
Winterstop van twee maanden in Bundesliga voor WK voetbal 2022
FRANKFURT (ANP) - De Duitse voetbalcompetitie krijgt volgend seizoen een winterstop van maar liefst twee maanden. Als eerste grote competitie in Europa maakte de organisatie van de Bundesliga bekend hoe het seizoen 2022-2023 er vanwege het winterse WK in Qatar uit komt te zien. De eerste seizoenshelft eindigt op 13 november 2022, de tweede helft van de competitie start op 21 januari 2023.
Het WK wordt normaal gesproken altijd in de zomer gespeeld, maar vanwege de enorm hoge temperaturen in de zomermaanden in Qatar heeft de mondiale voetbalfederatie FIFA het toernooi verplaatst naar de winter. Het WK is van 21 november tot en met 18 december 2021. Dat betekent dat de speelkalender van vrijwel alle Europese competities moet worden aangepast.
Zowel de eerste als tweede Bundesliga ligt vanwege het WK twee maanden stil in de winter. De competitie in de tweede klasse begint al op 15 juli 2022, de hoogste afdeling start op 5 augustus. De laatste speelronde van de Bundesliga's is op 27 en 28 mei 2023. Een week later (3 juni) wordt de bekerfinale gespeeld.
De KNVB heeft nog niet bekendgemaakt hoe de Nederlandse voetbalcompetitie er volgend seizoen uitziet. Ook de Eredivisie krijgt vanwege het WK een langere winterstop dan normaal.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft in het inhaalduel bij Fiorentina een kans op de koppositie laten liggen. De nummer 2 van de Serie A ging, met verdedigers Stefan de Vrij en Denzel Dumfries in de basis, hard onderuit in Florence: 3-0. Aanvaller Moise Kean maakte twee doelpunten, Luca Ranieri was ook trefzeker.
1 uur geledenBELFAST (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft bij de start van de Premier League in Belfast gewonnen van wereldkampioen Luke Littler. In een wedstrijd van hoog niveau was de Brabantse nummer 3 van de wereld beter op zijn dubbels. De 17-jarige Engelsman had niet genoeg aan een gemiddelde van bijna 114 punten per drie pijlen.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft net als vorig jaar een einde gemaakt aan het bekertoernooi van amateurclub Quick Boys. De stuntploeg uit Katwijk maakte het de nummer 4 van de Eredivisie lang lastig in Alkmaar, maar verloor de kwartfinale met 3-1. Eerder schakelde de nummer 2 van de Tweede Divisie wel de Eredivisieclubs sc Heerenveen, Almere City FC en Fortuna Sittard uit.
2 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Amateurclub Noordwijk heeft trainer Florian Wolf een dag na de nederlaag tegen Go Ahead Eagles in de kwartfinales van de KNVB-beker (3-1) ontslagen. De club is niet tevreden over de huidige zestiende plaats in de Tweede Divisie en hoopt dat een opvolger voor betere resultaten kan zorgen.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Competitiebaas Javier Tebas heeft vol ongenoegen gereageerd op de harde kritiek van Real Madrid op het Spaanse scheidsrechterskorps. "Real Madrid wil de hele competitie schaden, niet alleen de arbitrage. De kwestie is uit zijn verband gerukt, ze zijn hun verstand kwijtgeraakt", zei La Liga-voorzitter Tebas na een bijeenkomst met clubs en arbitrage, waar Real Madrid volgens Spaanse media niet bij was.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer RĂºben Amorim van Manchester United heeft bewust geen grote aankopen gedaan in de winterse transferperiode. "We staan er niet goed voor, maar we moeten voorzichtig zijn met nieuwe aankopen omdat er in het verleden fouten zijn gemaakt en die willen we niet opnieuw maken", zei de Portugese coach in aanloop naar de wedstrijd vrijdag in de FA Cup tegen Leicester City.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - AZ mag op 2 maart geen supporters meenemen naar het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft burgemeester Avine Fokkens van de Friese plaats besloten na eerdere incidenten bij het duel. Heerenveen is bang dat AZ-fans alsnog op de thuistribunes plaatsnemen en heeft de regels voor kaartverkoop aangescherpt.
7 uur geleden