Winter telde nooit eerder zoveel zachte dagen
HILVERSUM (ANP) - De temperatuur in De Bilt is woensdag boven de 15 graden uitgekomen, waarmee het voor de vijfde dag op rij een officiële zachte dag is. Dat betekent dat de meteorologische winter niet eerder zoveel zachte dagen telde als dit jaar, meldt Weer.nl
Het oude record stamt uit 2019, toen steeg de temperatuur vier keer tot boven 15 graden. In de vorige eeuw kwamen nooit meer dan drie officiële zachte dagen voor in de winter. Door klimaatverandering worden steeds vroeger lentetemperaturen gemeten. De eerste lentedag waarop het 15 graden of meer wordt, valt in het huidige klimaat in De Bilt gemiddeld op 10 maart. Dertig jaar geleden was dit pas op 26 maart.
Woensdag sneuvelen mogelijk voor de vierde dag op rij weer dagrecords, zoals de vroegste lokale warme dag ooit gemeten. Volgens de huidige verwachting wordt het in Nederland een graad of 18 en in het zuidoosten zelfs 20 graden. In het Limburgse Oost-Maarland werd het op 24 februari 1990 20,4 graden, het officiële dagrecord in De Bilt staat voor deze dag op 16,7 graden.
Als het woensdag ergens 20,6 graden wordt, dan is het ook de warmste winterdag ooit gemeten. Het oude record staat in 2019, toen werd het op 27 februari 20,5 graden in Arcen. De Bilt noteerde het huidige winterrecord op 26 februari 2019 met 18,9 graden, een record dat woensdag ook kan worden verbroken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
17 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
19 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
23 uur geleden