Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winterspelen van 2030 later toegewezen wegens klimaatverandering

Winterspelen van 2030 later toegewezen wegens klimaatverandering

LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité heeft de toewijzing van de Olympische Winterspelen van 2030 uitgesteld. Met het oog op de klimaatverandering, en de daaruit voortkomende uitdagingen voor de wintersport, is het IOC niet langer van plan de gastheer van de Winterspelen van 2030 tijdens de algemene vergadering van 2023 aan te wijzen, aldus directeur Christophe Dubi op een IOC-vergadering.

De selectiecommissie moet volgens Dubi meer tijd krijgen om alle factoren te onderzoeken en met onder meer experts te praten voordat een ​​beslissing wordt genomen. De IOC-directeur sprak uitvoerig over de opwarming van de aarde en de impact daarvan op duurzame wintersport. Als mogelijke voorwaarde noemde Dubi dat toekomstige gastheren gedurende een periode van tien jaar temperaturen onder nul graden Celsius zouden moeten kunnen tonen tijdens de olympische periode.

Vooralsnog is er geen concreet tijdschema voor de toewijzing, aldus Dubi. De drie eerdere geïnteresseerden voor de Olympische Spelen van 2030 zijn geïnformeerd. Salt Lake City, Sapporo en Vancouver hebben zich kandidaat gesteld. De Winterspelen van 2026 worden gehouden in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor bereikt in Dubai zesde finale uit carrière

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.

1 uur geleden
Kunstrijders Wories, Danilova en Tsiba naar WK in Praag

PRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.

2 uur geleden
Schaatsbond wijst geen vervanger aan voor Leerdam op WK sprint

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.

6 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

21 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

22 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

22 uur geleden
Schaatsster Leerdam beëindigt seizoen en ontbreekt op WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.

23 uur geleden