Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winterweer blijft voorlopig uit

Winterweer blijft voorlopig uit

AMSTERDAM (ANP) - Ook dit weekend blijft het zacht. De winter laat zich volgens Weeronline voorlopig nog niet zien. Sterker: na het weekend komt de temperatuur ruim in de dubbele cijfers en lijkt de winter verder weg dan ooit.

Het geduld van winterliefhebbers wordt op de proef gesteld. Zuidwestenwinden blazen ook dit weekend zachte lucht naar ons land, maar zo zacht als afgelopen dagen is het niet meer. Zaterdag wordt het een graad of 8, terwijl het normaal rond de 6 graden is. Het weerbeeld laat dikke sluierwolken zien en daar schijnt een waterig zonnetje doorheen. Het blijft droog en dat maakt het prima weer voor een stevige winterwandeling. Het waait matig tot vrij krachtig. In de kustgebieden is de wind krachtig tot hard (6-7 Bft.).

Zondag loopt de temperatuur een graadje op. Bewolking overheerst en vooral in de noordwestelijke helft kan af en toe wat regen vallen. In de tweede helft van de middag breekt juist vanuit het noordwesten de zon door en wordt het op een aantal buien na droog. De zuidwestenwind is matig tot vrij krachtig en neemt in de loop van de middag af.

Ook na het weekend is de winter ver te zoeken. Halverwege de week komt de temperatuur weer ruim in de dubbele cijfers met in het zuiden lokaal zelfs 12 graden. Ook in de nachten ligt het kwik boven het vriespunt met minima van 5 tot 8 graden. Dat is warmer dan het normaal overdag is in januari.

Meer uit Binnenland

Wilders kreeg meer stemmen dan Jetten bij Kamerverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders heeft als lijsttrekker van de PVV meer stemmen gekregen dan D66-voorman Rob Jetten, ook al werd D66 de grootste partij. Wilders kreeg bij de verkiezingen vorige week ruim 1,66 miljoen stemmen, Jetten iets meer dan 1,2 miljoen stemmen. Ook Henri Bontenbal (CDA) kreeg de steun van meer dan 1 miljoen kiezers.

2 minuten geleden
Centraal Joods Overleg vecht beslissing OM over Bob Vylan aan

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) vecht het besluit aan van het Openbaar Ministerie om de band Bob Vylan niet te vervolgen. Dat laat de organisatie weten in reactie op het nieuws dat het OM de uitlatingen van de Britse groep over het Israƫlische leger niet strafbaar acht.

18 minuten geleden
Achttien jaar cel voor doodsteken echtgenote in Mierlo

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft woensdag de 51-jarige Mohamed B. veroordeeld tot achttien jaar cel voor het doodsteken van zijn vrouw, in het Brabantse Mierlo. Tijdens een ruzie op 16 maart vorig jaar stak de man het slachtoffer (35) meerdere keren met een mes in onder meer haar hoofd, rug en hals. De vrouw vluchtte de straat op en stierf in de armen van haar 12-jarige zoon. "Een ware afslachting", zo omschrijft de rechtbank de steekpartij, die zich voltrok voor de ogen van vier jonge kinderen. Zij probeerden hun vader tegen te houden en raakten daardoor gewond. De rechtbank strafte drie jaar hoger dan het Openbaar Ministerie had geƫist.

50 minuten geleden
NS: treinkaartjes en abonnementen gemiddeld 6,5 procent duurder

UTRECHT (ANP) - Treinkaartjes en de meeste abonnementen van de NS worden vanaf 1 januari gemiddeld 6,5 procent duurder. Eerder dreigden kaartjes ongeveer 12 procent duurder te worden. Maar de NS heeft in overleg met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat (I&W) besloten een deel van die prijsstijging over de komende vier jaar te verspreiden.

1 uur geleden
Stikstofuitstoot van verkeer verder terugdringen is heel moeilijk

DEN HAAG (ANP) - Het is heel moeilijk om de hoeveelheid stikstof die het verkeer uitstoot verder terug te dringen voor 2030. Dat schrijft onderzoeksbureau CE Delft in een rapport dat demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) met de Tweede Kamer heeft gedeeld. Luchtvaart, spoor en binnenvaart zijn ook meegeteld.

1 uur geleden
Drenthe wil Agnes Mulder als opvolger van commissaris Klijnsma

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe heeft voormalig CDA-Kamerlid Agnes Mulder voorgedragen als opvolger van Jetta Klijnsma, die over een paar weken stopt als commissaris van de Koning. De 52-jarige Mulder is nu nog directeur van werkgeversorganisatie VNO-NCW MKB Noord. Ze was eerder Statenlid in Drenthe en gemeenteraadslid in Assen.

1 uur geleden
Verdachte dubbele moord Weiteveen wil nieuw onderzoek naar psyche

LEEUWARDEN (ANP) - Richard K., veroordeeld tot levenslang voor de dubbele moord in het Drentse Weiteveen, wil dat nader wordt onderzocht of hij lijdt aan frontotemporale dementie. Volgens K. en zijn advocaten zijn daar aanwijzingen voor. Eerder onderzoek wees uit dat er geen sprake van is.

1 uur geleden