Winstnemingen op het Damrak, Prosus omlaag na somberte in China
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak besloten dinsdag om een deel van hun winsten van de voorgaande handelsdag te verzilveren. Zij reageerden teleurgesteld op het uitblijven van verdere maatregelen van de Chinese autoriteiten om de economie te stimuleren. In Hongkong ging de beurs hierdoor hard omlaag. Techinvesteerder Prosus, grootaandeelhouder van het Chinese techconcern Tencent, verloor door het negatieve sentiment 2,8 procent. Daarmee was Prosus een van de sterkste dalers bij de hoofdfondsen in Amsterdam.
De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, eindigde 0,3 procent lager op 910,19 punten. De MidKap zakte 0,8 procent tot 891,73 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 1,4 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,2 procent, ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Duitse industriële productie in augustus.
Shell verloor 2,1 procent. Het olie- en gasconcern won een dag eerder nog 1,8 procent na een goed ontvangen handelsupdate. Ook profiteerde Shell van een sterke stijging van de olieprijzen door de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Dinsdag vielen de olieprijzen echter terug. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,7 procent minder op 73,54 dollar. Brentolie werd 4,6 procent goedkoper op 77,24 dollar per vat.
De chipbedrijven ASMI en ASML gingen omhoog, ondanks tegenvallende resultaten van het Zuid-Koreaanse chipconcern Samsung. De grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld kampt met toenemende concurrentie op het gebied van zowel conventionele als geavanceerde chips en een afnemende vraag naar smartphones en pc's. Het bestuur van Samsung bood in een afzonderlijk persbericht zijn excuses aan voor de teleurstellende resultaten. ASMI won 1,1 procent en ASML werd 0,6 procent meer waard. Besi wist het verlies van eerder op de dag weg te werken en sloot onveranderd.
Staalconcern ArcelorMittal (min 3,5 procent) werd, in lijn met de sector, lager gezet en stond onderaan de AEX. De grootste stijgers waren verdeeld over verschillende sectoren. Zo won betalingsverwerker Adyen 1,8 procent, goed voor de eerste plek. Muziekconcern UMG verbeterde 1,3 procent en dataleverancier RELX klom 1 procent.
Bij de kleinere fondsen won NX Filtration 6 procent. De waterzuiveraar liet weten nieuwe orders te hebben ontvangen voor de levering van zijn membraanmodules aan de grootste waterzuiveringsinstallatie van Kindasa Water Services in Saudi-Arabië.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
26 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
4 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
7 uur geleden