Winstwaarschuwing parfumketen Douglas om terughoudende consument
DÜSSELDORF (ANP) - Douglas past de omzet- en winstverwachtingen voor het huidige boekjaar aan. De Duitse cosmetica- en parfumketen merkt dat minder mensen de winkels en webshop bezoeken. De oorzaak daarvan ziet het bedrijf in het zwakke consumentenvertrouwen door de sinds februari toegenomen economische en politieke onzekerheid.
Douglas verwacht voor het huidige boekjaar een omzet van rond de 4,5 miljard euro. Eerder was dat 4,6 tot 4,7 miljard euro. Onder de streep blijft daarvan een nettowinst van ongeveer 175 miljoen euro over in plaats van de eerder verwachte 225 miljoen tot 265 miljoen euro. Vooral op de voor Douglas belangrijkste twee markten, Duitsland en Frankrijk, merkt het bedrijf dat de vraag naar parfums en cosmetica is verslechterd.
"De toenemende economische en politieke spanningen wereldwijd hebben nu ook de premium beautysector in Europa bereikt", zegt topman Sander van der Laan in een toelichting. "In de afgelopen weken hebben we een versnelde afname gezien in consumentenverkeer en vraag in de markt, wat ook invloed heeft op de activiteiten."
Maatregelen
Douglas heeft naar eigen zeggen al verschillende maatregelen genomen om de verkoop te stimuleren en de winstgevendheid te waarborgen. Daaronder vallen bijvoorbeeld kostenbesparingen op het gebied van verkoop en administratie. "We zijn er zeker van dat we deze uitdagingen zullen overwinnen en dat de premium beautymarkt zal herstellen wanneer de wereldwijde economische situatie verbetert", besluit Van der Laan.
Douglas evalueert nog de verwachtingen voor de middellange termijn. Daarover geeft de onderneming meer informatie bij de presentatie van de kwartaalresultaten op 15 mei.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX is woensdag op de hoogste stand ooit gesloten en scherpte daarmee het record van afgelopen vrijdag iets aan. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, werd vooral hoger gezet door stevige koerswinsten bij de chipbedrijven.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De WW moet worden versimpeld omdat die steeds ingewikkelder is geworden en niet meer van deze tijd is. Ook zouden uitkeringen zo ingericht moeten worden dat een aanvulling tot het sociaal minimum niet meer nodig is. Dat adviseert uitkeringsinstantie UWV in haar jaarlijkse knelpuntenbrief, die is uitgereikt aan Tweede Kamerleden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla heeft de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) niet misleid met de data voor zelfrijdende auto's op de weg, aldus de RDW zelf. Daarmee sluit de instantie zich aan bij de woorden van minister Vincent Karremans (Infrastructuur) van dinsdag.
1 uur geledenÉVIAN (ANP/RTR) - De leiders van de G7 hebben woensdag toegezegd nauwer samen te werken rond de risico's en kansen van geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI). Daarnaast bespraken zij de oprichting van een regeling voor "vertrouwde partners", die niet-Amerikaanse landen toegang zou geven tot geavanceerde Amerikaanse AI-modellen van bedrijven zoals Anthropic.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO wil dat het kabinet zijn best doet om Europese maatregelen voor boeren die te maken hebben met de flink gestegen kunstmestprijzen zo snel mogelijk goedgekeurd te krijgen. Dan kan Nederland geld uit Brussel gebruiken om Nederlandse boeren te steunen. Door de blokkade van de Straat van Hormuz is kunstmest de afgelopen maanden een stuk duurder geworden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU overweegt een nieuw handelsinstrument dat sneller ingezet kan worden tegen landen die dreigen de Europese markt te domineren, zoals China. Dat melden meerdere hooggeplaatste EU-bronnen voorafgaand aan de EU-top die donderdag begint en waar het onderwerp tijdens het diner aan bod komt.
2 uur geledenÉVIAN (ANP) - De landen van de G7 hebben afspraken gemaakt om hun afhankelijkheid van China voor de levering van kritieke mineralen af te bouwen. Geen enkel lid van de rijkelandengroep zou na 2030 meer dan 60 procent van zijn permanente magneten en zeldzame aardmetalen, die voor bijvoorbeeld windturbines worden gebruikt, uit China moeten betrekken. Dat melden de G7-landen in een gezamenlijke verklaring.
2 uur geleden