Winterweer verstoort autoproductie in VS
DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - De strenge vrieskou in grote delen van de Verenigde Staten leidt tot verstoringen van de productie bij grote autobedrijven. De productie moest in verschillende Amerikaanse autofabrieken tijdelijk worden stilgelegd, bijvoorbeeld vanwege het uitvallen van stroom.
General Motors (GM) heeft de productie in een fabriek in de staat Texas onderbroken vanwege stroomgebrek en omdat werknemers moeite hadden om naar het werk te komen. Ford Motor heeft de productie stilgelegd in een fabriek in Missouri. Dat hangt samen met een gebrek aan aardgas in het gebied. Het Japanse Toyota Motor grijpt in bij locaties in Kentucky, Mississippi, Texas en West Virginia. Het Japanse Nissan Motor zet alle productie in de VS tijdelijk stop.
De productieverstoringen door het strenge winterweer in de VS komen bovenop de problemen die autobouwers hebben met een tekort aan chips. Vanwege dat tekort werd eerder ook al de productie tijdelijk stilgelegd in fabrieken.
Ook de olie-industrie in de VS heeft te kampen met de vrieskou. Zo maakte Shell bekend dat een grote raffinaderij in Texas wordt stilgelegd.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
5 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
9 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
22 uur geleden