Winter en Ten Cate grijpen met Suriname naast deelname Gold Cup
FORT LAUDERDALE (ANP) - Het is trainers Aron Winter en Henk ten Cate met de Surinaamse voetballers niet gelukt zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Gold Cup. Al in de eerste voorronde van het landentoernooi ging het mis, tegen Puerto Rico. Na de reguliere speeltijd stond het 0-0, waarna de Puerto Ricanen de strafschoppen beter namen.
Bij Suriname stonden onder anderen voormalig Eredivisiespelers Sheraldo Becker en Diego Biseswar in de basis. De gemiste strafschop van oud-Feyenoorder Mitchell te Vrede bleek uiteindelijk fataal. Ook doelman Warner Hahn kon de Gold Cup-ambities van het land niet meer redden.
Winter werd vorig jaar aangesteld als tijdelijke bondscoach van 'Natio', de bijnaam van het elftal. Assistent Ten Cate werd vorige maand aan de technische staf toegevoegd, met als ambitie om de eindronde van de Gold Cup te halen en het wereldkampioenschap. Aan de Gold Cup van later deze maand doen onder meer Mexico en de Verenigde Staten mee. Curaçao werd eerder dit weekend in de voorronde al uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
5 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
20 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden