Winterstorm trekt over flink deel van de VS
WASHINGTON (ANP/AFP) - Een hevige winterstorm is zaterdag over het midden van de Verenigde Staten gaan razen. Meteorologen waarschuwen dat miljoenen inwoners in met name het oosten van het land te maken krijgen met zware sneeuwstormen, ijzel en ijzige temperaturen tot min 18 graden die voor veel overlast zorgen.
Meer dan zestig miljoen mensen bevinden zich op het pad van de gevaarlijke storm die tot en met maandag vrieskou vanuit het Arctische gebied aanvoert over het oostelijke deel van de VS. Er zijn weeralarmen afgekondigd vanaf het westen van Kansas tot aan de kuststaten Maryland, Delaware en Virginia.
De gevolgen van het barre winterweer zijn nu al te merken in Kansas. Het vliegverkeer op de internationale luchthaven werd stilgelegd "door snelle ijsophoping". Delen van de oostelijke staten New York en Pennsylvania krijgen te maken met hevige sneeuwval, de weerdiensten verwachten dat er ongeveer 61 centimeter valt. Aangezien er eerder deze week in de regio al sneeuw is gevallen, kan de laag tot twee meter hoogte aangroeien, aldus de Amerikaanse weerdienst (NWS).
De NWS verwacht dat een sneeuwstorm in verschillende staten tot grote problemen leidt. Reizigers krijgen te maken met onbegaanbare wegen en er is "een hoog risico op gestrande automobilisten", zegt de weerdienst. Naar verwachting valt er meer dan 38 centimeter sneeuw vanaf het noordoosten van Kansas tot het noorden van Missouri. "Dat zou de zwaarste sneeuwval in tien jaar zijn."
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
2 minuten geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
48 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
2 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
6 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
7 uur geledenSPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.
9 uur geleden