Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winters weer legt deel van Verenigde Staten plat

Winters weer legt deel van Verenigde Staten plat

CHICAGO (ANP) - Meer dan 250.000 huishoudens zitten zonder stroom en ruim 5500 vluchten zijn geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van winters weer. Voor meer dan honderd miljoen Amerikanen, in een gebied dat zich uitstrekt van de zuidelijke staat Texas tot aan Maine in het noordoosten van het land, gelden momenteel weerwaarschuwingen. The National Weather Service spreekt in sommige gebieden van "onmogelijke reisomstandigheden".

De winterse storm bracht voor een groot deel van het midden van de Verenigde Staten sneeuw en windsnelheden tot ruim 50 kilometer per uur met zich mee. Elders viel veel regen, die door de vrieskou veranderde in ijzel op de wegen. De lage temperaturen houden volgens het weerinstituut nog enkele dagen aan. De "grote, langdurige en significante" storm trekt de komende dagen via het noordoosten weg.

Op donderdag zaten volgens The Washington Post ruim 250.000 huishoudens zonder stroom in de staten Tennessee, Texas, Arkansas, Ohio en Kentucky. Deze elektriciteitsproblemen zijn op veel plekken het gevolg van ijs en sneeuw of omgevallen bomen op de bovengrondse elektriciteitsleidingen.

De gouverneur van Texas, Greg Abbott, zegt dat het elektriciteitsnetwerk in zijn staat "volledig functioneert en betrouwbaar blijft". Vorige winter werd het net door winters weer verlamd, waardoor miljoenen Texanen zonder stroom kwamen te zitten.

Er werden donderdag meer dan 5500 vluchten geannuleerd, zo'n 10 procent van het totale aantal vluchten in de VS op één dag. Sinds het begin van de coronapandemie, in april 2020, waren er niet eerder zulke ernstige verstoringen. Duizenden Amerikanen zitten vast op luchthavens. Vooral Dallas, een van de grootste steden van Texas, werd met ruim 1100 geannuleerde vluchten hard getroffen. De landingsbanen van de luchthaven liggen vol met sneeuw en ijs.

Meer uit Buitenland

Tientallen doden bij overstromingen in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Overstromingen in Pakistan hebben tot dusver 64 levens geëist. Er zijn 117 gewonden. Mogelijk lopen die aantallen verder op omdat de zware regens zeker tot zaterdag zullen aanhouden, met waarschijnlijk nieuwe overstromingen tot gevolg, waarschuwt het Pakistaanse weerinstituut.

1 uur geleden
Chinese president Xi slaat voor het eerst BRICS-top over

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping reist komend weekend niet af naar Brazilië voor de top van BRICS-landen. Het is voor het eerst sinds hij in 2013 aan de macht kwam dat Xi een jaarlijkse BRICS-top overslaat.

1 uur geleden
Oekraïne zegt nog niets van VS gehoord te hebben over wapens

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense ministerie van Defensie zegt nog niets gehoord te hebben over het opschorten van wapenleveranties vanuit de Verenigde Staten. De Amerikanen is om meer informatie gevraagd. Bronnen zeggen dat de levering van luchtverdedigingsraketten en andere precisiemunitie is opgeschort.

1 uur geleden
Europarlementariërs verdeeld over nieuwe klimaatdoel voor 2040

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs reageren verdeeld op het nieuwe klimaatdoel van de Europese Commissie voor 2040. De groene en linkse partijen zijn blij dat de Commissie heeft toegezegd de uitstoot per 2040 met 90 procent te verminderen. Ze zijn echter niet blij met het voorstel dat lidstaten per 2036 3 procent van hun uitstoot kunnen afkopen met een zogeheten CO2-krediet buiten de EU. Rechtse en conservatieve partijen vragen zich juist af of het klimaatdoel haalbaar is.

1 uur geleden
Sociaaldemocraten: steun nieuwe EU-meerjarenbegroting niet zeker

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kan niet "vanzelfsprekend" rekenen op de steun van de sociaaldemocraten in het Europees Parlement voor een nieuwe meerjarenbegroting van de Europese Unie. Daarvoor waarschuwde partijleider Iratxe García woensdag op een persconferentie. De sociaaldemocraten zijn de tweede partij van het parlement.

3 uur geleden
Australisch visum Kanye West ingetrokken om nummer 'Heil Hitler'

MELBOURNE (ANP) - Australië heeft een visum voor rapper Kanye 'Ye' West ingetrokken na de release van zijn nummer Heil Hitler. Volgens immigratieminister Tony Burke was het visum al toegekend, maar weer ingetrokken om uitspraken van de rapper, meldt nieuwswebsite ABC. "Hij heeft veel beledigende opmerkingen gemaakt waar mijn functionarissen opnieuw naar hebben gekeken na de uitgave van dat nummer", aldus Burke.

3 uur geleden
Greenpeace: EU luistert niet goed naar eigen klimaatadviseurs

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft volgens Greenpeace onvoldoende geluisterd naar haar eigen klimaatadviseurs. De organisatie brengt in herinnering dat de Wetenschappelijke Klimaatadviesraad van de EU een maand geleden heeft aanbevolen te streven naar 90 tot 95 procent minder uitstoot van broeikasgassen in 2040. Die vermindering zou bovendien in de EU zelf moeten plaatsvinden en niet buiten de EU via koolstofhandel, vond de raad.

3 uur geleden