Winstnemingen op Damrak, chipbedrijven en ArcelorMittal omlaag
AMSTERDAM (ANP) - Het Damrak is de eerste handelsdag van de nieuwe week negatief begonnen, nadat de AEX-index vrijdag een nieuwe recordstand had bereikt. Beleggers verzilverden een deel van hun koerswinsten, mede door een gebrek aan richtinggevend nieuws. Ook Wall Street kon niet voor inspiratie zorgen, de Amerikaanse beurzen zijn maandag dicht vanwege President's Day.
De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot met een verlies van 0,3 procent op 855,85 punten. Vrijdag steeg de hoofdindex nog 1,2 procent tot een nieuw slotrecord van 858,11 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 895,18 punten. De beurs in Frankfurt zakte 0,1 procent en Parijs eindigde praktisch onveranderd. Londen ging tegen de trend in 0,3 procent omhoog.
Vooral de chipbedrijven, aandelen die het de laatste tijd goed deden, waren onderaan terug te vinden bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Zo verloren Besi, ASML en ASMI tot 2,1 procent. Staalconcern ArcelorMittal was de grootste daler in de AEX met een min van 3 procent. Informatieleverancier Wolters Kluwer (plus 1,3 procent) ging aan kop.
Basic-Fit
Bij de middelgrote fondsen bungelde fitnessketen Basic-Fit onderaan met een verlies van 4 procent. Laadpalenmaker Alfen (min 3,8 procent) werd eveneens flink lager gezet. Vrijdag verloor dit aandeel al 6,5 procent na een verkoopadvies van vermogensbank Kempen. Apothekersbedrijf Fagron (plus 2,9 procent) stond bovenaan de MidKap. Vorige week maakte het bedrijf sterke jaarresultaten bekend.
IMCD daalde 0,3 procent na een kleine overname. De chemicaliëndistributeur koopt de activiteiten van het specialistische distributiebedrijf ResChem Technologies en ResChem Trust in Australië en Nieuw-Zeeland. ResChem telt vijftien medewerkers en heeft een jaaromzet van zo'n 15 miljoen euro.
De euro was 1,0769 dollar waard, tegen 1,0772 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 79,61 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 83,41 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.
6 uur geledenFORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.
7 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.
8 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.
9 uur geledenNYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
11 uur geleden