Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winstnemingen op Europese beurzen, technologiegroep TKH onderuit

Winstnemingen op Europese beurzen, technologiegroep TKH onderuit

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Europese beurzen namen dinsdag winst na de koersstijgingen van de dag ervoor. De druk op de markten werd verder versterkt door verliezen op Wall Street. Op het Damrak maakte technologiebedrijf TKH Group (min 10,4 procent) een koersduikeling na een tegenvallend kwartaalrapport. De onderneming, genoteerd in de MidKap, zag de omzet in het derde kwartaal dalen en werd negatiever over het resultaat voor dit jaar.

De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, sloot 1,5 procent lager op 865,19 punten. De MidKap zakte 2,2 procent tot 856,28 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 2,7 procent.

Het eerdere optimisme bij beleggers over de recent gekozen Amerikaanse president Donald Trump verdween wat naar de achtergrond. Sommige beurshandelaren zijn bezorgd over het protectionistische economische beleid van Trump. Hij wil hogere importheffingen invoeren op goederen uit China en andere landen, wat zou kunnen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog.

De chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren de enige stijgers bij de hoofdfondsen in Amsterdam, met winsten tot 3,5 procent.

Shell hield de schade beperkt tot een min van 1,8 procent. Het gerechtshof in Den Haag heeft de vorderingen van Milieudefensie tegen het olie- en gasconcern afgewezen. Milieudefensie en andere organisaties hadden in hoger beroep opnieuw geƫist dat Shell de CO2-uitstoot die het direct en indirect veroorzaakt in 2030 met zeker 45 procent zou moeten verminderen. Volgens het gerechtshof kan Shell niet worden verplicht tot concrete percentages waarmee het de uitstoot moet verminderen.

Verfconcern AkzoNobel (min 4,9 procent) was de grootste daler in de AEX. Ook staalconcern ArcelorMittal en chemicaliƫndistributeur IMCD werden flink lager gezet, met verliezen tot 4,6 procent.

Kunstmestproducent OCI (plus 3,7 procent) was een van de weinige stijgers in de MidKap, na een goed ontvangen handelsbericht. Kendrion won 2,4 procent. De producent van elektromagnetische componenten zag de omzet en nettowinst stijgen in het derde kwartaal. Fugro verloor 3,3 procent, nadat investeringsbank AlphaValue/Baader de bodemonderzoeker van zijn kooplijst had gehaald.

Bij de kleinere fondsen viel bussenbouwer Ebusco op door een koersval van 23 procent. De aandelenkoers van het noodlijdende bedrijf, dat vrijdag startte met de uitgifte van bijna 44 miljoen nieuwe aandelen, vertoont al geruime tijd flinke schommelingen.

Meer uit Financieel

Claimstichting SOMI begint nieuwe zaak tegen Meta in Duitsland

SLEESWIJK (ANP) - De Nederlandse Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) is een nieuwe claimzaak begonnen tegen Meta, de eigenaar van Facebook en Instagram, in Duitsland. Volgens de stichting, die ook in Nederland een claimzaak tegen Meta heeft aangespannen, richt de collectieve schadevordering zich op het onrechtmatige gebruik van persoonsgegevens die zijn verzameld van Instagram- en Facebookgebruikers voor het trainen van Meta's AI-systemen.

24 minuten geleden
KLM blijft vliegen op Mexico, reisbranche merkt weinig van onrust

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM blijft voorlopig vliegen op Mexico. Ook Nederlandse reisbureaus merken nog weinig van de situatie in het land, laten zij desgevraagd weten. In een deel van Mexico is het onrustig sinds de dood van de beruchte drugsbaas El Mencho zondagochtend.

54 minuten geleden
Meer vluchten in VS geschrapt om winterstorm, ook vanaf Schiphol

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een krachtige winterstorm in het oosten van de Verenigde Staten heeft een groot deel van het vliegverkeer op grote luchthavens stilgelegd. Vluchten van en naar onder meer New York en Boston zijn geannuleerd. Een woordvoerder van Schiphol meldt dat vanaf de Nederlandse luchthaven "enkele" vluchten van en naar het oosten van de VS maandag niet doorgaan.

1 uur geleden
AEX-index licht lager na onzekerheid over importheffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. De toegenomen onzekerheid rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. Het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Trump kondigde daarop direct een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent.

3 uur geleden
VS innen vanaf dinsdag geen illegaal verklaarde heffingen meer

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten innen vanaf dinsdag 00.01 uur (lokale tijd) geen heffingen meer die het Amerikaanse hooggerechtshof illegaal heeft verklaard. Het Amerikaanse agentschap voor douane en grensbewaking CBP meldt in een bericht aan vervoerders dat het alle tariefcodes die verband houden met de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump zal deactiveren.

4 uur geleden
Goud en zilver duurder door tariefonzekerheid VS, bitcoin daalt

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud en zilver stegen maandag in waarde door de toegenomen onzekerheid over de Amerikaanse importheffingen. Die onzekerheid werd aangewakkerd door de beslissing van het Amerikaanse hooggerechtshof om een groot deel van de door president Donald Trump ingestelde importheffingen te verwerpen. De bitcoin zakte daarentegen tot onder de 65.000 dollar, omdat beleggers minder risico's nemen in afwachting van de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Trump.

4 uur geleden
PostNL profiteert van zakelijke post, positief resultaat posttak

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.

5 uur geleden