Winstalarm modemerk Burberry na tegenvallende decemberverkoop
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse modemerk Burberry heeft zijn winstverwachting voor het lopende boekjaar flink verlaagd na tegenvallende verkopen in de belangrijke decembermaand. Door de hoge inflatie en onzekere economie staat de verkoop van trenchcoats en kleding met het kenmerkende Burberry-ruitjesmotief onder druk. Op de beurs in Londen ging het aandeel flink onderuit.
De onderliggende operationele winst in het boekjaar dat eind maart afloopt, zou volgens Burberry moeten uitkomen tussen 410 miljoen tot 460 miljoen pond, wat omgerekend tussen 477 miljoen tot 535 miljoen euro is. Eerder had Burberry een prognose voor een winst tussen 552 miljoen tot 668 miljoen pond.
Burberry waarschuwde in november al dat er afzwakking is van de luxemarkt en dat de jaarwinst lager kan uitvallen dan eerder gedacht. Ook werd toen gezegd dat mogelijk niet aan de omzetdoelstellingen voldaan zou worden.
Het winstalarm kwam als een verrassing voor beleggers die dan ook geschrokken reageerden. De koers van Burberry daalde kort na opening van de Londense beurshandel ruim 8 procent. Ook andere luxemerken zoals Louis Vuitton-eigenaar LVMH en Gucci-moederbedrijf Kering hadden last van de winstwaarschuwing. Zij daalden op de beurs in Parijs.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
28 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
3 uur geledenHOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
5 uur geleden