Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winstnemingen op Damrak, chipbedrijven en ArcelorMittal omlaag

Winstnemingen op Damrak, chipbedrijven en ArcelorMittal omlaag

AMSTERDAM (ANP) - Het Damrak is de eerste handelsdag van de nieuwe week negatief begonnen, nadat de AEX-index vrijdag een nieuwe recordstand had bereikt. Beleggers verzilverden een deel van hun koerswinsten, mede door een gebrek aan richtinggevend nieuws. Ook Wall Street kon niet voor inspiratie zorgen, de Amerikaanse beurzen zijn maandag dicht vanwege President's Day.

De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot met een verlies van 0,3 procent op 855,85 punten. Vrijdag steeg de hoofdindex nog 1,2 procent tot een nieuw slotrecord van 858,11 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 895,18 punten. De beurs in Frankfurt zakte 0,1 procent en Parijs eindigde praktisch onveranderd. Londen ging tegen de trend in 0,3 procent omhoog.

Vooral de chipbedrijven, aandelen die het de laatste tijd goed deden, waren onderaan terug te vinden bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Zo verloren Besi, ASML en ASMI tot 2,1 procent. Staalconcern ArcelorMittal was de grootste daler in de AEX met een min van 3 procent. Informatieleverancier Wolters Kluwer (plus 1,3 procent) ging aan kop.

Basic-Fit

Bij de middelgrote fondsen bungelde fitnessketen Basic-Fit onderaan met een verlies van 4 procent. Laadpalenmaker Alfen (min 3,8 procent) werd eveneens flink lager gezet. Vrijdag verloor dit aandeel al 6,5 procent na een verkoopadvies van vermogensbank Kempen. Apothekersbedrijf Fagron (plus 2,9 procent) stond bovenaan de MidKap. Vorige week maakte het bedrijf sterke jaarresultaten bekend.

IMCD daalde 0,3 procent na een kleine overname. De chemicaliëndistributeur koopt de activiteiten van het specialistische distributiebedrijf ResChem Technologies en ResChem Trust in Australië en Nieuw-Zeeland. ResChem telt vijftien medewerkers en heeft een jaaromzet van zo'n 15 miljoen euro.

De euro was 1,0769 dollar waard, tegen 1,0772 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 79,61 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 83,41 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Touringcarbedrijven vrezen klantverlies om hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Touringcarbedrijven vrezen klanten te verliezen als ze vragen om compensatie voor de gestegen brandstofprijzen. Dat meldt een woordvoerster van hun branchevereniging Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV). Touringcarbedrijven zijn bijvoorbeeld ondernemingen die leerlingen vervoeren voor schoolreisjes.

22 minuten geleden
Air France schort vluchten Midden-Oosten en Tel Aviv langer op

PARIJS (ANP/RTR) - Air France heeft de opschorting van haar vluchten van en naar ⁠Dubai en Riyad verlengd tot en met 31 maart, en van en naar Tel⁠ Aviv en Beiroet tot en met 4 april. "Vanwege de veiligheidsomstandigheden op de bestemmingen en de sluiting van bepaalde luchtruimten is het bedrijf genoodzaakt de opschorting van haar vluchten te verlengen", maakte de luchtvaartmaatschappij maandag bekend.

1 uur geleden
Steeds meer rijscholen verhogen leskosten om gestegen dieselprijs

REUSEL (ANP) - Steeds meer rijscholen verhogen de leskosten vanwege de gestegen dieselprijs. Secretaris Hugo Mentink van de Vereniging Rijschool Belang (VRB) merkt dat een aantal rijscholen dit al heeft gedaan en verwacht dat "veruit de meeste" dat vroeg of laat ook zullen doen.

2 uur geleden
Vluchten Eindhoven tijdens renovatie naar Maastricht en Weeze

EINDHOVEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen wijken volgend jaar tijdens de maandenlange renovatie van Eindhoven Airport uit naar de vliegvelden van Maastricht en het Duitse Weeze. Transavia verplaatst twee van de negen vliegtuigen naar Maastricht Aachen Airport (MAA) en vier naar Weeze, vlak over de grens bij Nijmegen. TUI verplaatst alle op Eindhoven geplande vluchten naar Maastricht.

2 uur geleden
Wall Street flink hoger na opmerkingen Trump over Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.

2 uur geleden
Veel bouwbedrijven bezorgd over hogere dieselprijs, merkt branche

ZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.

3 uur geleden
OnlyFans-eigenaar Leonid Radvinsky (43) overleden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de populaire erotische filmpjessite OnlyFans, Leonid Radvinsky, is op 43-jarige leeftijd overleden aan kanker. Dat maakte het in Londen gevestigde moederbedrijf Fenix International maandag bekend. Radvinsky was eigenaar van Fenix International.

3 uur geleden