Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winsten op Wall Street na Davos-speech Trump

Winsten op Wall Street na Davos-speech Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn na een aarzelend begin met duidelijke winsten gesloten. Beleggers verwerkten de toespraak die de Amerikaanse president Donald Trump via videoverbinding gaf op het World Economic Forum in Davos. Hij riep olielanden van de OPEC op om te zorgen voor lagere olieprijzen en pleitte voor een snelle verlaging van de rente.

Trump herhaalde ook zijn dreigement om importheffingen in te voeren voor alle buitenlandse producten die de Verenigde Staten binnenkomen en hekelde Europese regelgeving voor grote techconcerns. De retoriek rond handelstarieven joeg beleggers weinig schrik aan.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,9 procent hoger op 44.565,07 punten. De brede S&P 500 boekte een winst van 0,5 procent op 6118,71 punten. Techfondsen bleven iets achter en de Nasdaq sloot 0,2 procent hoger op 20.053,68 punten.

Decreten

Later op de dag maakte Trump bekend decreten te hebben getekend over werkgroepen voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie en de cryptosector. Verdere details over die besluiten waren niet direct bekend.

De handel stond ook in het teken van kwartaalberichten van enkele grote beursgenoteerde ondernemingen. American Airlines verloor bijna 9 procent aan beurswaarde. De luchtvaartmaatschappij waarschuwde voor een verlies in het lopende eerste kwartaal, als gevolg van hoge kosten en inspanningen om zakenreizigers te lokken.

Electronic Arts

Een andere opvallende verliezer was Electronic Arts, dat net geen 17 procent onderuitging. Het gamebedrijf presenteerde tegenvallende verkoopcijfers voor twee games die op de markt kwamen tijdens de belangrijke feestdagenperiode. Daarnaast kampt het bedrijf met zwakke verkopen van zijn voetbalspellen, die eerder nog onder de naam FIFA werden uitgebracht.

General Electric verraste beleggers met beter dan verwachte winstcijfers, ondanks problemen met toeleveringsketens voor de productie van vliegtuigmotoren. Het bedrijf profiteerde daarbij van een sterke vraag naar onderhoudsdiensten. Aandelen van General Electric stegen 6,6 procent.

Olie

Olie werd minder waard. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,6 procent in prijs tot 74,26 dollar. Brentolie zakte 1,4 procent in prijs tot 77,89 dollar. De euro was 1,0418 dollar waard, tegenover 1,0427 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

3 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

5 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

6 uur geleden
Krant: Brussel wil geen haast bij aanvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.

7 uur geleden
Netflix rekent op miljoenen kijkers met livestream comeback BTS

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.

9 uur geleden
United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

10 uur geleden