Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winsten op Wall Street na Davos-speech Trump

Winsten op Wall Street na Davos-speech Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn na een aarzelend begin met duidelijke winsten gesloten. Beleggers verwerkten de toespraak die de Amerikaanse president Donald Trump via videoverbinding gaf op het World Economic Forum in Davos. Hij riep olielanden van de OPEC op om te zorgen voor lagere olieprijzen en pleitte voor een snelle verlaging van de rente.

Trump herhaalde ook zijn dreigement om importheffingen in te voeren voor alle buitenlandse producten die de Verenigde Staten binnenkomen en hekelde Europese regelgeving voor grote techconcerns. De retoriek rond handelstarieven joeg beleggers weinig schrik aan.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,9 procent hoger op 44.565,07 punten. De brede S&P 500 boekte een winst van 0,5 procent op 6118,71 punten. Techfondsen bleven iets achter en de Nasdaq sloot 0,2 procent hoger op 20.053,68 punten.

Decreten

Later op de dag maakte Trump bekend decreten te hebben getekend over werkgroepen voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie en de cryptosector. Verdere details over die besluiten waren niet direct bekend.

De handel stond ook in het teken van kwartaalberichten van enkele grote beursgenoteerde ondernemingen. American Airlines verloor bijna 9 procent aan beurswaarde. De luchtvaartmaatschappij waarschuwde voor een verlies in het lopende eerste kwartaal, als gevolg van hoge kosten en inspanningen om zakenreizigers te lokken.

Electronic Arts

Een andere opvallende verliezer was Electronic Arts, dat net geen 17 procent onderuitging. Het gamebedrijf presenteerde tegenvallende verkoopcijfers voor twee games die op de markt kwamen tijdens de belangrijke feestdagenperiode. Daarnaast kampt het bedrijf met zwakke verkopen van zijn voetbalspellen, die eerder nog onder de naam FIFA werden uitgebracht.

General Electric verraste beleggers met beter dan verwachte winstcijfers, ondanks problemen met toeleveringsketens voor de productie van vliegtuigmotoren. Het bedrijf profiteerde daarbij van een sterke vraag naar onderhoudsdiensten. Aandelen van General Electric stegen 6,6 procent.

Olie

Olie werd minder waard. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,6 procent in prijs tot 74,26 dollar. Brentolie zakte 1,4 procent in prijs tot 77,89 dollar. De euro was 1,0418 dollar waard, tegenover 1,0427 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Meta verwijdert kritische video Roel Maalderink over AI-bril

AMSTERDAM (ANP) - Meta heeft een video verwijderd waarin programmamaker Roel Maalderink en de digitale burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom kritiek uiten op de AI-brillen van het bedrijf.

1 uur geleden
AI-bazen beloven VN-Veiligheidsraad voorzichtigheid met AI

NEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".

5 uur geleden
Tot vier jaar cel geëist tegen Drentenaren voor oplichten Amazon

ASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.

6 uur geleden
Wall Street in de min door stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.

6 uur geleden
Top techbedrijven probeert zorgen over datacenters weg te nemen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.

8 uur geleden
VS werken aan tijdelijk exportverbod op diesel, meldt Politico

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.

9 uur geleden
Adyen behoort tot grootste verliezers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.

11 uur geleden