringen door het strenge winterweer in de VS komen bovenop de problemen die autobouwers hebben met een tekort aan chips. Vanwege dat tekort werd eerder ook al de productie tijdelijk stilgelegd in fabrieken.
Ook de olie-industrie in de VS heeft te kampen met de vrieskou. Zo maakte Shell bekend dat een grote raffinaderij in Texas wordt stilgelegd.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV zet in op een loonsverhoging van 3 tot 5,5 procent bij de nieuwe cao-onderhandelingen. Deze looneis is vergelijkbaar met de eis uit het cao-seizoen vorig jaar, toen de vakbond ging voor een verhoging van 3,5 tot 5 procent. Daarnaast wil CNV de reiskostenvergoeding verhogen naar 25 cent per kilometer in alle cao's.
23 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag opnieuw met verliezen gesloten. De stemming op Wall Street werd gedrukt door de verder stijgende olieprijzen, waardoor de inflatiezorgen nog meer toenamen. De olieprijzen stegen meer dan 6 procent en staan nu op de hoogste niveaus sinds mei. Brentolie steeg tot 108 dollar per vat en Amerikaanse olie kost ruim 102 dollar per vat.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben toegezegd 40 miljard euro te investeren in Duitsland. Het pakket bestaat onder andere uit geld dat naar de bouw van geavanceerde datacenters gaat, maakten de landen bekend in een gezamenlijke verklaring.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit dit jaar veel minder hard dan de regering had verwacht. Naast de hittegolven van afgelopen zomer kampt Frankrijk ook met een verslechterde koopkracht, wat drukt op de uitgaven van consumenten. Daardoor komt de groei dit jaar slechts uit op 0,4 procent, waarschuwt het nationale statistiekbureau Insee.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met verlies gesloten, na de stevige min een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de almaar stijgende olieprijzen, waarbij Brentolie tot ruim 106 dollar per vat steeg. Daardoor werden de inflatiezorgen nog verder aangewakkerd.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - De president van de Duitse centrale bank, Joachim Nagel, maakt zich zorgen over de opkomst van radicaal-rechts in zijn land. Enkele dagen na de verkiezingsoverwinning van de uiterst rechtse Alternative für Deutschland in deelstaat Saksen-Anhalt waarschuwde hij dat anti-immigratieretoriek ook voor economische tegenwind kan zorgen.
10 uur geleden