Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winstsprong Novo Nordisk door sterke vraag naar afslankprikken

Winstsprong Novo Nordisk door sterke vraag naar afslankprikken

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense farmaceut Novo Nordisk heeft vorig jaar goede zaken gedaan dankzij de sterke vraag naar zijn populaire diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy. Hierdoor ging de nettowinst met 21 procent omhoog tot 100 miljard Deense kroon, omgerekend bijna 14 miljard euro.

De omzet steeg met 25 procent tot 290,4 miljard kroon. Novo Nordisk is door de populaire te injecteren geneesmiddelen voor diabetes uitgegroeid tot het waardevolste bedrijf van Europa. Beide medicijnen worden ook gebruikt als afslankmiddel sinds beroemdheden als Kim Kardashian en Elon Musk ze aanprezen op sociale media.

"We zijn tevreden met de prestaties in 2024. Meer dan 45 miljoen mensen profiteren nu van onze behandelingen", zei Lars Fruergaard Jørgensen, topman van Novo Nordisk, in een toelichting. Ozempic is goed voor meer dan 40 procent van de omzet van het bedrijf.

Toenemende concurrentie

Novo Nordisk verwacht voor dit jaar echter een tragere omzetgroei van tussen de 16 en 24 procent, iets onder de verwachtingen van marktkenners. Het bedrijf schrijft dit toe aan "de toenemende concurrentie" op de markten voor diabetes- en obesitasmedicijnen.

Vorige maand ontving Novo Nordisk in de Verenigde Staten goedkeuring om Ozempic ook te gebruiken voor de behandeling van chronische nierziekte. Voorwaarde voor de behandeling met het afvalmedicijn is dat deze patiënten ook diabetes type 2 hebben. Chronische nierziekte is een veelvoorkomende complicatie bij patiënten met diabetes type 2 die ruim 35 miljoen volwassen Amerikanen treft.

Meer uit Financieel

Reuters: VS willen heffingen voor producten met staal verlagen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.

16 minuten geleden
VS steunen Panama na Chinese acties tegen schepen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.

1 uur geleden
Beurs Amsterdam beperkt verlies na opmerking Iraanse minister

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
VS in beroep tegen uitspraak over banden met AI-bedrijf Anthropic

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.

2 uur geleden
Lufthansa biedt ook op Portugese luchtvaartmaatschappij TAP

BERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.

3 uur geleden
Wall Street zakt na afnemende hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.

3 uur geleden
Tesla voert autoverkopen op, stijging valt analisten tegen

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft de verkoop van zijn elektrische auto's in het eerste kwartaal licht opgevoerd. Het door Elon Musk geleide bedrijf leverde iets meer dan 358.000 auto's af, ruim 6 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

3 uur geleden