Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winstnemingen op het Damrak, Prosus omlaag na somberte in China

Winstnemingen op het Damrak, Prosus omlaag na somberte in China

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak besloten dinsdag om een deel van hun winsten van de voorgaande handelsdag te verzilveren. Zij reageerden teleurgesteld op het uitblijven van verdere maatregelen van de Chinese autoriteiten om de economie te stimuleren. In Hongkong ging de beurs hierdoor hard omlaag. Techinvesteerder Prosus, grootaandeelhouder van het Chinese techconcern Tencent, verloor door het negatieve sentiment 2,8 procent. Daarmee was Prosus een van de sterkste dalers bij de hoofdfondsen in Amsterdam.

De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, eindigde 0,3 procent lager op 910,19 punten. De MidKap zakte 0,8 procent tot 891,73 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 1,4 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,2 procent, ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Duitse industriƫle productie in augustus.

Shell verloor 2,1 procent. Het olie- en gasconcern won een dag eerder nog 1,8 procent na een goed ontvangen handelsupdate. Ook profiteerde Shell van een sterke stijging van de olieprijzen door de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Dinsdag vielen de olieprijzen echter terug. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,7 procent minder op 73,54 dollar. Brentolie werd 4,6 procent goedkoper op 77,24 dollar per vat.

De chipbedrijven ASMI en ASML gingen omhoog, ondanks tegenvallende resultaten van het Zuid-Koreaanse chipconcern Samsung. De grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld kampt met toenemende concurrentie op het gebied van zowel conventionele als geavanceerde chips en een afnemende vraag naar smartphones en pc's. Het bestuur van Samsung bood in een afzonderlijk persbericht zijn excuses aan voor de teleurstellende resultaten. ASMI won 1,1 procent en ASML werd 0,6 procent meer waard. Besi wist het verlies van eerder op de dag weg te werken en sloot onveranderd.

Staalconcern ArcelorMittal (min 3,5 procent) werd, in lijn met de sector, lager gezet en stond onderaan de AEX. De grootste stijgers waren verdeeld over verschillende sectoren. Zo won betalingsverwerker Adyen 1,8 procent, goed voor de eerste plek. Muziekconcern UMG verbeterde 1,3 procent en dataleverancier RELX klom 1 procent.

Bij de kleinere fondsen won NX Filtration 6 procent. De waterzuiveraar liet weten nieuwe orders te hebben ontvangen voor de levering van zijn membraanmodules aan de grootste waterzuiveringsinstallatie van Kindasa Water Services in Saudi-Arabiƫ.

Meer uit Financieel

Krant: Duitse treinen in 2025 nog vaker te laat

BERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.

14 minuten geleden
KLM schrapt maandag opnieuw meer dan 100 vluchten om winterweer

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt maandag opnieuw meer dan honderd vluchten om het winterse weer. In totaal gaan 124 vluchten van en naar Schiphol niet door. Sinds vrijdag zijn ook al honderden vluchten geschrapt.

2 uur geleden
Griekse luchthavens schorten alle vluchten op om radioproblemen

ATHENE (ANP/RTR) - Luchthavens in heel Griekenland hebben zondag tijdelijk alle aankomende en vertrekkende vluchten opgeschort. Volgens de Griekse luchtvaartautoriteit is er sprake van problemen met radiofrequenties.

2 uur geleden
Zondag ruim 400 vluchten geschrapt op Schiphol om winterse weer

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn zondag ruim vierhonderd vluchten geschrapt om het winterse weer. "Dat aantal kan nog oplopen", zegt een woordvoerder zondagochtend. Reizigers moeten ook rekening houden met drukte en lange rijen voor balies, waar ze bijvoorbeeld vluchten kunnen laten omboeken.

4 uur geleden
Meerdere landen klagen over seksueel getinte afbeeldingen Grok

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok krijgt wereldwijd steeds meer kritiek om seksueel getinte afbeeldingen die door kunstmatige intelligentie zijn gemaakt, ook van minderjarigen. De Maleisische autoriteiten verklaarden zaterdag dat ze de door Grok geproduceerde afbeeldingen onderzoeken na klachten. Frankrijk beschuldigde Grok vrijdag al van het genereren van "duidelijk illegale" seksuele inhoud. Ook de overheid van India heeft gereageerd.

5 uur geleden
VS: beperkingen luchtruim Caribisch gebied voorbij

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy meldt op X dat de beperkingen die golden voor het luchtruim boven het Caribisch gebied zondagochtend om 06.00 uur (Nederlandse tijd) worden opgeheven. Luchtvaartmaatschappijen zijn op de hoogte gebracht en zullen hun vluchten hervatten, aldus Duffy.

9 uur geleden
Olie-export Venezuela stilgevallen

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse olie-export, die al tot een minimum was gedaald door de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde blokkade van alle gesanctioneerde tankers die de territoriale wateren van het land in- en uitvaren, is inmiddels volledig stilgevallen. Dat melden bronnen aan persbureau Reuters.

15 uur geleden