Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winterspelen voorbij, Beijing geeft organisatie over aan Milaan

Winterspelen voorbij, Beijing geeft organisatie over aan Milaan

BEIJING (ANP) - De Winterspelen van Beijing zijn voorbij. De olympische vlam in het Vogelnest-stadion werd zondag even na 14.30 uur Nederlandse tijd gedoofd.

Thomas Bach keek terug op een geslaagd evenement, dat zestien dagen eerder in hetzelfde stadion van start ging, vanwege het coronavirus onder strenge veiligheidsmaatregelen. "Grote dank aan onze Chinese vrienden", zei de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). "De organisatie was buitengewoon, de stadions en het olympisch dorp zagen er perfect uit. Met de voortreffelijke Winterspelen van 2022 verwelkomen we China als wintersportland." Bach leek zich ook te richten tot de wereldleiders: "De verenigende kracht van de Spelen is groter dan de krachten die ons verdelen."

De Duitser, die opriep het coronavaccin voor iedereen over de hele wereld beschikbaar te stellen, droeg de olympische vlag over aan de burgemeesters van Milaan en Cortina d'Ampezzo, waar in 2026 de 25e editie van de Winterspelen plaatsvinden. Na het Italiaanse volkslied werd een promotiefilmpje afgespeeld.

Hoogtepunten

In de vrij bondige slotceremonie kregen eerder onder meer de winnaars van de laatste wedstrijden bij het langlaufen hun medailles uitgereikt. In totaal stonden deze Spelen 109 medaille-onderdelen op het programma (tegenover 102 bij de vorige Winterspelen), Nederland won er daarvan acht.

De aanwezigen in het Vogelnest-stadion, waar in 2008 ook de openings- en sluitingsceremonie van de Zomerspelen plaatsvonden, zagen in aanloop naar het doven van de vlam een show met de nodige lichteffecten. Ook werden de hoogtepunten getoond van de voorbije twee weken, waarbij onder meer de Nederlandse winnende vrouwenaflossingsploeg bij het shorttrack voorbij kwam.

Irene Schouten

Bij het begin van de ceremonie droeg Irene Schouten de Nederlandse vlag het stadion in. De langebaanschaatsster won in Beijing goud op de 3000 meter, 5000 meter en op de massastart. "Het ging goed hoor, ik deed gewoon degene voor me na", zei ze tegen de NOS. "Het was leuk en bijzonder om mee te maken. Je mocht een tijdje met de vlag zwaaien en daarna naar de groep toe."

De ceremonie eindigde met een grote en indrukwekkende vuurwerkshow. 'One world, one family', was te lezen in de lucht.

Beijing is de eerste stad ter wereld waar zowel de Zomerspelen als Winterspelen zijn georganiseerd.

Meer uit Sport

Schulting hoort maandag of ze als shorttrackster naar Spelen mag

LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.

12 uur geleden
Oprichter Djokovic stapt uit spelersbond PTPA

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.

13 uur geleden
Wawrinka hoopt op wildcard voor zijn laatste Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.

15 uur geleden
Van der Poel wint in Zonhoven zijn negende veldrit dit seizoen

ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.

19 uur geleden
Schulting bewijst zich op NK shorttrack met titel op 1500 meter

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.

19 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint op NK opnieuw alle afstanden

LEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.

20 uur geleden
Nederlandse tennissers verliezen in United Cup ruim van Duitsland

SYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.

1 dag geleden