Winters weer zorgt voor problemen op het spoor
UTRECHT (ANP) - Het winterweer zorgt woensdag op diverse plekken in Nederland voor verstoringen op het spoor. Bij de Markbrug in Zevenbergen is een storing ontstaan en bij Zwolle is er een defect spoor richting Meppel, meldt spoorbeheerder ProRail. Ook bij de Lekbrug in Utrecht waren er problemen.
Door de problemen als gevolg van het winterweer rijden er minder treinen. Op sommige plekken worden bussen ingezet. Een woordvoerder van spoorbeheerder ProRail laat weten dat door het winterse weer sprake is van een verhoogd storingsniveau, maar dat de problemen op dit moment heel goed beheersbaar zijn.
Bij Zwolle is door de vorst een scheurtje in het spoor ontstaan. Er geldt daarom nu een snelheidsbeperking van maximaal 10 kilometer per uur, zegt de woordvoerder. Het scheurtje wordt in de nacht van woensdag op donderdag hersteld. De NS meldt dat door het defecte spoor tussen Zwolle en Meppel minder treinen rijden. De vervoerder verwacht dat dit de hele dag gaat duren.
Verholpen
De Markbrug geeft ondertussen niet het signaal dat die goed gesloten is, hoewel de brug wel dicht is. Dit komt volgens de zegsvrouw door het winterse weer. Uit veiligheidsoverwegingen kunnen er nu geen treinen overheen, zegt ze. Dat heeft gevolgen voor treinverkeer tussen Rotterdam en Dordrecht en Lage Zwaluwe en Dordrecht. Er wordt gewerkt om de storing te verhelpen, maar wanneer het zover is, is nog onduidelijk.
De storing bij de Lekbrug is inmiddels verholpen, laat de woordvoerder verder weten. Of die storing door het winterweer kwam, weet ze niet zeker.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen hebben aantoonbaar vaker last van angsten en depressieve klachten, stellen het UMCG en de Rijksuniversiteit Groningen. Onderzoekers hebben het verband tussen de aardbevingen door de gaswinning en de toename van mentale klachten naar eigen zeggen bewezen.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.
7 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
10 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
13 uur geleden