Winterstop van twee maanden in Bundesliga voor WK voetbal 2022
FRANKFURT (ANP) - De Duitse voetbalcompetitie krijgt volgend seizoen een winterstop van maar liefst twee maanden. Als eerste grote competitie in Europa maakte de organisatie van de Bundesliga bekend hoe het seizoen 2022-2023 er vanwege het winterse WK in Qatar uit komt te zien. De eerste seizoenshelft eindigt op 13 november 2022, de tweede helft van de competitie start op 21 januari 2023.
Het WK wordt normaal gesproken altijd in de zomer gespeeld, maar vanwege de enorm hoge temperaturen in de zomermaanden in Qatar heeft de mondiale voetbalfederatie FIFA het toernooi verplaatst naar de winter. Het WK is van 21 november tot en met 18 december 2021. Dat betekent dat de speelkalender van vrijwel alle Europese competities moet worden aangepast.
Zowel de eerste als tweede Bundesliga ligt vanwege het WK twee maanden stil in de winter. De competitie in de tweede klasse begint al op 15 juli 2022, de hoogste afdeling start op 5 augustus. De laatste speelronde van de Bundesliga's is op 27 en 28 mei 2023. Een week later (3 juni) wordt de bekerfinale gespeeld.
De KNVB heeft nog niet bekendgemaakt hoe de Nederlandse voetbalcompetitie er volgend seizoen uitziet. Ook de Eredivisie krijgt vanwege het WK een langere winterstop dan normaal.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
12 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
15 uur geleden