Winstsprong Novo Nordisk door sterke vraag naar afslankprikken
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense farmaceut Novo Nordisk heeft vorig jaar goede zaken gedaan dankzij de sterke vraag naar zijn populaire diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy. Hierdoor ging de nettowinst met 21 procent omhoog tot 100 miljard Deense kroon, omgerekend bijna 14 miljard euro.
De omzet steeg met 25 procent tot 290,4 miljard kroon. Novo Nordisk is door de populaire te injecteren geneesmiddelen voor diabetes uitgegroeid tot het waardevolste bedrijf van Europa. Beide medicijnen worden ook gebruikt als afslankmiddel sinds beroemdheden als Kim Kardashian en Elon Musk ze aanprezen op sociale media.
"We zijn tevreden met de prestaties in 2024. Meer dan 45 miljoen mensen profiteren nu van onze behandelingen", zei Lars Fruergaard Jørgensen, topman van Novo Nordisk, in een toelichting. Ozempic is goed voor meer dan 40 procent van de omzet van het bedrijf.
Toenemende concurrentie
Novo Nordisk verwacht voor dit jaar echter een tragere omzetgroei van tussen de 16 en 24 procent, iets onder de verwachtingen van marktkenners. Het bedrijf schrijft dit toe aan "de toenemende concurrentie" op de markten voor diabetes- en obesitasmedicijnen.
Vorige maand ontving Novo Nordisk in de Verenigde Staten goedkeuring om Ozempic ook te gebruiken voor de behandeling van chronische nierziekte. Voorwaarde voor de behandeling met het afvalmedicijn is dat deze patiënten ook diabetes type 2 hebben. Chronische nierziekte is een veelvoorkomende complicatie bij patiënten met diabetes type 2 die ruim 35 miljoen volwassen Amerikanen treft.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.
2 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
10 uur geleden