Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winterstorm trekt over flink deel van de VS

Winterstorm trekt over flink deel van de VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een hevige winterstorm is zaterdag over het midden van de Verenigde Staten gaan razen. Meteorologen waarschuwen dat miljoenen inwoners in met name het oosten van het land te maken krijgen met zware sneeuwstormen, ijzel en ijzige temperaturen tot min 18 graden die voor veel overlast zorgen.

Meer dan zestig miljoen mensen bevinden zich op het pad van de gevaarlijke storm die tot en met maandag vrieskou vanuit het Arctische gebied aanvoert over het oostelijke deel van de VS. Er zijn weeralarmen afgekondigd vanaf het westen van Kansas tot aan de kuststaten Maryland, Delaware en Virginia.

De gevolgen van het barre winterweer zijn nu al te merken in Kansas. Het vliegverkeer op de internationale luchthaven werd stilgelegd "door snelle ijsophoping". Delen van de oostelijke staten New York en Pennsylvania krijgen te maken met hevige sneeuwval, de weerdiensten verwachten dat er ongeveer 61 centimeter valt. Aangezien er eerder deze week in de regio al sneeuw is gevallen, kan de laag tot twee meter hoogte aangroeien, aldus de Amerikaanse weerdienst (NWS).

De NWS verwacht dat een sneeuwstorm in verschillende staten tot grote problemen leidt. Reizigers krijgen te maken met onbegaanbare wegen en er is "een hoog risico op gestrande automobilisten", zegt de weerdienst. Naar verwachting valt er meer dan 38 centimeter sneeuw vanaf het noordoosten van Kansas tot het noorden van Missouri. "Dat zou de zwaarste sneeuwval in tien jaar zijn."

Meer uit Buitenland

Democraat Jeffries steunt afzettingsprocedure tegen Hegseth

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, steunt een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth. Jeffries zei "absoluut voor" te zijn wat betreft een voorstel dat mogelijk komende week wordt ingediend.

3 minuten geleden
Eisenkot: partij Netanyahu mag meeregeren met mij als premier

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot, die na de verkiezingen van eind oktober een nieuwe Israëlische regering mag proberen te vormen, heeft de deur opengezet voor de Likoed-partij van de huidige premier Benjamin Netanyahu. Voorwaarde is wel dat Eisenkot zelf premier wordt van een dergelijke regering.

41 minuten geleden
Oostenrijkse vrouw onder doden bij schietpartij in Poolse Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP) - Onder de dodelijke slachtoffers van de schietpartij in de Poolse stad Krakau was een 51-jarige Oostenrijkse vrouw, zei Krzysztof Kleczar, gouverneur van de regio Klein-Polen, zondag tegen verslaggevers. Zaterdag opende een man in militaire kleding in het historische stadscentrum willekeurig het vuur op een plein, waardoor zes doden vielen.

1 uur geleden
Soedan arresteert ex-leider van regeringspartij, gezocht door ICC

KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Het Soedanese leger heeft de voormalige hooggeplaatste islamistische functionaris Ahmed Haroun gearresteerd, melden functionarissen van zijn partij. Haroun was voorzitter van de voormalige regeringspartij National Congress Party (NCP) van de afgezette dictator Omar al-Bashir. Hij zat jarenlang ondergedoken, onder meer omdat hij wordt gezocht door het Internationaal Strafhof (ICC).

1 uur geleden
Trump noemt verkiezingen 'enorme stap terug in de tijd voor VS'

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat de uitslag van de midtermsverkiezingen van dinsdag, waarbij zijn Republikeinse Partij de controle over het Congres verloor, een "enorme stap terug in de geschiedenis" voor de Verenigde Staten betekent.

1 uur geleden
Minister meldt Europese rol bij overleg Rusland en Oekraïne

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook Europa is komende week vertegenwoordigd bij het overleg in Abu Dhabi over de oorlog in Oekraïne. Dat verklaarde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op de radio.

3 uur geleden
Terrorismeonderzoek in Polen na dodelijke aanslag in Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.

5 uur geleden