Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winstsprong Novo Nordisk door sterke vraag naar afslankprikken

Winstsprong Novo Nordisk door sterke vraag naar afslankprikken

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense farmaceut Novo Nordisk heeft vorig jaar goede zaken gedaan dankzij de sterke vraag naar zijn populaire diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy. Hierdoor ging de nettowinst met 21 procent omhoog tot 100 miljard Deense kroon, omgerekend bijna 14 miljard euro.

De omzet steeg met 25 procent tot 290,4 miljard kroon. Novo Nordisk is door de populaire te injecteren geneesmiddelen voor diabetes uitgegroeid tot het waardevolste bedrijf van Europa. Beide medicijnen worden ook gebruikt als afslankmiddel sinds beroemdheden als Kim Kardashian en Elon Musk ze aanprezen op sociale media.

"We zijn tevreden met de prestaties in 2024. Meer dan 45 miljoen mensen profiteren nu van onze behandelingen", zei Lars Fruergaard Jørgensen, topman van Novo Nordisk, in een toelichting. Ozempic is goed voor meer dan 40 procent van de omzet van het bedrijf.

Toenemende concurrentie

Novo Nordisk verwacht voor dit jaar echter een tragere omzetgroei van tussen de 16 en 24 procent, iets onder de verwachtingen van marktkenners. Het bedrijf schrijft dit toe aan "de toenemende concurrentie" op de markten voor diabetes- en obesitasmedicijnen.

Vorige maand ontving Novo Nordisk in de Verenigde Staten goedkeuring om Ozempic ook te gebruiken voor de behandeling van chronische nierziekte. Voorwaarde voor de behandeling met het afvalmedicijn is dat deze patiënten ook diabetes type 2 hebben. Chronische nierziekte is een veelvoorkomende complicatie bij patiënten met diabetes type 2 die ruim 35 miljoen volwassen Amerikanen treft.

Meer uit Financieel

Netflix denkt ondanks hogere kosten winstgevender te worden

LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.

3 uur geleden
Trumps Groenland-escalatie jaagt Wall Street schrik aan

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.

4 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood van baby die Nestlé-voeding kreeg

PARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.

4 uur geleden
Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

8 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

8 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

9 uur geleden
Trumps handelschef: dreiging met importheffingen 'gepast'

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.

9 uur geleden