Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winstalarm modemerk Burberry na tegenvallende decemberverkoop

Winstalarm modemerk Burberry na tegenvallende decemberverkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse modemerk Burberry heeft zijn winstverwachting voor het lopende boekjaar flink verlaagd na tegenvallende verkopen in de belangrijke decembermaand. Door de hoge inflatie en onzekere economie staat de verkoop van trenchcoats en kleding met het kenmerkende Burberry-ruitjesmotief onder druk. Op de beurs in Londen ging het aandeel flink onderuit.

De onderliggende operationele winst in het boekjaar dat eind maart afloopt, zou volgens Burberry moeten uitkomen tussen 410 miljoen tot 460 miljoen pond, wat omgerekend tussen 477 miljoen tot 535 miljoen euro is. Eerder had Burberry een prognose voor een winst tussen 552 miljoen tot 668 miljoen pond.

Burberry waarschuwde in november al dat er afzwakking is van de luxemarkt en dat de jaarwinst lager kan uitvallen dan eerder gedacht. Ook werd toen gezegd dat mogelijk niet aan de omzetdoelstellingen voldaan zou worden.

Het winstalarm kwam als een verrassing voor beleggers die dan ook geschrokken reageerden. De koers van Burberry daalde kort na opening van de Londense beurshandel ruim 8 procent. Ook andere luxemerken zoals Louis Vuitton-eigenaar LVMH en Gucci-moederbedrijf Kering hadden last van de winstwaarschuwing. Zij daalden op de beurs in Parijs.

Meer uit Financieel

Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

3 uur geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

4 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

4 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

5 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

5 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

6 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

8 uur geleden