Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winstnemingen op Europese beurzen, technologiegroep TKH onderuit

Winstnemingen op Europese beurzen, technologiegroep TKH onderuit

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Europese beurzen namen dinsdag winst na de koersstijgingen van de dag ervoor. De druk op de markten werd verder versterkt door verliezen op Wall Street. Op het Damrak maakte technologiebedrijf TKH Group (min 10,4 procent) een koersduikeling na een tegenvallend kwartaalrapport. De onderneming, genoteerd in de MidKap, zag de omzet in het derde kwartaal dalen en werd negatiever over het resultaat voor dit jaar.

De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, sloot 1,5 procent lager op 865,19 punten. De MidKap zakte 2,2 procent tot 856,28 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 2,7 procent.

Het eerdere optimisme bij beleggers over de recent gekozen Amerikaanse president Donald Trump verdween wat naar de achtergrond. Sommige beurshandelaren zijn bezorgd over het protectionistische economische beleid van Trump. Hij wil hogere importheffingen invoeren op goederen uit China en andere landen, wat zou kunnen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog.

De chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren de enige stijgers bij de hoofdfondsen in Amsterdam, met winsten tot 3,5 procent.

Shell hield de schade beperkt tot een min van 1,8 procent. Het gerechtshof in Den Haag heeft de vorderingen van Milieudefensie tegen het olie- en gasconcern afgewezen. Milieudefensie en andere organisaties hadden in hoger beroep opnieuw geëist dat Shell de CO2-uitstoot die het direct en indirect veroorzaakt in 2030 met zeker 45 procent zou moeten verminderen. Volgens het gerechtshof kan Shell niet worden verplicht tot concrete percentages waarmee het de uitstoot moet verminderen.

Verfconcern AkzoNobel (min 4,9 procent) was de grootste daler in de AEX. Ook staalconcern ArcelorMittal en chemicaliëndistributeur IMCD werden flink lager gezet, met verliezen tot 4,6 procent.

Kunstmestproducent OCI (plus 3,7 procent) was een van de weinige stijgers in de MidKap, na een goed ontvangen handelsbericht. Kendrion won 2,4 procent. De producent van elektromagnetische componenten zag de omzet en nettowinst stijgen in het derde kwartaal. Fugro verloor 3,3 procent, nadat investeringsbank AlphaValue/Baader de bodemonderzoeker van zijn kooplijst had gehaald.

Bij de kleinere fondsen viel bussenbouwer Ebusco op door een koersval van 23 procent. De aandelenkoers van het noodlijdende bedrijf, dat vrijdag startte met de uitgifte van bijna 44 miljoen nieuwe aandelen, vertoont al geruime tijd flinke schommelingen.

Meer uit Financieel

Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

1 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

4 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

6 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

6 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

9 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

10 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

19 uur geleden