Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wintersporters wachten met boeken door wisselende reisadviezen

Wintersporters wachten met boeken door wisselende reisadviezen

AMSTERDAM (ANP) - Wintersporters zijn voorzichtig met het boeken van hun wintersportvakantie omdat de coronacrisis voor veel onzekerheid zorgt. Reisadviezen kunnen elk moment veranderen en mensen hebben veel vragen over annuleringsvoorwaarden. Bij vakantiewoningspecialist Chalets.nl loopt het aantal boekingen voor wintersportchalets een kwart achter vergeleken met vorig jaar. Ook Tui merkt dat reizigers het boeken van hun wintersportvakantie uitstellen. Wel verwacht het bedrijf dat de achterstand door lastminuteboekingen weer wordt ingehaald.

Tui ziet veel belangstelling voor een wintersportvakantie op de website, maar door de wisselende reisadviezen zijn er minder boekingen. "Het zoekgedrag op de site laat zien dat de vraag voor de wintersport er zeker is, maar we merken dat mensen in het algemeen langer wachten met boeken, tot kort voor vertrek", meldt woordvoerder Petra Kok van Tui.

"Het aantal boekingen voor de vakantiewoningen gaat niet zo hard als vorig jaar, we lopen een kwart achter", aldus Selina Sijtsma van Chalets.nl. "Mensen hebben veel vragen over de regelgeving in de wintersportlanden en de annuleringsvoorwaarden. In Oostenrijk mag bijvoorbeeld buiten een groep niet groter dan tien personen zijn. De vraag is dan of je wel met meer dan tien mensen in een chalet mag. Opvallend is dat we een grotere vraag zien naar luxe chalets. De reden weten we niet, maar wellicht willen mensen meer ruimte."

Coronaproof

Wintersportgebieden doen er ondertussen alles aan om ‘coronaproof’ te zijn, vertelt de directeur van de reisbrancheorganisatie ANVR Frank Oostdam. "In Oostenrijk zal geen après-ski zijn zoals veel mensen het kennen. Voor horeca geldt namelijk, net als in Nederland, dat er afstand moet worden gehouden tussen verschillende huishoudens. De bottleneck zijn de liften; die moeten regelmatig ontsmet worden en mondkapjes zullen verplicht zijn. Liften gaan misschien ook langer open, dus vroeger beginnen en tot later doorgaan." Volgens Oostdam zijn de RIVM’s van de wintersportlanden niet bang voor het wintersporten zelf: "Die organisaties benadrukken dat het sporten in de buitenlucht is, bijna iedereen een helm draagt en er dus weinig kan gebeuren."

Finland was de laatste jaren in opmars als wintersneeuwbestemming, maar Tui heeft het aantal geplande vluchten naar Finland komende winter teruggebracht doordat het reisadvies ‘oranje’ is. Kok: "Het zal afhangen van het reisadvies of het deze winter mogelijk is om naar Finland te gaan."

Meer uit Financieel

Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

42 minuten geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

1 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

2 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom zakt op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.

2 uur geleden
LTO 'schrikt niet' van landbouwvisie in rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.

4 uur geleden
Alle pakketjes van buiten de EU worden 3 euro duurder

BRUSSEL (ANP) - Het wordt duurder om pakketjes van buiten de EU te kopen. Op elk pakketje dat bij onder meer Chinese webshops wordt gekocht, moeten consumenten vanaf juli 3 euro aan invoertarief betalen. Dat hebben de EU-ministers van Financiën vrijdag besloten. Nu hoeven consumenten pas invoerrechten te betalen als het gaat om een pakket van minimaal 150 euro.

5 uur geleden
Wennink: boodschap uit rapport is bij politieke partijen geland

DEN HAAG (ANP) - Peter Wennink zegt dat veel politieke partijen zijn waarschuwingen over de toekomstige welvaart van Nederland serieus nemen. De voormalige topman van chipmachinemaker ASML stelde in een rapport dat de komende tien jaar minstens 150 miljard euro extra moet worden geïnvesteerd om productiever te worden en de economische groei op peil te houden. Daarvoor zijn snelle ingrepen en moeilijke keuzes nodig, schreef Wennink.

6 uur geleden