Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winstval Audi door dalende vraag en Chinese prijsoorlog

Winstval Audi door dalende vraag en Chinese prijsoorlog

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse autoproducent Audi behaalde vorig jaar een derde minder winst, wat de tweede scherpe winstval op rij is. Het luxemerk van Volkswagen kampt, net als andere Europese autofabrikanten, met afzwakkende verkopen, stijgende kosten en groeiende concurrentie uit China.

De nettowinst daalde in 2024 tot 4,2 miljard euro, terwijl de omzet met 8 procent omlaag ging tot 64,5 miljard euro. Audi kondigde maandag al een reorganisatie aan waarbij ongeveer 7500 banen in Duitsland worden geschrapt tegen 2029. Hierdoor krimpt het personeelsbestand in Duitsland met 14 procent.

Audi heeft vooral last van een dalende vraag naar elektrische auto's en prijsoorlogen in China. In de eerste helft van het jaar had het bedrijf, gevestigd in Ingolstadt ten noorden van München, problemen met een gebrek aan motoronderdelen. De winst werd ook gedrukt door voorzieningen voor de sluiting van een fabriek in Brussel, zo bleek dinsdag.

'Immense uitdagingen'

Het merk kampt met "immense uitdagingen", zei Audi-topman Gernot Döllner een dag eerder. Hij wil vooral bezuinigen op zijn administratieve en ontwikkelingsafdelingen. De reorganisatie, die een jaarlijkse kostenbesparing van 1 miljard euro moet opleveren, heeft geen invloed op fabrieksmedewerkers. Het bedrijf heeft wereldwijd ongeveer 88.000 mensen in dienst, van wie 55.000 in Duitsland.

Audi maakte vorige maand bekend dat zijn fabriek in Brussel, die werd beschouwd als het hart van de elektrische aandrijving van de Duitse autofabrikant, wordt gesloten. Hierdoor verliezen ongeveer 3000 mensen hun baan.

Meer uit Financieel

Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

1 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

4 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

5 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

7 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

1 dag geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 dag geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

1 dag geleden