Winstsprong Novo Nordisk door sterke vraag naar afslankprikken
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense farmaceut Novo Nordisk heeft vorig jaar goede zaken gedaan dankzij de sterke vraag naar zijn populaire diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy. Hierdoor ging de nettowinst met 21 procent omhoog tot 100 miljard Deense kroon, omgerekend bijna 14 miljard euro.
De omzet steeg met 25 procent tot 290,4 miljard kroon. Novo Nordisk is door de populaire te injecteren geneesmiddelen voor diabetes uitgegroeid tot het waardevolste bedrijf van Europa. Beide medicijnen worden ook gebruikt als afslankmiddel sinds beroemdheden als Kim Kardashian en Elon Musk ze aanprezen op sociale media.
"We zijn tevreden met de prestaties in 2024. Meer dan 45 miljoen mensen profiteren nu van onze behandelingen", zei Lars Fruergaard Jørgensen, topman van Novo Nordisk, in een toelichting. Ozempic is goed voor meer dan 40 procent van de omzet van het bedrijf.
Toenemende concurrentie
Novo Nordisk verwacht voor dit jaar echter een tragere omzetgroei van tussen de 16 en 24 procent, iets onder de verwachtingen van marktkenners. Het bedrijf schrijft dit toe aan "de toenemende concurrentie" op de markten voor diabetes- en obesitasmedicijnen.
Vorige maand ontving Novo Nordisk in de Verenigde Staten goedkeuring om Ozempic ook te gebruiken voor de behandeling van chronische nierziekte. Voorwaarde voor de behandeling met het afvalmedicijn is dat deze patiënten ook diabetes type 2 hebben. Chronische nierziekte is een veelvoorkomende complicatie bij patiënten met diabetes type 2 die ruim 35 miljoen volwassen Amerikanen treft.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.
4 uur geledenTOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.
4 uur geleden