Winsten op beurzen Azië door wegebbende rentevrees
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië stonden maandag weer hoger. Daarbij bouwden de graadmeters verder op de winsten van voor het weekend. De hoop dat de inflatie mogelijk zijn piek heeft bereikt zorgde ervoor dat de vrees voor renteverhogingen door centrale banken wat minder is geworden.
Hongkong voerde de stijgers aan met een tussentijdse winst van 2,5 procent. Vooral Chinese techbedrijven met een notering in de Hang Seng-index presteerden goed. Webwinkelconcern Alibaba won 4,7 procent. Sectorgenoot Meituan stond dik 3 procent hoger. Dat China wat minder streng op lijkt te treden tegen de techsector droeg bij aan het positieve sentiment. Techconcern Tencent verloor 0,8 procent van zijn beurswaarde. Techinvesteerder Prosus, dat een aanzienlijk belang heeft in Tencent, maakte bekend aandelen van het Chinese concern van de hand te willen doen. Met de opbrengsten wil het aan de Amsterdamse beurs genoteerde bedrijf een aandeleninkoopprogramma financieren.
De beurs in Shanghai stond 1 procent hoger. Volgens gegevens van het Chinese statistiekbureau toont de industrie van China iets van herstel na de dip als gevolg van de strenge coronamaatregelen in het land waardoor de productie werd verstoord.
Ook in Tokio, Seoul en Sydney stonden duidelijke winsten op de borden. De Japanse Nikkei-index sloot 1,4 procent hoger. De Kospi in Seoul steeg 1,8 procent. In Sydney stond een winst van 1,9 procent op de borden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
28 minuten geledenMEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties heeft opgeroepen om een "veilige maritieme corridor" in te stellen waarlangs schepen de Straat van Hormuz zouden kunnen verlaten. Die zeestraat is nagenoeg volledig geblokkeerd door Iran, waardoor zo'n 3200 schepen met ongeveer 20.000 zeevarenden vastzitten in de Perzische Golf.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse regering overweegt om de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen, nu de energieprijzen stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd. De stap, die gericht is op olie die Iran al heeft verlaten, zou kunnen helpen om de stijging van de energiekosten voor Amerikanen wat te beperken.
5 uur geleden