Winstnemingen op het Damrak, Prosus omlaag na somberte in China
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak besloten dinsdag om een deel van hun winsten van de voorgaande handelsdag te verzilveren. Zij reageerden teleurgesteld op het uitblijven van verdere maatregelen van de Chinese autoriteiten om de economie te stimuleren. In Hongkong ging de beurs hierdoor hard omlaag. Techinvesteerder Prosus, grootaandeelhouder van het Chinese techconcern Tencent, verloor door het negatieve sentiment 2,8 procent. Daarmee was Prosus een van de sterkste dalers bij de hoofdfondsen in Amsterdam.
De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, eindigde 0,3 procent lager op 910,19 punten. De MidKap zakte 0,8 procent tot 891,73 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 1,4 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,2 procent, ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Duitse industriële productie in augustus.
Shell verloor 2,1 procent. Het olie- en gasconcern won een dag eerder nog 1,8 procent na een goed ontvangen handelsupdate. Ook profiteerde Shell van een sterke stijging van de olieprijzen door de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Dinsdag vielen de olieprijzen echter terug. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,7 procent minder op 73,54 dollar. Brentolie werd 4,6 procent goedkoper op 77,24 dollar per vat.
De chipbedrijven ASMI en ASML gingen omhoog, ondanks tegenvallende resultaten van het Zuid-Koreaanse chipconcern Samsung. De grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld kampt met toenemende concurrentie op het gebied van zowel conventionele als geavanceerde chips en een afnemende vraag naar smartphones en pc's. Het bestuur van Samsung bood in een afzonderlijk persbericht zijn excuses aan voor de teleurstellende resultaten. ASMI won 1,1 procent en ASML werd 0,6 procent meer waard. Besi wist het verlies van eerder op de dag weg te werken en sloot onveranderd.
Staalconcern ArcelorMittal (min 3,5 procent) werd, in lijn met de sector, lager gezet en stond onderaan de AEX. De grootste stijgers waren verdeeld over verschillende sectoren. Zo won betalingsverwerker Adyen 1,8 procent, goed voor de eerste plek. Muziekconcern UMG verbeterde 1,3 procent en dataleverancier RELX klom 1 procent.
Bij de kleinere fondsen won NX Filtration 6 procent. De waterzuiveraar liet weten nieuwe orders te hebben ontvangen voor de levering van zijn membraanmodules aan de grootste waterzuiveringsinstallatie van Kindasa Water Services in Saudi-Arabië.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.
46 minuten geledenYANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
1 uur geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Klanten van webwinkel bol kwamen afgelopen weekend terecht op een pagina van een andere klant, bevestigt een woordvoerder van bol na berichtgeving van Tweakers. Het was het gevolg van een "technisch incident" en overkwam "tientallen klanten", laat de woordvoerder weten.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij vertrekt volgend jaar uit Assen. Het hoofdkantoor in de Drentse stad is na meerdere reorganisaties en de sluiting van het Groningen-gasveld te groot geworden voor het bedrijf.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt ook woensdag niet naar Dubai door het geweld in het Midden-Oosten. Eerder maakte de Nederlandse luchtvaartmaatschappij bekend tot en met dinsdag niet te vliegen naar de stad in de Verenigde Arabische Emiraten.
3 uur geleden