Winsten op beurzen Azië, koerssprong Uniqlo-moeder Fast Retailing
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië stonden vrijdag op winst. In Tokio stond modeconcern Fast Retailing bij de opvallende winnaars. De eigenaar van kledingketen Uniqlo, dat ook actief is in Nederland, won bijna 6 procent na goede verkoopcijfers in Japan. Beleggers in Azië moesten het doen zonder impuls uit China, Hongkong en Taiwan, waar de beurzen vanwege een feestdag gesloten bleven. Verder zijn beleggers in afwachting van het belangrijke banenrapport uit de Verenigde Staten later op vrijdag.
De Nikkei-index in Japan won 1,3 procent. Fast Retailing blonk uit in Tokio. De onderneming wist in Japan de verkopen in mei stevig op te voeren. Dat kwam mede door de sterke verkoop van de zomercollectie. Daarbij trokken de filialen bijna een tiende meer bezoekers. Shoppers gaven daarbij per persoon in doorsnee ook meer geld uit.
In Seoul won de Kospi 0,4 procent. De inflatie in Zuid-Korea kwam voor het eerst in dertien jaar uit boven de 5 procent. De geldontwaarding steeg ook harder dan waar kenners in doorsnee rekening mee hielden.
De All Ordinaries in Sydney sloot met een winst van 0,9 procent. De nieuwe regering in Australië, die werd verkozen met de belofte om sneller van fossiele brandstoffen af te stappen, voert gesprekken met olie- en gasconcerns over het aanpakken van de energieschaarste. De onderhandelingen worden gezien als een eerste grote test voor de nieuwe beleidsmakers om te bezien hoe groen ze daadwerkelijk willen zijn. Zeker nu de gasprijzen door het dak gaan en er in verschillende regio's wordt gewaarschuwd voor mogelijke stroomonderbrekingen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
19 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
23 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
34 minuten geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
36 minuten geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
4 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
5 uur geleden