Winsten op beurzen Azië in navolging van Wall Street
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië stonden vrijdag op winst in navolging van het herstel op Wall Street. Vooral technologiefondsen gingen daarbij omhoog. Beleggers reageren nog altijd op maatregelen van centrale banken om de hoge inflatie in te dammen. Daarbij houden ze er rekening mee dat ingrepen, zoals renteverhogingen, een recessie kunnen uitlokken.
Logistiek bedrijf GoGoX maakte zijn debuut op de beurs in Hongkong. Het bedrijf werd tijdens zijn eerste handelsdag tussentijds 2,3 procent lager gezet, na eerder nog op winst te hebben gestaan. De Hang Seng-index noteerde 2 procent in de plus. SenseTime, actief op het gebied van kunstmatige intelligentie, stond met een winst van 6 procent ook bij de duidelijke winnaars. Ook fabrikant van elektrische auto's Xpeng (plus 6,7 procent) was een opvallende stijger.
In Japan klom de Nikkei-index 1,2 procent. Techconglomeraat Softbank won daarbij 2,4 procent. Volgens Softbank-topman Masayoshi Son zal chipbedrijf Arm naar verwachting zijn opwachting maken op de Amerikaanse aandelenbeurs Nasdaq. Softbank is al langer bezig Arm als zelfstandig bedrijf naar de beurs te brengen nadat een eerdere verkoop mislukte.
In China stond de aandelenbeurs in Shanghai tussentijds 0,9 procent hoger. Ook in Zuid-Korea en Australië stonden winsten op de borden. De Kospi in Seoul won 2,4 procent. De All Ordinaries in Sydney dikte 0,8 procent aan.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Ook 150 werknemers van ABN AMRO staken dinsdag uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Personeel van de bank sluit zich aan bij een landelijke demonstratie in Den Haag, waarbij overheidsmedewerkers met een koffertje met alternatieve plannen naar het ministerie van Financiën trekken.
3 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stonden maandag hoger na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse olietankers en Iraanse vergeldingsaanvallen op schepen bij de Straat van Hormuz in het weekend. Daarnaast heeft Iran een verboden zone buiten de Straat van Hormuz aangekondigd. Daarmee dreigen de prijzen aan de Nederlandse pomp nog verder op te lopen.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Veel grote bedrijven in Nederland zijn sinds de coronapandemie structureel minder gaan vliegen. Maar er zijn ook nog steeds grote bedrijven die niet transparant zijn over hun vliegemissies, constateert Natuur & Milieu in een peiling. Volgens de milieuorganisatie ontbreekt het in die laatste groep nog aan beleid om minder zakelijk te gaan vliegen.
48 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.
14 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.
14 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.
15 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.
17 uur geleden