Winstalarm Apple drukt op sentiment Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag in het rood geopend. De stemming werd gedrukt door de omzetwaarschuwing van technologiegigant Apple vanwege de negatieve impact van het nieuwe coronavirus. Toeleveranciers van Apple en chipfondsen moesten daardoor verliezen incasseren. Maandag bleef Wall Street dicht voor President's Day.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,3 procent lager op 29.308 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 0,3 procent tot 3371 punten en technologiegraadmeter Nasdaq daalde 0,3 procent tot 9704 punten.
Apple liet weten niet aan zijn omzetprognose voor het lopende kwartaal te zullen voldoen omdat de vraag naar iPhones in China wordt geraakt door het virus. Volgens Apple duurt het langer dan verwacht voordat de situatie in China weer is genormaliseerd. Verder heeft het bedrijf last van verstoringen in de toeleveringsketen, met als gevolg dat elders in de wereld tijdelijke tekorten aan iPhones zijn. Apple heeft veel toeleveranciers in China en het opstarten van de productie duurt langer dan verwacht, aldus het bedrijf. Apple leverde 2,1 procent in.
Walmart
Toeleveranciers als Qualcomm, Broadcom, Qorvo en Skyworks Solutions werden tot 2,3 procent lager gezet. Chipfondsen als Nvidia, Intel en Applied Materials gingen tot 3,4 procent omlaag.
Supermarktconcern Walmart kwam met cijfers. Daarbij vielen de vergelijkbare winkelverkopen in de feestdagenperiode zwakker uit dan verwacht. Walmart won desondanks 1 procent. Levensmiddelenproducent Conagra Brands kwam met een winst- en omzetwaarschuwing voor het gehele boekjaar door een tegenvallende vraag en werd 6 procent lager gezet.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse financiële toezichthouder Financial Conduct Authority (FCA) wil meer bevoegdheden krijgen voor strikter toezicht op AI-gebruik bij het adviseren van mensen bij persoonlijke financiële beslissingen zoals sparen, lenen of beleggen. Daarvoor pleit directeur Sheldon Mills, die bij de FCA verantwoordelijk is voor consumentenbescherming en mededinging, in een interview met zakenkrant Financial Times.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en defensieconcern Thales neemt een belang in het Franse Exail Technologies, dat maritieme robotica en navigatiesystemen maakt. Thales meldt een bindende overeenkomst te hebben ondertekend over de overname van het belang van bijna 36 procent van de familie Gorgé. Daarbij wordt Exail gewaardeerd op 3,9 miljard euro.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag terughoudend begonnen aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan na de stevige koerswinsten op vrijdag, waarbij de Stoxx Europe 600, de graadmeter van de grootste zeshonderd Europese bedrijven, een nieuw slotrecord bereikte.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse omroep ITV heeft zijn media- en entertainmentdivisie verkocht aan Sky, een dochteronderneming van Comcast. Dat hebben de twee bedrijven maandag aangekondigd. Met de deal is een bedrag van 1,6 miljard pond (zo'n 1,9 miljard euro) gemoeid.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Financieel directeur Chris Figee van telecomconcern KPN stapt over naar chiptoeleverancier ASMI. Dat maakten beide bedrijven maandag bekend in afzonderlijke persberichten. Figee verlaat KPN per 1 november.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING neemt een minderheidsbelang van ongeveer 40 procent in de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Daarmee wil de bank zijn groei in private banking en vermogensbeheer in de Spaanse markt versnellen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet heeft in beginsel ingestemd met een nieuw overnamebod van investeringsmaatschappij Castlelake. Eerdere pogingen van Castlelake om easyJet over te nemen werden afgeslagen door de vliegmaatschappij.
3 uur geleden