Winstnemingen zetten Wall Street in het rood
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag met verlies gesloten. De beurzen stonden het grootste deel van de dag in het groen, maar in de slotfase van de handel zorgden winstnemingen ervoor dat er niet een derde winstdag op rij kwam. Beleggers waren goedgemutst door berichten over een nieuw coronasteunpakket dat aanstaand president Joe Biden uit de doeken wil doen. Cijfers over het aantal uitkeringsaanvragen drukten juist op het sentiment. Die waren aanzienlijk hoger dan de voorgaande week.
De Dow-Jonesindex sloot met een verlies van 0,2 procent op 30.991,52 punten. De breed samengestelde S&P 500 leverde 0,4 procent in tot 3795,54 punten en techbeurs Nasdaq werd 0,1 procent lager gezet, op 13.112,64 punten.
Biden zou bijna 2 biljoen dollar uit willen trekken voor coronasteun, bovenop het huidige steunbedrag. Onder meer consumenten zouden opnieuw steun tegemoet kunnen zien en ook zou er aanzienlijk meer geld worden uitgetrokken voor lokale overheden en staten.
Jerome Powell
Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell zei in een onlinediscussie dat de rente voorlopig laag blijft. Verder stelde de centralebankier dat een snel herstel van de Amerikaanse economie na de coronacrisis mogelijk is en dat ook de arbeidsmarkt terug zal veren. Wel maakt Powell zich zorgen om de schuldenlast van de Amerikaanse overheid.
Op bedrijfsgebied kwam investeerder BlackRock met cijfers. Het beheerd vermogen steeg tot een recordniveau, daarbij vooral geholpen door de stijgende aandelenkoersen. Het aandeel BlackRock ging 4,7 procent omlaag.
Tesla
Tesla staat in de belangstelling omdat de Amerikaanse dienst voor de verkeersveiligheid (NHTSA) de maker van elektrische auto's verzocht heeft om 158.000 auto's van de types Model S en Model X terug te roepen. Er zitten bij sommige van die modellen defecten in de boordcomputer, die tot onveilige situaties kunnen leiden. Het is zeer ongebruikelijk dat de NHTSA zo'n oproep doet, veelal besluiten autofabrikanten vrijwillig tot terugroepacties. Tesla werd 1,1 procent lager gezet.
Luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines sprak de hoop uit vanaf de zomer weer winstgevend te zijn. Vooral op het gebied van zakenreizen ziet Delta goede kansen op verbetering.
De euro was 1,2159 dollar waard, tegen 1,2153 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 53,61 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 56,33 dollar per vat.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland is deze week bijna 5 cent gedaald, nadat deze zaterdag een nieuwe recordhoogte had bereikt. De adviesprijs voor een liter Euro95 zakte van 2,732 euro op zaterdag naar 2,684 euro op vrijdag.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde vrijdag op na de verliesbeurt een dag eerder. Vooral de chipbedrijven werden weer opgepikt door geruststellende opmerkingen van topman Jensen Huang van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Hij wees de zorgen over mogelijke financieringsproblemen bij datacenterbedrijf CoreWeave van de hand. De zorgen over de hoge schuldenlast van CoreWeave, een belangrijke klant van Nvidia, veroorzaakten eerder deze week een wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In winkels van Albert Heijn op verschillende plaatsen zijn vrijdagochtend nog lege schappen te zien door het cyberbeveiligingsincident bij de supermarktketen, ondanks dat AH donderdag aankondigde dat de winkels weer volledig worden bevoorraad. Verslaggevers van het ANP zien dat verschillende soorten producten uitverkocht zijn, zoals groenten en fruit. Wel worden de schappen aangevuld.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse Federal Reserve stelt verrast te zijn door de veerkracht van de wereldeconomie. Die houdt zich volgens hem goed staande, ondanks recente geopolitieke schokken en renteverhogingen door de centrale banken ter bestrijding van de inflatie.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De beurzen in Azië wisten vrijdag deels te herstellen van de verkoopgolf in de chipsector een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van topman Jensen Huang van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Hij wees de zorgen over mogelijke financieringsproblemen bij CoreWeave, een belangrijke klant van Nvidia, van de hand. Ook zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.
2 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG) - Een Braziliaanse rechter heeft Meta opgedragen zich niet te mengen in de verspreiding van politieke of verkiezingsgerelateerde inhoud. De uitspraak volgt op een klacht van president Luiz Inácio Lula da Silva, die stelde dat zijn berichten "herhaaldelijk en systematisch" niet bij gebruikers aankomen.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Albert Heijn heeft nog geen aangifte gedaan bij de politie en de politie en het Openbaar Ministerie zien vooralsnog geen reden om zelfstandig een opsporingsonderzoek te starten naar het cybersecurityincident bij de supermarktketen. Dat zei Stan Duijf, bij de politie landelijk verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, donderdagavond in het televisieprogramma Pauw & De Wit.
8 uur geleden