Winterspelen van 2030 later toegewezen wegens klimaatverandering
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité heeft de toewijzing van de Olympische Winterspelen van 2030 uitgesteld. Met het oog op de klimaatverandering, en de daaruit voortkomende uitdagingen voor de wintersport, is het IOC niet langer van plan de gastheer van de Winterspelen van 2030 tijdens de algemene vergadering van 2023 aan te wijzen, aldus directeur Christophe Dubi op een IOC-vergadering.
De selectiecommissie moet volgens Dubi meer tijd krijgen om alle factoren te onderzoeken en met onder meer experts te praten voordat een beslissing wordt genomen. De IOC-directeur sprak uitvoerig over de opwarming van de aarde en de impact daarvan op duurzame wintersport. Als mogelijke voorwaarde noemde Dubi dat toekomstige gastheren gedurende een periode van tien jaar temperaturen onder nul graden Celsius zouden moeten kunnen tonen tijdens de olympische periode.
Vooralsnog is er geen concreet tijdschema voor de toewijzing, aldus Dubi. De drie eerdere geïnteresseerden voor de Olympische Spelen van 2030 zijn geïnformeerd. Salt Lake City, Sapporo en Vancouver hebben zich kandidaat gesteld. De Winterspelen van 2026 worden gehouden in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.
5 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft woensdagochtend 65 rondes voltooid in de eerste testsessie van het voorseizoen van de Formule 1. Op het circuit van Bahrein zette de nummer 2 van vorig seizoen de snelste ronde neer in 1.35,43. Oscar Piastri, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap, volgde in zijn McLaren op 0,17 seconden. George Russell (Mercedes) zette de derde tijd neer.
6 minuten geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard komt alsnog in actie op het ABN AMRO Open in Rotterdam. De 17-jarige debutant vervangt woensdag als lucky loser de geblesseerde Aleksandar Vukic uit Australië in de partij tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
16 uur geleden