Winter en Ten Cate grijpen met Suriname naast deelname Gold Cup
FORT LAUDERDALE (ANP) - Het is trainers Aron Winter en Henk ten Cate met de Surinaamse voetballers niet gelukt zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Gold Cup. Al in de eerste voorronde van het landentoernooi ging het mis, tegen Puerto Rico. Na de reguliere speeltijd stond het 0-0, waarna de Puerto Ricanen de strafschoppen beter namen.
Bij Suriname stonden onder anderen voormalig Eredivisiespelers Sheraldo Becker en Diego Biseswar in de basis. De gemiste strafschop van oud-Feyenoorder Mitchell te Vrede bleek uiteindelijk fataal. Ook doelman Warner Hahn kon de Gold Cup-ambities van het land niet meer redden.
Winter werd vorig jaar aangesteld als tijdelijke bondscoach van 'Natio', de bijnaam van het elftal. Assistent Ten Cate werd vorige maand aan de technische staf toegevoegd, met als ambitie om de eindronde van de Gold Cup te halen en het wereldkampioenschap. Aan de Gold Cup van later deze maand doen onder meer Mexico en de Verenigde Staten mee. Curaçao werd eerder dit weekend in de voorronde al uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
7 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
12 uur geleden