Winstnemingen op Damrak, chipbedrijven en ArcelorMittal omlaag
AMSTERDAM (ANP) - Het Damrak is de eerste handelsdag van de nieuwe week negatief begonnen, nadat de AEX-index vrijdag een nieuwe recordstand had bereikt. Beleggers verzilverden een deel van hun koerswinsten, mede door een gebrek aan richtinggevend nieuws. Ook Wall Street kon niet voor inspiratie zorgen, de Amerikaanse beurzen zijn maandag dicht vanwege President's Day.
De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot met een verlies van 0,3 procent op 855,85 punten. Vrijdag steeg de hoofdindex nog 1,2 procent tot een nieuw slotrecord van 858,11 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 895,18 punten. De beurs in Frankfurt zakte 0,1 procent en Parijs eindigde praktisch onveranderd. Londen ging tegen de trend in 0,3 procent omhoog.
Vooral de chipbedrijven, aandelen die het de laatste tijd goed deden, waren onderaan terug te vinden bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Zo verloren Besi, ASML en ASMI tot 2,1 procent. Staalconcern ArcelorMittal was de grootste daler in de AEX met een min van 3 procent. Informatieleverancier Wolters Kluwer (plus 1,3 procent) ging aan kop.
Basic-Fit
Bij de middelgrote fondsen bungelde fitnessketen Basic-Fit onderaan met een verlies van 4 procent. Laadpalenmaker Alfen (min 3,8 procent) werd eveneens flink lager gezet. Vrijdag verloor dit aandeel al 6,5 procent na een verkoopadvies van vermogensbank Kempen. Apothekersbedrijf Fagron (plus 2,9 procent) stond bovenaan de MidKap. Vorige week maakte het bedrijf sterke jaarresultaten bekend.
IMCD daalde 0,3 procent na een kleine overname. De chemicaliëndistributeur koopt de activiteiten van het specialistische distributiebedrijf ResChem Technologies en ResChem Trust in Australië en Nieuw-Zeeland. ResChem telt vijftien medewerkers en heeft een jaaromzet van zo'n 15 miljoen euro.
De euro was 1,0769 dollar waard, tegen 1,0772 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 79,61 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 83,41 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.
3 uur geledenMARTORELL (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Jonathan Andic, de zoon van Mango-oprichter Isak Andic, treedt tijdelijk af als vicevoorzitter van de raad van bestuur van de Spaanse modeketen. Dat laat hij weten in een brief, gepubliceerd door persbureau EFE. Jonathan wordt in verband gebracht met de dood van zijn vader in december 2024.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten blijven in Nederland problemen geven voor werkgevers. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN na een ledenonderzoek. Bijna driekwart van de werkgevers krijgt volgens de onderzoekers hun planning niet rond.
5 uur geleden