Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winter 2019-2020 is nu al op één na warmste

Winter 2019-2020 is nu al op één na warmste

AMSTERDAM (ANP) - Deze winter is nu al de op één na warmste sinds 1901, meldt Weeronline. De gemiddelde temperatuur over de maanden december, januari en februari komt in De Bilt uit op 6,4 graden en dat is 3 graden hoger dan normaal. Alleen de winter van 2006-2007 was met 6,6 graden nog zachter. De meteorologische winter loopt tot en met 29 februari.

De winter telt tot nu toe 15 vorstdagen, met een minimumtemperatuur onder nul in De Bilt, terwijl 38 vorstdagen gebruikelijk zijn. Alleen in de winter van 2013-2014 vroor het met 10 dagen nog minder vaak.

Deze winter telt twee datum-warmterecords. Zo was het met 12,5 graden in De Bilt officieel de warmste 31 januari ooit gemeten. Op 16 februari werden de hoogste temperaturen van deze winter genoteerd. Met 16,7 graden in De Bilt was het de warmste 16 februari ooit gemeten en in het Limburgse Arcen werd het zelfs 18,3 graden.

Volgens Weeronline wordt de zachte winter van nu vooral veroorzaakt doordat zuidwestenwinden milde oceaanlucht aanvoerden en doordat het klimaat verandert. De aangevoerde lucht is een paar graden warmer dan halverwege de vorige eeuw. Het noordpoolgebied warmt bovendien nog sterker op dan de rest van de wereld. Een koude noordoostenwind levert daardoor beduidend minder koud weer op dan vroeger.

Meer uit Binnenland

Geen gevaarlijke stoffen in auto Bilthoven, bewoners naar huis

BILTHOVEN (ANP) - In de auto die vrijdagavond werd onderzocht aan de Melkweg in Bilthoven zijn geen gevaarlijke stoffen aangetroffen. Bewoners van de 40 tot 45 woningen die eerder uit voorzorg werden geëvacueerd, kunnen weer terug naar huis.

2 uur geleden
Tientallen woningen in Bilthoven ontruimd om verdachte auto

BILTHOVEN (ANP) - De politie doet vrijdagavond aan de Melkweg in Bilthoven onderzoek naar een auto met daarin mogelijk gevaarlijke stoffen. Vanwege het onderzoek zijn zo'n 40 tot 45 woningen in de straat ontruimd. De politie meldt dat eerder op de avond twee verdachten zijn aangehouden die mogelijk betrokken zijn bij de zaak.

4 uur geleden
Motorrijder omgekomen bij ongeval op A2

UTRECHT (ANP) - Bij een ongeval op de A2 bij Utrecht is een motorrijder om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde rond 18.30 uur in de buurt van de afslag Lage Weide. De parallelbaan richting Amsterdam was daarna enige tijd afgesloten.

4 uur geleden
365.000 reizigers kochten kortingspas voor de trein deze zomer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 365.000 reizigers maken deze zomer gebruik van de speciale kortingspas voor de trein. Dat laat de NS weten.

7 uur geleden
Ruim 100 boetes vanwege fatbikeverbod in Amsterdam en Enschede

ENSCHEDE (ANP) - Vanwege een fatbikeverbod zijn in Amsterdam en in Enschede zo'n honderd boetes uitgedeeld, zo bevestigen woordvoerders van beide gemeenten na berichtgeving van de NOS. In Amsterdam is sinds 11 mei een fatbikeverbod van kracht in het Vondelpark en in de binnenstad van Enschede geldt zo'n verbod overdag sinds 11 maart.

9 uur geleden
Drie jonge terrorismeverdachten twee weken langer vast

ROTTERDAM (ANP) - De drie terrorismeverdachten die in de nacht van dinsdag op woensdag werden aangehouden blijven twee weken langer in hechtenis. Dat meldt de rechtbank van Rotterdam. Het drietal is vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris.

13 uur geleden
Tata mag aangepaste installatie weer testen na te hoge uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft toestemming gekregen om de gietwalsinstallatie, waarin vloeibaar staal wordt omgezet in rollen staal, opnieuw te testen. Het in Noord-Holland gevestigde bedrijf moest de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) begin april stilleggen, omdat de uitstoot van de zeer schadelijke stof chroom-6 veel te hoog was. Tata Steel zegt sindsdien "allerlei technische aanpassingen" te hebben gedaan.

15 uur geleden