Winstgevendheid BP sterk omhoog door gestegen olieprijzen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De winstgevendheid van het grote Britse olie- en gasconcern BP is in het derde kwartaal sterk toegenomen dankzij de hoge energieprijzen. Het bedrijf kondigde aan nog eens voor 1,25 miljard dollar, omgerekend bijna 1,1 miljard euro, aan eigen aandelen in te gaan kopen.
De onderliggende winst bedroeg 3,3 miljard dollar. Dat was 86 miljoen dollar een jaar eerder. De totale omzet kwam uit op bijna 38 miljard dollar tegen 26,3 miljard dollar een jaar terug. BP leed wel op nettobasis een verlies van 2,5 miljard dollar, maar dat had te maken met boekhoudkundige afwaarderingen op termijncontracten voor aardgas.
Topman Bernard Looney zei verder dat hij niet verwacht dat investeerders een oproep zullen doen voor een opsplitsing van BP in een producent van fossiele brandstoffen en een bedrijf dat actief is met duurzame energie. De activistische aandeelhouder Third Point deed vorige week een dergelijke oproep bij Shell.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
50 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
6 uur geleden