Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winterstorm trekt over flink deel van de VS

Winterstorm trekt over flink deel van de VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een hevige winterstorm is zaterdag over het midden van de Verenigde Staten gaan razen. Meteorologen waarschuwen dat miljoenen inwoners in met name het oosten van het land te maken krijgen met zware sneeuwstormen, ijzel en ijzige temperaturen tot min 18 graden die voor veel overlast zorgen.

Meer dan zestig miljoen mensen bevinden zich op het pad van de gevaarlijke storm die tot en met maandag vrieskou vanuit het Arctische gebied aanvoert over het oostelijke deel van de VS. Er zijn weeralarmen afgekondigd vanaf het westen van Kansas tot aan de kuststaten Maryland, Delaware en Virginia.

De gevolgen van het barre winterweer zijn nu al te merken in Kansas. Het vliegverkeer op de internationale luchthaven werd stilgelegd "door snelle ijsophoping". Delen van de oostelijke staten New York en Pennsylvania krijgen te maken met hevige sneeuwval, de weerdiensten verwachten dat er ongeveer 61 centimeter valt. Aangezien er eerder deze week in de regio al sneeuw is gevallen, kan de laag tot twee meter hoogte aangroeien, aldus de Amerikaanse weerdienst (NWS).

De NWS verwacht dat een sneeuwstorm in verschillende staten tot grote problemen leidt. Reizigers krijgen te maken met onbegaanbare wegen en er is "een hoog risico op gestrande automobilisten", zegt de weerdienst. Naar verwachting valt er meer dan 38 centimeter sneeuw vanaf het noordoosten van Kansas tot het noorden van Missouri. "Dat zou de zwaarste sneeuwval in tien jaar zijn."

Meer uit Buitenland

Rechter legt inzet ICE-agenten in Minnesota aan banden

MINNEAPOLIS (ANP) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota heeft besloten dat de inzet van agenten van de vreemdelingenpolitie ICE in Minneapolis aan banden wordt gelegd, schrijven The New York Times en The Washington Post. ICE-agenten mogen geen vreedzame demonstranten meer arresteren, geen pepperspray meer inzetten tegen demonstranten en geen automobilisten arresteren die auto's van ICE-agenten volgen.

33 minuten geleden
Luchtvaartautoriteit VS waarschuwt piloten boven Mexico

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit Federal Aviation Administration (FAA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen om boven Mexico en Midden-Amerika "voorzichtig" te zijn vanwege "militaire activiteiten". De waarschuwing geldt ook boven landen als Colombia, Panama en Ecuador en is tot halverwege maart van kracht.

36 minuten geleden
Media: Justitie VS begint strafrechtelijk onderzoek naar Tim Walz

WASHINGTON/SAINT PAUL (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie begint een strafrechtelijk onderzoek naar de Democratische gouverneur van Minnesota Tim Walz. Dat melden ingewijden aan CBS News en The Washington Post. Ook de burgemeester van Minneapolis, Jacob Frey, wordt gedagvaard, aldus de ingewijden.

4 uur geleden
Sigrid Kaag lid van nieuwe ondersteunende raad voor Gaza

WASHINGTON/DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse oud-vicepremier en oud-VN-gezant Sigrid Kaag zit in een nieuw op te richten ondersteunende raad voor "vrede, stabiliteit en welvaart" in Gaza, meldt het Witte Huis vrijdagavond in een verklaring. Deze raad moet het Palestijnse overgangsbestuur en de door Trump voorgezeten vredesraad voor Gaza ondersteunen.

4 uur geleden
Rubio, Witkoff, Kushner en Blair in vredesraad voor Gaza

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de leden gekozen voor de internationale vredesraad die toezicht zal houden op het toekomstige overgangsbestuur in de Gazastrook. Het gaat onder meer om zijn minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, VS-gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Ook de Britse oud-premier Tony Blair zit in de raad, meldt het Witte Huis vrijdagavond.

4 uur geleden
Syriƫ erkent het Koerdisch als nationale taal

ALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.

6 uur geleden
Venezuela stelt dodental bij na Amerikaanse aanval

CARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.

7 uur geleden