Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winsten op beurzen Azië in navolging van Wall Street

Winsten op beurzen Azië in navolging van Wall Street

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië stonden vrijdag op winst in navolging van het herstel op Wall Street. Vooral technologiefondsen gingen daarbij omhoog. Beleggers reageren nog altijd op maatregelen van centrale banken om de hoge inflatie in te dammen. Daarbij houden ze er rekening mee dat ingrepen, zoals renteverhogingen, een recessie kunnen uitlokken.

Logistiek bedrijf GoGoX maakte zijn debuut op de beurs in Hongkong. Het bedrijf werd tijdens zijn eerste handelsdag tussentijds 2,3 procent lager gezet, na eerder nog op winst te hebben gestaan. De Hang Seng-index noteerde 2 procent in de plus. SenseTime, actief op het gebied van kunstmatige intelligentie, stond met een winst van 6 procent ook bij de duidelijke winnaars. Ook fabrikant van elektrische auto's Xpeng (plus 6,7 procent) was een opvallende stijger.

In Japan klom de Nikkei-index 1,2 procent. Techconglomeraat Softbank won daarbij 2,4 procent. Volgens Softbank-topman Masayoshi Son zal chipbedrijf Arm naar verwachting zijn opwachting maken op de Amerikaanse aandelenbeurs Nasdaq. Softbank is al langer bezig Arm als zelfstandig bedrijf naar de beurs te brengen nadat een eerdere verkoop mislukte.

In China stond de aandelenbeurs in Shanghai tussentijds 0,9 procent hoger. Ook in Zuid-Korea en Australië stonden winsten op de borden. De Kospi in Seoul won 2,4 procent. De All Ordinaries in Sydney dikte 0,8 procent aan.

Meer uit Financieel

Nederlandse chipfabrikant NXP ziet omzet en winst stijgen

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

8 uur geleden
Boeing zakt op Wall Street na verlaging leveringsdoel

NEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.

8 uur geleden
Chipbedrijf ASMI boekt recordomzet, maar toelevering onder druk

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.

11 uur geleden
Besi wint in AEX-index na uitbreiding belang Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.

12 uur geleden
ING verwacht dat mensen wereldwijd volgend jaar vaker vliegen

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.

12 uur geleden
Scheepsbouwer Damen schrapt 225 banen in Nederland

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".

13 uur geleden
Porsche niet van plan auto's in VS te produceren

STUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.

15 uur geleden