Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winterstorm trekt over flink deel van de VS

Winterstorm trekt over flink deel van de VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een hevige winterstorm is zaterdag over het midden van de Verenigde Staten gaan razen. Meteorologen waarschuwen dat miljoenen inwoners in met name het oosten van het land te maken krijgen met zware sneeuwstormen, ijzel en ijzige temperaturen tot min 18 graden die voor veel overlast zorgen.

Meer dan zestig miljoen mensen bevinden zich op het pad van de gevaarlijke storm die tot en met maandag vrieskou vanuit het Arctische gebied aanvoert over het oostelijke deel van de VS. Er zijn weeralarmen afgekondigd vanaf het westen van Kansas tot aan de kuststaten Maryland, Delaware en Virginia.

De gevolgen van het barre winterweer zijn nu al te merken in Kansas. Het vliegverkeer op de internationale luchthaven werd stilgelegd "door snelle ijsophoping". Delen van de oostelijke staten New York en Pennsylvania krijgen te maken met hevige sneeuwval, de weerdiensten verwachten dat er ongeveer 61 centimeter valt. Aangezien er eerder deze week in de regio al sneeuw is gevallen, kan de laag tot twee meter hoogte aangroeien, aldus de Amerikaanse weerdienst (NWS).

De NWS verwacht dat een sneeuwstorm in verschillende staten tot grote problemen leidt. Reizigers krijgen te maken met onbegaanbare wegen en er is "een hoog risico op gestrande automobilisten", zegt de weerdienst. Naar verwachting valt er meer dan 38 centimeter sneeuw vanaf het noordoosten van Kansas tot het noorden van Missouri. "Dat zou de zwaarste sneeuwval in tien jaar zijn."

Meer uit Buitenland

New York Times klaagt ministerie aan over beperking verslaggeving

NEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.

28 minuten geleden
Britse en Noorse marine gaan 'poort naar Noordzee' bewaken

LONDEN (ANP) - De Britse en Noorse marine gaan samen een vloot vormen om de toegang tot de Noordzee te bewaken tegen Russische onderzeeboten. De wateren tussen Groenland, IJsland en Schotland zijn cruciaal voor de aanvoer van Amerikaanse versterkingen en er liggen belangrijke verbindingskabels en pijpleidingen.

47 minuten geleden
Tienduizenden zonder verwarming in regio Kherson na aanvallen

KHERSON (ANP/RTR) - Een warmte- en elektriciteitscentrale in de Oekraïense stad Kherson kan geen energie leveren door Russische aanvallen. Daardoor zitten circa 40.500 mensen zonder verwarming, meldt de lokale overheid.

1 uur geleden
Indiase peuter (3) jongste om FIDE-schaakscore te krijgen

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase Sarwagya Singh Kushwaha is met drie jaar, zeven maanden en twintig dagen de jongste schaakspeler ooit om een FIDE-score te krijgen. Die telling geeft de sterkte van schaakspelers aan. Om een score te krijgen, moet een schaakspeler minstens één speler verslaan die al een FIDE-score heeft.

1 uur geleden
India huurt Russische kernonderzeeër

NEW DELHI (ANP) - India gaat een Russische kernonderzeeër huren. De opkomende Aziatische grootmacht betaalt omgerekend zo'n 1,7 miljard euro voor de onderzeeboot, waarmee de marine kan oefenen totdat eigen kernonderzeeërs klaar zijn, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Poetin noemt gesprekken met gezanten Trump vruchtbaar

MOSKOU/NEW DELHI (ANP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft voor zijn vertrek voor een staatsbezoek aan India gezegd dat het gesprek met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner vruchtbaar was. Hij zei dat de Amerikaanse regering een puntenplan nu heeft verdeeld in vier pakketten die afzonderlijk zullen worden behandeld, meldden Russische media.

3 uur geleden
Thailand versoepelt alcoholverbod vlak voor eindejaarstoerisme

BANGKOK (ANP/DPA) - In Thailand is het na decennia weer mogelijk om in de middag alcohol te kopen. Sinds 1972 was dat tussen 14.00 en 17.00 uur niet mogelijk, omdat de militaire junta de middagverkoop destijds verbood. In een poging het eindejaarstoerisme een stimulans te geven, begint Thailand nu een proef van een halfjaar. Na afloop van die 180 dagen wordt gekeken naar de effecten van de maatregel.

4 uur geleden