Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winsten op Wall Street na Davos-speech Trump

Winsten op Wall Street na Davos-speech Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn na een aarzelend begin met duidelijke winsten gesloten. Beleggers verwerkten de toespraak die de Amerikaanse president Donald Trump via videoverbinding gaf op het World Economic Forum in Davos. Hij riep olielanden van de OPEC op om te zorgen voor lagere olieprijzen en pleitte voor een snelle verlaging van de rente.

Trump herhaalde ook zijn dreigement om importheffingen in te voeren voor alle buitenlandse producten die de Verenigde Staten binnenkomen en hekelde Europese regelgeving voor grote techconcerns. De retoriek rond handelstarieven joeg beleggers weinig schrik aan.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,9 procent hoger op 44.565,07 punten. De brede S&P 500 boekte een winst van 0,5 procent op 6118,71 punten. Techfondsen bleven iets achter en de Nasdaq sloot 0,2 procent hoger op 20.053,68 punten.

Decreten

Later op de dag maakte Trump bekend decreten te hebben getekend over werkgroepen voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie en de cryptosector. Verdere details over die besluiten waren niet direct bekend.

De handel stond ook in het teken van kwartaalberichten van enkele grote beursgenoteerde ondernemingen. American Airlines verloor bijna 9 procent aan beurswaarde. De luchtvaartmaatschappij waarschuwde voor een verlies in het lopende eerste kwartaal, als gevolg van hoge kosten en inspanningen om zakenreizigers te lokken.

Electronic Arts

Een andere opvallende verliezer was Electronic Arts, dat net geen 17 procent onderuitging. Het gamebedrijf presenteerde tegenvallende verkoopcijfers voor twee games die op de markt kwamen tijdens de belangrijke feestdagenperiode. Daarnaast kampt het bedrijf met zwakke verkopen van zijn voetbalspellen, die eerder nog onder de naam FIFA werden uitgebracht.

General Electric verraste beleggers met beter dan verwachte winstcijfers, ondanks problemen met toeleveringsketens voor de productie van vliegtuigmotoren. Het bedrijf profiteerde daarbij van een sterke vraag naar onderhoudsdiensten. Aandelen van General Electric stegen 6,6 procent.

Olie

Olie werd minder waard. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,6 procent in prijs tot 74,26 dollar. Brentolie zakte 1,4 procent in prijs tot 77,89 dollar. De euro was 1,0418 dollar waard, tegenover 1,0427 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Trump: Rusland gaat diesel leveren aan VS en wereldmarkt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.

13 minuten geleden
Meeste olieproductie in Golf van Mexico stilgelegd om orkaan

NEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.

1 uur geleden
AEX sluit op nieuw record, ArcelorMittal uitblinker na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.

3 uur geleden
Vervoersbedrijven kunnen impact staking nog niet inschatten

DEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.

5 uur geleden
Curatoren verkopen fietsmerken Batavus en Babboe aan Dutech

AMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.

5 uur geleden
Sleijpen roept opnieuw op tot afschaffen hypotheekrenteaftrek

AMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.

5 uur geleden
EU akkoord met China over exportbeperking hybride auto's

BEIJING (ANP) - De Europese Unie heeft met China een akkoord gesloten over het verminderen van de hoeveelheid hybride auto's uit het Aziatische land. Dat heeft Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) bekendgemaakt in Beijing na twee dagen onderhandelen met de Chinese minister van Handel Wang Wentao. Volgens Šefčovič kan de export van plug-in-hybrides uit China hierdoor met meer dan de helft afnemen.

6 uur geleden