Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winstnemingen op het Damrak, Prosus omlaag na somberte in China

Winstnemingen op het Damrak, Prosus omlaag na somberte in China

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak besloten dinsdag om een deel van hun winsten van de voorgaande handelsdag te verzilveren. Zij reageerden teleurgesteld op het uitblijven van verdere maatregelen van de Chinese autoriteiten om de economie te stimuleren. In Hongkong ging de beurs hierdoor hard omlaag. Techinvesteerder Prosus, grootaandeelhouder van het Chinese techconcern Tencent, verloor door het negatieve sentiment 2,8 procent. Daarmee was Prosus een van de sterkste dalers bij de hoofdfondsen in Amsterdam.

De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, eindigde 0,3 procent lager op 910,19 punten. De MidKap zakte 0,8 procent tot 891,73 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 1,4 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,2 procent, ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Duitse industriƫle productie in augustus.

Shell verloor 2,1 procent. Het olie- en gasconcern won een dag eerder nog 1,8 procent na een goed ontvangen handelsupdate. Ook profiteerde Shell van een sterke stijging van de olieprijzen door de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Dinsdag vielen de olieprijzen echter terug. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,7 procent minder op 73,54 dollar. Brentolie werd 4,6 procent goedkoper op 77,24 dollar per vat.

De chipbedrijven ASMI en ASML gingen omhoog, ondanks tegenvallende resultaten van het Zuid-Koreaanse chipconcern Samsung. De grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld kampt met toenemende concurrentie op het gebied van zowel conventionele als geavanceerde chips en een afnemende vraag naar smartphones en pc's. Het bestuur van Samsung bood in een afzonderlijk persbericht zijn excuses aan voor de teleurstellende resultaten. ASMI won 1,1 procent en ASML werd 0,6 procent meer waard. Besi wist het verlies van eerder op de dag weg te werken en sloot onveranderd.

Staalconcern ArcelorMittal (min 3,5 procent) werd, in lijn met de sector, lager gezet en stond onderaan de AEX. De grootste stijgers waren verdeeld over verschillende sectoren. Zo won betalingsverwerker Adyen 1,8 procent, goed voor de eerste plek. Muziekconcern UMG verbeterde 1,3 procent en dataleverancier RELX klom 1 procent.

Bij de kleinere fondsen won NX Filtration 6 procent. De waterzuiveraar liet weten nieuwe orders te hebben ontvangen voor de levering van zijn membraanmodules aan de grootste waterzuiveringsinstallatie van Kindasa Water Services in Saudi-Arabiƫ.

Meer uit Financieel

Bloomberg: grote vraag naar aandelen SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.

1 uur geleden
AEX sluit met verlies, betalingsverwerker Adyen grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.

1 uur geleden
Anthropic pleit voor 'pauzeknop' bij ontwikkeling van AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.

2 uur geleden
Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

3 uur geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

4 uur geleden
Werkgelegenheid VS groeit veel sterker dan verwacht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.

4 uur geleden
RVO-baas Abdeluheb Choho wordt topman uitkeringsinstantie UWV

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV wordt per 1 september geleid door Abdeluheb Choho. Hij volgt Maarten Camps op die de organisatie na zes jaar gaat verlaten.

5 uur geleden