Winsten Wall Street na Brits-Amerikaanse handelsdeal
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Ook zei president Donald Trump dat hij de hoge heffingen op Chinese goederen kan verlagen als de handelsgesprekken tussen China en de VS in Zwitserland komend weekend goed verlopen en dat beleggers nu aandelen moeten kopen.
Trump maakte met de Britse premier Keir Starmer afspraken over een grotere toegang voor Amerikaanse landbouwproducten, ethanol en machines in het Verenigd Koninkrijk. Daarnaast zouden de Britten voor 10 miljard dollar aan Boeing-vliegtuigen gaan kopen. De VS zullen dan de heffingen op Brits staal en aluminium schrappen en tarieven voor Britse auto's fors verlagen.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 procent hoger op 41.368,45 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 5663,94 punten en technologiebeurs Nasdaq klom 1,1 procent tot 17.928,14 punten. De graadmeters zakten wel wat in aan het einde van de handelsdag.
Handelsspanningen
Trump zei ook dat er binnenkort meer handelsdeals zullen volgen. Beleggers hopen nu dat de wereldwijde handelsspanningen zullen verminderen.
Boeing profiteerde van het nieuws over de Britse vliegtuigdeal en steeg 3,3 procent. IAG, moederconcern van British Airways, zou ongeveer dertig 787 Dreamliners willen gaan kopen van Boeing.
Intrekken exportbeperkingen
Chipbedrijven als AMD en Intel stegen tot 3,4 procent. Volgens persbureau Bloomberg is Trump van plan de nieuwe exportbeperkingen voor AI-chips van zijn voorganger Joe Biden in te trekken. Die zouden medio mei ingaan. De Britse chipontwikkelaar Arm zakte echter meer dan 6 procent na tegenvallende vooruitzichten voor het huidige kwartaal.
Alphabet ging bijna 2 procent vooruit. Het moederbedrijf van Google kelderde woensdag nog ruim 7 procent door twijfel over het voortbestaan van een miljardendeal met Apple. Apple kijkt naar verluidt naar het vernieuwen van zijn browser Safari door AI-zoekfuncties toe te voegen. Dat zou betekenen dat Google niet langer standaard de zoekfuncties levert voor de browser.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
23 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
1 dag geleden