Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winsten op beurzen Azië, koerssprong Uniqlo-moeder Fast Retailing

Winsten op beurzen Azië, koerssprong Uniqlo-moeder Fast Retailing

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië stonden vrijdag op winst. In Tokio stond modeconcern Fast Retailing bij de opvallende winnaars. De eigenaar van kledingketen Uniqlo, dat ook actief is in Nederland, won bijna 6 procent na goede verkoopcijfers in Japan. Beleggers in Azië moesten het doen zonder impuls uit China, Hongkong en Taiwan, waar de beurzen vanwege een feestdag gesloten bleven. Verder zijn beleggers in afwachting van het belangrijke banenrapport uit de Verenigde Staten later op vrijdag.

De Nikkei-index in Japan won 1,3 procent. Fast Retailing blonk uit in Tokio. De onderneming wist in Japan de verkopen in mei stevig op te voeren. Dat kwam mede door de sterke verkoop van de zomercollectie. Daarbij trokken de filialen bijna een tiende meer bezoekers. Shoppers gaven daarbij per persoon in doorsnee ook meer geld uit.

In Seoul won de Kospi 0,4 procent. De inflatie in Zuid-Korea kwam voor het eerst in dertien jaar uit boven de 5 procent. De geldontwaarding steeg ook harder dan waar kenners in doorsnee rekening mee hielden.

De All Ordinaries in Sydney sloot met een winst van 0,9 procent. De nieuwe regering in Australië, die werd verkozen met de belofte om sneller van fossiele brandstoffen af te stappen, voert gesprekken met olie- en gasconcerns over het aanpakken van de energieschaarste. De onderhandelingen worden gezien als een eerste grote test voor de nieuwe beleidsmakers om te bezien hoe groen ze daadwerkelijk willen zijn. Zeker nu de gasprijzen door het dak gaan en er in verschillende regio's wordt gewaarschuwd voor mogelijke stroomonderbrekingen.

Meer uit Financieel

Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

13 minuten geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

1 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

3 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

4 uur geleden
FT: Carglass-moeder Belron werkt aan beursgang Amsterdam

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.

4 uur geleden
Oekraïens bedrijf bouwt in Born aanvals- en verkenningsdrones

MIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.

4 uur geleden
Reuters: Duitse regering verlaagt groeiverwachtingen economie

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering verlaagt de groeiverwachtingen voor de economie voor dit jaar en volgend jaar. Dat melden bronnen in Berlijn aan persbureau Reuters. De inflatieverwachtingen worden juist naar boven bijgesteld als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden