Winteropvang voor daklozen opent voor vier maanden in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Dak- en thuislozen in Amsterdam kunnen zich weer melden voor de winteropvang. Vier locaties in de stad hebben tot 1 april plek voor in totaal 250 mensen. De winteropvang biedt een bed, douche en warme maaltijd. Op de locaties zijn ook ervaringsdeskundigen aanwezig om met de daklozen in gesprek te gaan.
Wie gebruik wil maken van de winteropvang ondergaat een screening. Daklozen moeten meewerken aan beschikbare hulp om hun problemen aan te pakken en moeten een zekere binding hebben met Amsterdam. Een woordvoerder van de gemeente laat weten dat soms mensen worden geweigerd, omdat anders mensen uit het hele land naar de opvang komen en daar is geen capaciteit voor. Jongvolwassenen tot 23 jaar krijgen altijd toegang tot de winteropvang.
Mensen kunnen zich dagelijks tussen 16.30 uur en 22.00 uur melden bij de opvang en de volgende dag om 09.30 uur moeten ze weer weg zijn. Overdag kunnen ze terecht bij inloophuizen in de stad.
Naast de winteropvang bestaat in Amsterdam ook de winterkoudeopvang, waar plek is voor 250 mensen. Deze gaat open als de gevoelstemperatuur onder het vriespunt daalt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
12 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
18 uur geleden