Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winterspelen voorbij, Beijing geeft organisatie over aan Milaan

Winterspelen voorbij, Beijing geeft organisatie over aan Milaan

BEIJING (ANP) - De Winterspelen van Beijing zijn voorbij. De olympische vlam in het Vogelnest-stadion werd zondag even na 14.30 uur Nederlandse tijd gedoofd.

Thomas Bach keek terug op een geslaagd evenement, dat zestien dagen eerder in hetzelfde stadion van start ging, vanwege het coronavirus onder strenge veiligheidsmaatregelen. "Grote dank aan onze Chinese vrienden", zei de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). "De organisatie was buitengewoon, de stadions en het olympisch dorp zagen er perfect uit. Met de voortreffelijke Winterspelen van 2022 verwelkomen we China als wintersportland." Bach leek zich ook te richten tot de wereldleiders: "De verenigende kracht van de Spelen is groter dan de krachten die ons verdelen."

De Duitser, die opriep het coronavaccin voor iedereen over de hele wereld beschikbaar te stellen, droeg de olympische vlag over aan de burgemeesters van Milaan en Cortina d'Ampezzo, waar in 2026 de 25e editie van de Winterspelen plaatsvinden. Na het Italiaanse volkslied werd een promotiefilmpje afgespeeld.

Hoogtepunten

In de vrij bondige slotceremonie kregen eerder onder meer de winnaars van de laatste wedstrijden bij het langlaufen hun medailles uitgereikt. In totaal stonden deze Spelen 109 medaille-onderdelen op het programma (tegenover 102 bij de vorige Winterspelen), Nederland won er daarvan acht.

De aanwezigen in het Vogelnest-stadion, waar in 2008 ook de openings- en sluitingsceremonie van de Zomerspelen plaatsvonden, zagen in aanloop naar het doven van de vlam een show met de nodige lichteffecten. Ook werden de hoogtepunten getoond van de voorbije twee weken, waarbij onder meer de Nederlandse winnende vrouwenaflossingsploeg bij het shorttrack voorbij kwam.

Irene Schouten

Bij het begin van de ceremonie droeg Irene Schouten de Nederlandse vlag het stadion in. De langebaanschaatsster won in Beijing goud op de 3000 meter, 5000 meter en op de massastart. "Het ging goed hoor, ik deed gewoon degene voor me na", zei ze tegen de NOS. "Het was leuk en bijzonder om mee te maken. Je mocht een tijdje met de vlag zwaaien en daarna naar de groep toe."

De ceremonie eindigde met een grote en indrukwekkende vuurwerkshow. 'One world, one family', was te lezen in de lucht.

Beijing is de eerste stad ter wereld waar zowel de Zomerspelen als Winterspelen zijn georganiseerd.

Meer uit Sport

Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

47 minuten geleden
Vier jaar celstraf voor kickbokser Ben Saddik wegens ontvoering

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.

4 uur geleden
Red Bull bevestigt vertrek topadviseur Marko na ruim 20 jaar

MILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.

7 uur geleden
Klamer beëindigt na lang nadenken triatlonloopbaan

BEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.

12 uur geleden
F1-kampioen Norris neemt nummer 1 over van Verstappen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.

1 dag geleden
Handbalsters verslaan titelverdediger Frankrijk op hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.

1 dag geleden
Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

2 dagen geleden