Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winstnemingen op Wall Street na aandelenrally

Winstnemingen op Wall Street na aandelenrally

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street gingen maandag over tot winstnemingen, na de forse koersstijgingen afgelopen vrijdag. Met de kwartaalresultaten van AI-gigant Nvidia in het vooruitzicht later deze week, deden zij voorzichtig. Deze resultaten worden beschouwd als een van de belangrijkste gebeurtenissen van de week op de Amerikaanse aandelenmarkt.

Nvidia, 's werelds grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie, presenteert woensdag zijn kwartaalcijfers. Het Amerikaanse chipconcern is recentelijk fors meer waard geworden op de beurs dankzij de opmars van AI. De verwachtingen voor de beurslieveling zijn daarom hooggespannen. Het aandeel opende hoger, maar eindigde 2,3 procent in de min.

Beleggers namen ook gas terug in aanloop naar inflatiegegevens later deze week. Deze cijfers kunnen aanwijzingen geven over het verdere rentebeleid van de Federal Reserve.

Stevige rally

De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent hoger op 41.240,52 punten, maar de breder samengestelde S&P 500-index verloor 0,3 procent op 5616,84 punten. Techgraadmeter Nasdaq zakte 0,9 procent en kwam uit op 17.725,76 punten, na een stijging van 1,5 procent op vrijdag.

Toen gingen de koersen nog hard omhoog na een speech van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve. Op de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in Jackson Hole bevestigde hij dat de centrale bank volgende maand de rente verlaagt. Die bevestiging zorgde voor een stevige rally bij rentegevoelige aandelen, zoals die van tech- en chipbedrijven.

Boete

Aandelen Uber werden maandag 2,3 procent minder waard. De Nederlandse Autoriteit Persoonsgegevens heeft de Amerikaanse taxidienst een boete opgelegd van 290 miljoen euro. Dat is de hoogste Nederlandse privacyboete ooit. Uber krijgt de boete voor het doorsturen van persoonsgegevens van Europese chauffeurs naar de Verenigde Staten. Ook heeft Uber deze gegevens volgens de privacytoezichthouder onvoldoende beschermd.

De olieprijzen gingen flink omhoog door de angst voor een escalatie van het conflict in het Midden-Oosten, na de aanvallen tussen Hezbollah en Israƫl afgelopen weekend. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,5 procent meer op 77,48 dollar. De prijs van Brentolie steeg 3,2 procent tot 81,52 dollar per vat. Olieconcerns zoals ConocoPhillips en ExxonMobil profiteerden hiervan met koerswinsten van ongeveer 2 procent.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verliezen na gevechten in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.

1 uur geleden
Eurocommissaris Hoekstra: nieuwe heffingen VS kunnen niet

AMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.

1 uur geleden
Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

2 uur geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

2 uur geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

4 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

5 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiƫle beloning.

5 uur geleden