Winters weer legt deel van Verenigde Staten plat
CHICAGO (ANP) - Meer dan 250.000 huishoudens zitten zonder stroom en ruim 5500 vluchten zijn geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van winters weer. Voor meer dan honderd miljoen Amerikanen, in een gebied dat zich uitstrekt van de zuidelijke staat Texas tot aan Maine in het noordoosten van het land, gelden momenteel weerwaarschuwingen. The National Weather Service spreekt in sommige gebieden van "onmogelijke reisomstandigheden".
De winterse storm bracht voor een groot deel van het midden van de Verenigde Staten sneeuw en windsnelheden tot ruim 50 kilometer per uur met zich mee. Elders viel veel regen, die door de vrieskou veranderde in ijzel op de wegen. De lage temperaturen houden volgens het weerinstituut nog enkele dagen aan. De "grote, langdurige en significante" storm trekt de komende dagen via het noordoosten weg.
Op donderdag zaten volgens The Washington Post ruim 250.000 huishoudens zonder stroom in de staten Tennessee, Texas, Arkansas, Ohio en Kentucky. Deze elektriciteitsproblemen zijn op veel plekken het gevolg van ijs en sneeuw of omgevallen bomen op de bovengrondse elektriciteitsleidingen.
De gouverneur van Texas, Greg Abbott, zegt dat het elektriciteitsnetwerk in zijn staat "volledig functioneert en betrouwbaar blijft". Vorige winter werd het net door winters weer verlamd, waardoor miljoenen Texanen zonder stroom kwamen te zitten.
Er werden donderdag meer dan 5500 vluchten geannuleerd, zo'n 10 procent van het totale aantal vluchten in de VS op één dag. Sinds het begin van de coronapandemie, in april 2020, waren er niet eerder zulke ernstige verstoringen. Duizenden Amerikanen zitten vast op luchthavens. Vooral Dallas, een van de grootste steden van Texas, werd met ruim 1100 geannuleerde vluchten hard getroffen. De landingsbanen van de luchthaven liggen vol met sneeuw en ijs.
Meer uit Buitenland
BONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
6 uur geledenABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
8 uur geleden