Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winstalarm PostNL en cijfers Signify centraal op Damrak

Winstalarm PostNL en cijfers Signify centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag vooral uit naar postbedrijf PostNL en verlichtingsconcern Signify. PostNL heeft vorig jaar minder pakketten bezorgd dan verwacht en verlaagde daardoor de verwachting voor de jaarwinst over 2023. Het bedrijf rekent nu een jaarwinst van rond de 92 miljoen euro. Eerder werd uitgegaan van 100 miljoen tot 130 miljoen euro.

Signify zag de omzet in het laatste kwartaal van 2023 dalen. Ook de nettowinst nam flink af. Signify heeft vooral last van een zwakke markt in China. In december kondigde het bedrijf al een grote reorganisatie aan, waarmee het bedrijf 200 miljoen euro per jaar wil besparen. Volgens topman Eric Rondolat zullen er door die reorganisatie 1000 banen verdwijnen. Vorig jaar verdwenen er al 2700 banen bij het bedrijf.

Verder wordt op de beursvloeren uitgekeken naar het favoriete inflatiecijfer van de Amerikaanse Federal Reserve en de persoonlijke bestedingen in de Verenigde Staten in december. Die cijfers spelen een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. Ook kauwen beleggers nog na op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). ECB-president Christine Lagarde gaf daarbij aan dat het nog te vroeg is om te praten over een renteverlaging.

Chipsector

De AEX-index koerst af op een lager begin, na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen waarbij de hoofdindex tot ruim boven de 800 punten wist te stijgen. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met minnen openen. De Aziatische aandelen lieten vrijdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio ging 1,3 procent lager het weekeinde in. De beurs in Hongkong zakte 1,3 procent. De Chinese fabrikanten van elektrische auto's gingen verder omlaag door de teleurstellende resultaten van Tesla.

In de chipsector zal mogelijk worden gereageerd op de resultaten van Intel. De Amerikaanse chipproducent gaf daarbij een teleurstellende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal.

Emulgatoren

Speciaalchemiebedrijf Corbion kondigde aan zijn emulgatoractiviteiten in de VS te verkopen aan de Amerikaanse investeerder Kingswood voor 362 miljoen dollar. Emulgatoren zijn stoffen die helpen bij het mengen van twee stoffen die moeilijk mengbaar zijn. Vastgoedbedrijf WDP zag de winst vorig jaar sterk stijgen en keert meer dividend uit.

De euro was 1,0824 dollar waard, tegen 1,0835 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 76,77 dollar per vat. Een vat Brentolie kostte 0,5 procent minder op 82,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Studie: Nederlanders meer geld kwijt aan duurzaam eten

WAGENINGEN (ANP) - Nederlanders geven steeds meer uit aan eten met een duurzaamheidskeurmerk. Toch blijven deze producten in het totale boodschappenmandje een betrekkelijk klein aandeel vormen, komt naar voren uit onderzoek van Wageningen University & Research.

11 minuten geleden
Onderzoek: techbedrijven zijn springplank voor nieuwe ondernemers

AMSTERDAM (ANP) - Grote techbedrijven die actief zijn in Nederland, zijn een springplank voor een nieuwe generatie ondernemers. Dat heeft dataplatform voor start-ups Dealroom becijferd, in samenwerking met start-uporganisatie Techleap en techbedrijf Uber.

59 minuten geleden
Ook 150 ABN AMRO-medewerkers gaan dinsdag staken, stelt FNV

DEN HAAG (ANP) - Ook 150 werknemers van ABN AMRO staken dinsdag uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Personeel van de bank sluit zich aan bij een landelijke demonstratie in Den Haag, waarbij overheidsmedewerkers met een koffertje met alternatieve plannen naar het ministerie van Financiën trekken.

1 uur geleden
Olieprijzen hoger na aanvallen op olietankers Straat van Hormuz

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stonden maandag hoger na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse olietankers en Iraanse vergeldingsaanvallen op schepen bij de Straat van Hormuz in het weekend. Daarnaast heeft Iran een verboden zone buiten de Straat van Hormuz aangekondigd. Daarmee dreigen de prijzen aan de Nederlandse pomp nog verder op te lopen.

1 uur geleden
Milieuclub: grote bedrijven vliegen minder, maar niet allemaal

UTRECHT (ANP) - Veel grote bedrijven in Nederland zijn sinds de coronapandemie structureel minder gaan vliegen. Maar er zijn ook nog steeds grote bedrijven die niet transparant zijn over hun vliegemissies, constateert Natuur & Milieu in een peiling. Volgens de milieuorganisatie ontbreekt het in die laatste groep nog aan beleid om minder zakelijk te gaan vliegen.

2 uur geleden
Economen en bedrijven bezorgd over mogelijke verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.

15 uur geleden
Turkije verlaagt verwachtingen economische groei om Iranoorlog

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.

15 uur geleden