Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winsten op Wall Street na Davos-speech Trump

Winsten op Wall Street na Davos-speech Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn na een aarzelend begin met duidelijke winsten gesloten. Beleggers verwerkten de toespraak die de Amerikaanse president Donald Trump via videoverbinding gaf op het World Economic Forum in Davos. Hij riep olielanden van de OPEC op om te zorgen voor lagere olieprijzen en pleitte voor een snelle verlaging van de rente.

Trump herhaalde ook zijn dreigement om importheffingen in te voeren voor alle buitenlandse producten die de Verenigde Staten binnenkomen en hekelde Europese regelgeving voor grote techconcerns. De retoriek rond handelstarieven joeg beleggers weinig schrik aan.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,9 procent hoger op 44.565,07 punten. De brede S&P 500 boekte een winst van 0,5 procent op 6118,71 punten. Techfondsen bleven iets achter en de Nasdaq sloot 0,2 procent hoger op 20.053,68 punten.

Decreten

Later op de dag maakte Trump bekend decreten te hebben getekend over werkgroepen voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie en de cryptosector. Verdere details over die besluiten waren niet direct bekend.

De handel stond ook in het teken van kwartaalberichten van enkele grote beursgenoteerde ondernemingen. American Airlines verloor bijna 9 procent aan beurswaarde. De luchtvaartmaatschappij waarschuwde voor een verlies in het lopende eerste kwartaal, als gevolg van hoge kosten en inspanningen om zakenreizigers te lokken.

Electronic Arts

Een andere opvallende verliezer was Electronic Arts, dat net geen 17 procent onderuitging. Het gamebedrijf presenteerde tegenvallende verkoopcijfers voor twee games die op de markt kwamen tijdens de belangrijke feestdagenperiode. Daarnaast kampt het bedrijf met zwakke verkopen van zijn voetbalspellen, die eerder nog onder de naam FIFA werden uitgebracht.

General Electric verraste beleggers met beter dan verwachte winstcijfers, ondanks problemen met toeleveringsketens voor de productie van vliegtuigmotoren. Het bedrijf profiteerde daarbij van een sterke vraag naar onderhoudsdiensten. Aandelen van General Electric stegen 6,6 procent.

Olie

Olie werd minder waard. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,6 procent in prijs tot 74,26 dollar. Brentolie zakte 1,4 procent in prijs tot 77,89 dollar. De euro was 1,0418 dollar waard, tegenover 1,0427 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

AEX sluit nipt boven 1100 punten, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.

7 minuten geleden
Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders

ROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.

2 uur geleden
Wall Street toont herstel na eerste renteverhoging in jaren

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.

2 uur geleden
Duitsland wil meer bescherming Europese autosector tegen China

WOLFSBURG (ANP/RTR/AFP) - De Duitse regering wil dat de Europese Commissie meer actie onderneemt om de Europese autosector te beschermen tegen concurrentie uit China. Dat zei minister van Financiën Lars Klingbeil bij een bezoek aan het hoofdkantoor van Volkswagen in Wolfsburg. Ook de deelstaten Nedersaksen, Beieren en Baden-Württemberg, waar veel autofabrieken staan, willen meer actie.

2 uur geleden
Cabinepersoneel easyJet in Portugal gaat staken

LISSABON (ANP/RTR/AFP) - Cabinemedewerkers van de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet in Portugal hebben donderdag ingestemd met stakingen omdat ze betere arbeidsvoorwaarden willen. Volgens de vakbond SNPVAC zal dan tussen 2 en 6 oktober het werk worden neergelegd en ook tussen 19 en 23 december.

3 uur geleden
Onlinebank Revolut ontkent dat eisen zijn gesteld na fraudepoging

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Revolut heeft donderdag ontkend dat iemand rechtstreeks contact heeft gezocht met de onlinebank of eisen heeft gesteld vanwege de phishingaanval die onlangs bekend werd. Meerdere media, waaronder radiozender BNR, schreven woensdag dat de aanvallers eisen dat binnen 24 uur een bedrag van 3 miljoen dollar (zo'n 2,6 miljoen euro) wordt betaald. Anders zouden ze de buitgemaakte data verkopen.

4 uur geleden
Investeerders kopen Nederlandse bouwplaatsbeveiliger BauWatch

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse beveiliger van bouwprojecten en andere infrastructuur BauWatch wordt overgenomen door de internationale investeerders CVC DIF en Carlyle. BauWatch is gevestigd in Apeldoorn en is Europees marktleider bij de beveiliging met mobiele camerabewaking van bouwplaatsen en andere bedrijfsterreinen ter bescherming tegen diefstal en vandalisme.

4 uur geleden