Winterspelen van 2030 later toegewezen wegens klimaatverandering
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité heeft de toewijzing van de Olympische Winterspelen van 2030 uitgesteld. Met het oog op de klimaatverandering, en de daaruit voortkomende uitdagingen voor de wintersport, is het IOC niet langer van plan de gastheer van de Winterspelen van 2030 tijdens de algemene vergadering van 2023 aan te wijzen, aldus directeur Christophe Dubi op een IOC-vergadering.
De selectiecommissie moet volgens Dubi meer tijd krijgen om alle factoren te onderzoeken en met onder meer experts te praten voordat een beslissing wordt genomen. De IOC-directeur sprak uitvoerig over de opwarming van de aarde en de impact daarvan op duurzame wintersport. Als mogelijke voorwaarde noemde Dubi dat toekomstige gastheren gedurende een periode van tien jaar temperaturen onder nul graden Celsius zouden moeten kunnen tonen tijdens de olympische periode.
Vooralsnog is er geen concreet tijdschema voor de toewijzing, aldus Dubi. De drie eerdere geïnteresseerden voor de Olympische Spelen van 2030 zijn geïnformeerd. Salt Lake City, Sapporo en Vancouver hebben zich kandidaat gesteld. De Winterspelen van 2026 worden gehouden in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
Meer uit Sport
KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
5 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
13 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
16 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
18 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
19 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
20 uur geleden