Winsten op beurzen Azië in navolging van Wall Street
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië stonden vrijdag op winst in navolging van het herstel op Wall Street. Vooral technologiefondsen gingen daarbij omhoog. Beleggers reageren nog altijd op maatregelen van centrale banken om de hoge inflatie in te dammen. Daarbij houden ze er rekening mee dat ingrepen, zoals renteverhogingen, een recessie kunnen uitlokken.
Logistiek bedrijf GoGoX maakte zijn debuut op de beurs in Hongkong. Het bedrijf werd tijdens zijn eerste handelsdag tussentijds 2,3 procent lager gezet, na eerder nog op winst te hebben gestaan. De Hang Seng-index noteerde 2 procent in de plus. SenseTime, actief op het gebied van kunstmatige intelligentie, stond met een winst van 6 procent ook bij de duidelijke winnaars. Ook fabrikant van elektrische auto's Xpeng (plus 6,7 procent) was een opvallende stijger.
In Japan klom de Nikkei-index 1,2 procent. Techconglomeraat Softbank won daarbij 2,4 procent. Volgens Softbank-topman Masayoshi Son zal chipbedrijf Arm naar verwachting zijn opwachting maken op de Amerikaanse aandelenbeurs Nasdaq. Softbank is al langer bezig Arm als zelfstandig bedrijf naar de beurs te brengen nadat een eerdere verkoop mislukte.
In China stond de aandelenbeurs in Shanghai tussentijds 0,9 procent hoger. Ook in Zuid-Korea en Australië stonden winsten op de borden. De Kospi in Seoul won 2,4 procent. De All Ordinaries in Sydney dikte 0,8 procent aan.
Meer uit Financieel
GUANGZHOU (ANP/AFP) - De eerste directe commerciële vlucht tussen het Chinese vasteland en India in meer dan vijf jaar is geland in Guangzhou, zo blijkt uit luchthaveninformatie. Het vliegtuig van het door de Nederlander Pieter Elbers geleide IndiGo was opgestegen in Calcutta.
3 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - China gaat de komende jaren naar verwachting weer "aanzienlijke hoeveelheden" Amerikaanse soja kopen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent zondag na twee dagen van handelsbesprekingen in Maleisië. Bovendien voorziet hij dat China de exportbeperkingen voor zeldzame aardmetalen met een jaar zal uitstellen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Chinese autoconcern Geely heeft ambitieuze groeiplannen voor het Verenigd Koninkrijk. De fabrikant wil daar jaarlijks 100.000 elektrische auto's gaan verkopen en overweegt lokale productie, zegt Michael Yang, hoofd van de Britse tak van Geely, tegen de Financial Times. Daarmee willen de Chinezen de strijd aangaan met Tesla en BYD op Europa's op een na grootste markt voor elektrische voertuigen.
10 uur geledenMANILA (ANP/BLOOMBERG) - Het Filipijnse staalbedrijf SteelAsia Manufacturing is door overheidsinstituut Philippine Nuclear Research Institute (PNRI) opgedragen om 23 vrachtcontainers met radioactief afval te begraven, meldt het bedrijf. Het concern benadrukt dat de containers niet afkomstig zijn van SteelAsia en waarschuwt dat het begraven "mogelijk gevaarlijk is voor de gemeenschap en andere bedrijven in het industriële gebied". Volgens PNRI is SteelAsia wel de bron, samen met nog een ander bedrijf.
12 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Maleisische premier Anwar Ibrahim hebben zondag een handelsovereenkomst en een deal over zeldzame aardmetalen gesloten. Volgens de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer gaat Maleisië zijn invoerheffingen en andere handelsbarrières aanpassen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft 10 procent extra importheffingen voor Canada aangekondigd om wat hij "ernstige verkeerde voorstelling van de feiten" door Canada noemt.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft 10 procent extra importheffingen voor Canada aangekondigd om wat hij "ernstige verkeerde voorstelling van de feiten" door Canada noemt.
1 dag geleden