Winters weer zorgt voor problemen op het spoor
UTRECHT (ANP) - Het winterweer zorgt woensdag op diverse plekken in Nederland voor verstoringen op het spoor. Bij de Markbrug in Zevenbergen is een storing ontstaan en bij Zwolle is er een defect spoor richting Meppel, meldt spoorbeheerder ProRail. Ook bij de Lekbrug in Utrecht waren er problemen.
Door de problemen als gevolg van het winterweer rijden er minder treinen. Op sommige plekken worden bussen ingezet. Een woordvoerder van spoorbeheerder ProRail laat weten dat door het winterse weer sprake is van een verhoogd storingsniveau, maar dat de problemen op dit moment heel goed beheersbaar zijn.
Bij Zwolle is door de vorst een scheurtje in het spoor ontstaan. Er geldt daarom nu een snelheidsbeperking van maximaal 10 kilometer per uur, zegt de woordvoerder. Het scheurtje wordt in de nacht van woensdag op donderdag hersteld. De NS meldt dat door het defecte spoor tussen Zwolle en Meppel minder treinen rijden. De vervoerder verwacht dat dit de hele dag gaat duren.
Verholpen
De Markbrug geeft ondertussen niet het signaal dat die goed gesloten is, hoewel de brug wel dicht is. Dit komt volgens de zegsvrouw door het winterse weer. Uit veiligheidsoverwegingen kunnen er nu geen treinen overheen, zegt ze. Dat heeft gevolgen voor treinverkeer tussen Rotterdam en Dordrecht en Lage Zwaluwe en Dordrecht. Er wordt gewerkt om de storing te verhelpen, maar wanneer het zover is, is nog onduidelijk.
De storing bij de Lekbrug is inmiddels verholpen, laat de woordvoerder verder weten. Of die storing door het winterweer kwam, weet ze niet zeker.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.
4 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
12 uur geleden