Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winsten op beurzen Europa na nieuwe renteverlaging ECB

Winsten op beurzen Europa na nieuwe renteverlaging ECB

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag met winsten de handel uitgegaan. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar een nieuwe renteverlaging door de Europese Centrale Bank (ECB). Op de aandelenmarkt in Amsterdam waren er ook resultaten van olie- en gasconcern Shell en telecombedrijf KPN.

De ECB verlaagde zoals verwacht de rente in de eurozone met een kwart procentpunt. Het is al de vijfde verlaging van de rente sinds juni vorig jaar en er wordt verwacht dat in maart de rente opnieuw daalt. Met de lagere rente wil de centrale bank in Frankfurt de zwakke economie van het eurogebied ondersteunen.

Uit nieuwe cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat bleek ook dat de economische groei van de eurozone in het afgelopen kwartaal tot stilstand is gekomen, vooral door krimp in Duitsland en Frankrijk, de grootste economieën van de eurolanden.

Shell

De AEX-index in Amsterdam eindigde 1,6 procent hoger op 919,00 punten. De MidKap steeg 1,1 procent tot 844,19 punten. In Londen en Parijs waren plussen tot rond de 1 procent te zien. De DAX in Frankfurt werd 0,4 procent hoger gezet.

Shell stond bij de sterkste stijgers in de AEX met een koerswinst van 2,9 procent. Het bedrijf boekte vorig jaar een kleinere winst door lagere olieprijzen en gedaalde inkomsten uit de handel in aardgas. Tegelijkertijd wist het Britse concern de kosten naar beneden te brengen, wat topman Wael Sawan tevreden stemde. Shell gaat ook zijn dividend verhogen en kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma van 3,5 miljard dollar aan.

KPN

Andere winnaars waren de chipfondsen ASMI en ASML die tot 3,6 procent duurder werden. Betalingsverwerker Adyen en muziekconcern Universal Music Group (UMG) deden het ook goed met plussen tot 3,2 procent.

KPN was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak met een min van 1,9 procent, ondanks een stijging van de winst en omzet vorig jaar. Verder verhoogt KPN het dividend en gaat het bedrijf dit jaar voor 250 miljoen euro eigen aandelen inkopen. Beleggers hadden schijnbaar op meer gehoopt.

Deutsche Bank

Elders in Europa openden ook grote bedrijven als Deutsche Bank (min 3,2 procent) en de Zweedse kledingverkoper H&M (min 3,4 procent) de boeken.

De euro was 1,0418 dollar waard, tegen 1,0416 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 73,03 dollar en Brentolie steeg 0,7 procent in prijs tot 77,11 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street zakt door vrees voor langdurige oorlog tegen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.

1 uur geleden
Al ruim 12.000 vluchten geannuleerd door onrust in Midden-Oosten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.

2 uur geleden
Vakbonden kondigen grotere actie aan om nullijn rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.

2 uur geleden
Nog geen gestrande reizigers Nederlandse reisorganisaties terug

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.

3 uur geleden
Energieagentschap IEA staat klaar om oliemarkt te stabiliseren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.

3 uur geleden
Etihad Airways schort vluchten vanuit Abu Dhabi langer op

ABU DHABI (ANP) - Etihad Airways schort zijn vluchten vanuit en naar Abu Dhabi voor langere tijd op door de oorlog in Iran. Tot zeker donderdagmiddag vliegt de Emiraatse luchtvaartmaatschappij in principe niet, meldt het bedrijf op X. Eerder werd bekend dat Etihad zijn reguliere vluchten van en naar Abu Dhabi tot zeker woensdagmiddag niet uitvoert.

4 uur geleden
Nog genoeg voorraad op schepen die vastzitten in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - De schepen die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog tussen de VS/Israël en Iran hebben voorlopig nog voldoende voedsel en drinkwater aan boord. "Voor nu zien we geen redenen tot zorg", zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). De vereniging houdt de situatie "nauwlettend in de gaten en blijft in contact met de schepen in de regio".

4 uur geleden