Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winstalarm PostNL en cijfers Signify centraal op Damrak

Winstalarm PostNL en cijfers Signify centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag vooral uit naar postbedrijf PostNL en verlichtingsconcern Signify. PostNL heeft vorig jaar minder pakketten bezorgd dan verwacht en verlaagde daardoor de verwachting voor de jaarwinst over 2023. Het bedrijf rekent nu een jaarwinst van rond de 92 miljoen euro. Eerder werd uitgegaan van 100 miljoen tot 130 miljoen euro.

Signify zag de omzet in het laatste kwartaal van 2023 dalen. Ook de nettowinst nam flink af. Signify heeft vooral last van een zwakke markt in China. In december kondigde het bedrijf al een grote reorganisatie aan, waarmee het bedrijf 200 miljoen euro per jaar wil besparen. Volgens topman Eric Rondolat zullen er door die reorganisatie 1000 banen verdwijnen. Vorig jaar verdwenen er al 2700 banen bij het bedrijf.

Verder wordt op de beursvloeren uitgekeken naar het favoriete inflatiecijfer van de Amerikaanse Federal Reserve en de persoonlijke bestedingen in de Verenigde Staten in december. Die cijfers spelen een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. Ook kauwen beleggers nog na op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). ECB-president Christine Lagarde gaf daarbij aan dat het nog te vroeg is om te praten over een renteverlaging.

Chipsector

De AEX-index koerst af op een lager begin, na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen waarbij de hoofdindex tot ruim boven de 800 punten wist te stijgen. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met minnen openen. De Aziatische aandelen lieten vrijdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio ging 1,3 procent lager het weekeinde in. De beurs in Hongkong zakte 1,3 procent. De Chinese fabrikanten van elektrische auto's gingen verder omlaag door de teleurstellende resultaten van Tesla.

In de chipsector zal mogelijk worden gereageerd op de resultaten van Intel. De Amerikaanse chipproducent gaf daarbij een teleurstellende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal.

Emulgatoren

Speciaalchemiebedrijf Corbion kondigde aan zijn emulgatoractiviteiten in de VS te verkopen aan de Amerikaanse investeerder Kingswood voor 362 miljoen dollar. Emulgatoren zijn stoffen die helpen bij het mengen van twee stoffen die moeilijk mengbaar zijn. Vastgoedbedrijf WDP zag de winst vorig jaar sterk stijgen en keert meer dividend uit.

De euro was 1,0824 dollar waard, tegen 1,0835 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 76,77 dollar per vat. Een vat Brentolie kostte 0,5 procent minder op 82,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ook Russisch bezit Nestlé onder beheer geplaatst door Poetin

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Russische onderdelen van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarkt Auchan onder tijdelijk beheer geplaatst. Daarmee verstevigt Rusland de greep op de eigen economie en verliezen opnieuw westerse bedrijven de controle over hun bezittingen.

15 minuten geleden
Voor bijna helft stroomaanvragen nieuwe huizen geen plek op net

DEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.

2 uur geleden
AEX sluit nipt boven 1100 punten, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.

3 uur geleden
Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders

ROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.

5 uur geleden
Wall Street toont herstel na eerste renteverhoging in jaren

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.

5 uur geleden
Duitsland wil meer bescherming Europese autosector tegen China

WOLFSBURG (ANP/RTR/AFP) - De Duitse regering wil dat de Europese Commissie meer actie onderneemt om de Europese autosector te beschermen tegen concurrentie uit China. Dat zei minister van Financiën Lars Klingbeil bij een bezoek aan het hoofdkantoor van Volkswagen in Wolfsburg. Ook de deelstaten Nedersaksen, Beieren en Baden-Württemberg, waar veel autofabrieken staan, willen meer actie.

5 uur geleden
Cabinepersoneel easyJet in Portugal gaat staken

LISSABON (ANP/RTR/AFP) - Cabinemedewerkers van de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet in Portugal hebben donderdag ingestemd met stakingen omdat ze betere arbeidsvoorwaarden willen. Volgens de vakbond SNPVAC zal dan tussen 2 en 6 oktober het werk worden neergelegd en ook tussen 19 en 23 december.

6 uur geleden