Winsten op beurzen Azië in navolging van Wall Street
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië stonden vrijdag op winst in navolging van het herstel op Wall Street. Vooral technologiefondsen gingen daarbij omhoog. Beleggers reageren nog altijd op maatregelen van centrale banken om de hoge inflatie in te dammen. Daarbij houden ze er rekening mee dat ingrepen, zoals renteverhogingen, een recessie kunnen uitlokken.
Logistiek bedrijf GoGoX maakte zijn debuut op de beurs in Hongkong. Het bedrijf werd tijdens zijn eerste handelsdag tussentijds 2,3 procent lager gezet, na eerder nog op winst te hebben gestaan. De Hang Seng-index noteerde 2 procent in de plus. SenseTime, actief op het gebied van kunstmatige intelligentie, stond met een winst van 6 procent ook bij de duidelijke winnaars. Ook fabrikant van elektrische auto's Xpeng (plus 6,7 procent) was een opvallende stijger.
In Japan klom de Nikkei-index 1,2 procent. Techconglomeraat Softbank won daarbij 2,4 procent. Volgens Softbank-topman Masayoshi Son zal chipbedrijf Arm naar verwachting zijn opwachting maken op de Amerikaanse aandelenbeurs Nasdaq. Softbank is al langer bezig Arm als zelfstandig bedrijf naar de beurs te brengen nadat een eerdere verkoop mislukte.
In China stond de aandelenbeurs in Shanghai tussentijds 0,9 procent hoger. Ook in Zuid-Korea en Australië stonden winsten op de borden. De Kospi in Seoul won 2,4 procent. De All Ordinaries in Sydney dikte 0,8 procent aan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft afgelopen jaar 1100 banen geschrapt en verwacht ook dit jaar te moeten snijden in het personeelsbestand. Het Nederlandse concern kampte met een moeilijk jaar, mede door de toegenomen politieke onzekerheid in de wereld. Veel van de banen verdwenen in Canada, waar Arcadis last heeft van een tegenvallende vastgoedmarkt.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De elektriciteitsvoorziening in Nederland is in de toekomst gebaat bij een uitbreiding van het Europese stroomnet, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Daarmee zou Nederland ruimte besparen die het anders kwijt is aan energiecentrales of zonnepanelen. Maar omdat de kosten en de baten van zo'n netwerk ongelijk verdeeld zijn onder landen, is volgens het CPB meer internationale samenwerking en afstemming nodig.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van de Nederlandse consument is in februari iets gedaald. Hun oordeel over het economische klimaat wordt negatiever, terwijl de koopbereidheid iets groeit. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van nieuwe cijfers.
47 minuten geledenBUNNIK (ANP) - Bouwbedrijf BAM heeft vorig jaar ruim een kwart meer woningen verkocht in Nederland. Ook voerde de beursgenoteerde bouwer de omzet en winst op. Zowel de Nederlandse divisie als de activiteiten in het Verenigd Koninkrijk en Ierland droegen bij aan de betere resultaten.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM gaat komende tijd de kosten verder verlagen. Hiervoor blijven "structurele keuzes" noodzakelijk om financieel gezond en minder kwetsbaar te worden, stelt topvrouw Marjan Rintel in een toelichting op de jaarcijfers. De luchtvaartmaatschappij nam vorig jaar ook maatregelen om de kosten te besparen. Zo werden 250 kantoorbanen geschrapt en werd de directie verkleind van vijf naar vier leden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens hebben vorig jaar de waarde van hun beleggingen zien stijgen door de hogere koersen op de aandelenmarkten. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) steeg de totale waarde van de particuliere investeringen in beleggingsfondsen, beursgenoteerde aandelen en obligaties over heel 2025 met bijna 8 procent tot 204,3 miljard euro.
1 uur geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi rekent voor het eerste kwartaal van 2026 op een verdere groei van de omzet, na de sterke stijging van de verkopen in het afgelopen kwartaal. Het bedrijf uit Duiven kwam in januari al met voorlopige resultaten over het vierde kwartaal van 2025 en gaf daarbij aan dat de omzet, de brutowinstmarge en de operationele kosten aan "de gunstige kant" van de verwachtingen zouden liggen.
1 uur geleden