Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winsten op beurzen Europa na nieuwe renteverlaging ECB

Winsten op beurzen Europa na nieuwe renteverlaging ECB

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag met winsten de handel uitgegaan. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar een nieuwe renteverlaging door de Europese Centrale Bank (ECB). Op de aandelenmarkt in Amsterdam waren er ook resultaten van olie- en gasconcern Shell en telecombedrijf KPN.

De ECB verlaagde zoals verwacht de rente in de eurozone met een kwart procentpunt. Het is al de vijfde verlaging van de rente sinds juni vorig jaar en er wordt verwacht dat in maart de rente opnieuw daalt. Met de lagere rente wil de centrale bank in Frankfurt de zwakke economie van het eurogebied ondersteunen.

Uit nieuwe cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat bleek ook dat de economische groei van de eurozone in het afgelopen kwartaal tot stilstand is gekomen, vooral door krimp in Duitsland en Frankrijk, de grootste economieën van de eurolanden.

Shell

De AEX-index in Amsterdam eindigde 1,6 procent hoger op 919,00 punten. De MidKap steeg 1,1 procent tot 844,19 punten. In Londen en Parijs waren plussen tot rond de 1 procent te zien. De DAX in Frankfurt werd 0,4 procent hoger gezet.

Shell stond bij de sterkste stijgers in de AEX met een koerswinst van 2,9 procent. Het bedrijf boekte vorig jaar een kleinere winst door lagere olieprijzen en gedaalde inkomsten uit de handel in aardgas. Tegelijkertijd wist het Britse concern de kosten naar beneden te brengen, wat topman Wael Sawan tevreden stemde. Shell gaat ook zijn dividend verhogen en kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma van 3,5 miljard dollar aan.

KPN

Andere winnaars waren de chipfondsen ASMI en ASML die tot 3,6 procent duurder werden. Betalingsverwerker Adyen en muziekconcern Universal Music Group (UMG) deden het ook goed met plussen tot 3,2 procent.

KPN was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak met een min van 1,9 procent, ondanks een stijging van de winst en omzet vorig jaar. Verder verhoogt KPN het dividend en gaat het bedrijf dit jaar voor 250 miljoen euro eigen aandelen inkopen. Beleggers hadden schijnbaar op meer gehoopt.

Deutsche Bank

Elders in Europa openden ook grote bedrijven als Deutsche Bank (min 3,2 procent) en de Zweedse kledingverkoper H&M (min 3,4 procent) de boeken.

De euro was 1,0418 dollar waard, tegen 1,0416 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 73,03 dollar en Brentolie steeg 0,7 procent in prijs tot 77,11 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AI-serverfabrikant HPE fors hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Hewlett Packard Enterprise (HPE) behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de kwartaalresultaten van de fabrikant van AI-servers. Ook verhoogde HPE de omzetverwachting voor het hele jaar. Door de sterke vraag naar infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) denkt het bedrijf nu zijn financiële doelstellingen voor de lange termijn twee jaar eerder te behalen. Het aandeel werd ruim 35 procent hoger gezet.

33 minuten geleden
Victoria's Secret wint marktaandeel terug met nieuwe 'sexy'-koers

REYNOLDSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Lingerieconcern Victoria's Secret heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Daarmee lijkt topvrouw Hillary Super voortgang te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk. Zij richt zich met Victoria's Secret meer op de verkoop van bh's en het merk PINK, dat gericht is op jongere shoppers.

1 uur geleden
Staking luchtverkeersleiders België zorgt voor 200 annuleringen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ongeveer tweehonderd vluchten op Brussels Airport gaan niet door vanwege de staking bij luchtverkeersleider Skeyes, meldt persbureau Belga. Eerder werd bekend dat door de acties tussen 14.00 uur en 21.00 uur geen vluchten plaatsvinden van en naar België.

1 uur geleden
Aangekondigde stakingen in zuivelindustrie dinsdagavond van start

UTRECHT (ANP) - De aangekondigde stakingen bij de zuivelindustrie gaan dinsdagavond van start. Dat meldt vakbond FNV. Werknemers leggen het werk vanaf 22.00 uur neer bij vestigingen van FrieslandCampina in Meppel en Beilen. Woensdagochtend volgt ook een vestiging in Nuenen. De stakingen duren tot woensdagavond 22.00 uur.

1 uur geleden
Wapenexport Israël voor vijfde jaar op rij naar nieuw record

JERUZALEM (ANP/AFP) - De wapenexport van Israël is in 2025 voor het vijfde jaar op rij naar een nieuw recordniveau gestegen, aangejaagd door de uitvoer van raketten en luchtafweersystemen. Volgens het Israëlische ministerie van Defensie steeg de exportwaarde met bijna 30 procent tot ruim 19 miljard dollar. Over de afgelopen vijf jaar is de export van wapens en defensiegoederen van Israël meer dan verdubbeld.

1 uur geleden
Pols na onthullingen: ik had eerder iets met verleden moeten doen

DEN HAAG (ANP) - "Met de kennis van nu had ik er eerder iets mee moeten doen", zegt Donald Pols nu NRC zijn extreemrechtse verleden als jongvolwassene in Zuid-Afrika heeft onthuld. "Maar aan wie moest ik verantwoording afleggen toen ik 25 was? Ik was een nobody. Jullie beoordelen mij vanuit wie ik nu ben, een invloedrijke Nederlander. Maar het heeft dertig jaar geduurd om daar te komen", zegt Pols in een interview met de krant.

2 uur geleden
ACM legt boetes op aan bedrijven om vervalsing

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt boetes op aan bedrijven actief in de grond-, weg- en waterbouw vanwege vervalsing bij een gemeentelijke aanbesteding. Bij de verboden afspraak waren drie bedrijven betrokken: Bouwhuis, Timmerhuis en Van Gelder. Zij spraken onderling hun inschrijfprijzen af en bepaalden zo wie de opdracht zou winnen, aldus de ACM.

3 uur geleden