Winterweer in VS jaagt olieprijzen verder aan
SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen vrijdag verder omhoog, nadat donderdag al het niveau van 90 dollar per vat werd doorbroken. De prijzen worden verder aangejaagd door het koude winterweer in grote delen van de Verenigde Staten. De olieprijzen liggen op de hoogste niveaus sinds 2014. Kenners denken dat de prijzen kunnen stijgen tot 100 dollar of meer.
De olieprijzen stijgen voor de zevende week op rij, door de sterke vraag en het beperkte aanbod op de oliemarkt. Ook de spanningen rond Oekraïne spelen een rol vanwege zorgen dat de Russische olieleveringen verstoord kunnen worden als dat conflict verder escaleert.
Daar komt de winterkou in onder meer de olierijke Amerikaanse staat Texas bovenop. Door de vrieskou kan de olieproductie in Texas ontregeld worden. Daarnaast neemt de vraag naar olie toe door het koude weer. De prijs van een vat Amerikaanse WTI-olie is dit jaar al ongeveer 17 procent gestegen en Brentolie werd circa 20 procent duurder.
Aan de Nederlandse pomp zijn de prijzen van benzine en diesel naar records gestegen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.
13 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
16 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
17 uur geleden