Winters weer zorgt voor problemen op het spoor
UTRECHT (ANP) - Het winterweer zorgt woensdag op diverse plekken in Nederland voor verstoringen op het spoor. Bij de Markbrug in Zevenbergen is een storing ontstaan en bij Zwolle is er een defect spoor richting Meppel, meldt spoorbeheerder ProRail. Ook bij de Lekbrug in Utrecht waren er problemen.
Door de problemen als gevolg van het winterweer rijden er minder treinen. Op sommige plekken worden bussen ingezet. Een woordvoerder van spoorbeheerder ProRail laat weten dat door het winterse weer sprake is van een verhoogd storingsniveau, maar dat de problemen op dit moment heel goed beheersbaar zijn.
Bij Zwolle is door de vorst een scheurtje in het spoor ontstaan. Er geldt daarom nu een snelheidsbeperking van maximaal 10 kilometer per uur, zegt de woordvoerder. Het scheurtje wordt in de nacht van woensdag op donderdag hersteld. De NS meldt dat door het defecte spoor tussen Zwolle en Meppel minder treinen rijden. De vervoerder verwacht dat dit de hele dag gaat duren.
Verholpen
De Markbrug geeft ondertussen niet het signaal dat die goed gesloten is, hoewel de brug wel dicht is. Dit komt volgens de zegsvrouw door het winterse weer. Uit veiligheidsoverwegingen kunnen er nu geen treinen overheen, zegt ze. Dat heeft gevolgen voor treinverkeer tussen Rotterdam en Dordrecht en Lage Zwaluwe en Dordrecht. Er wordt gewerkt om de storing te verhelpen, maar wanneer het zover is, is nog onduidelijk.
De storing bij de Lekbrug is inmiddels verholpen, laat de woordvoerder verder weten. Of die storing door het winterweer kwam, weet ze niet zeker.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het aantal afgelegde kilometers op rijkswegen is volgens een rapportage van Rijkswaterstaat weer bijna op het niveau van voor de coronapandemie. Desondanks reed het verkeer door het openen van nieuwe wegen en het aanleggen van extra rijstroken in 2025 beter door. Tegelijkertijd neemt de druk op de Nederlandse infrastructuur toe. Veel bruggen, tunnels en wegen worden ouder en hebben onderhoud nodig.
30 minuten geledenHOUTEN (ANP) - In het onderzoek naar de dood van de 37-jarige Rishi Rampadarath in 2023 in Houten is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 59-jarige man uit Sleeuwijk, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Rampadarath.
33 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Nederland en Duitsland gaan nog intensiever samenwerken om de verspreiding en het gebruik van zwaar illegaal vuurwerk tegen te gaan. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten, voorzitter van het Offensief tegen Explosies. Ze is woensdag met vertegenwoordigers van het ministerie van Justitie en Veiligheid, de politie en het OM aanwezig voor overleg met de Duitse autoriteiten op het ministerie van Binnenlandse Zaken van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen in Düsseldorf.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsers belandden vorig jaar vaker op de spoedeisende hulp (SEH) dan de twee jaren daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL op basis van nieuwe cijfers. Volgens het kenniscentrum kwamen er in 2025 naar schatting bijna 81.000 fietsers op de SEH.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - Ruim twee derde van de jongvolwassenen kwam, vaak op minderjarige leeftijd, in aanraking met gewelddadige pornografische beelden. Dat blijkt uit onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut in opdracht van kinderrechtenorganisatie Defence for Children.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.
7 uur geleden