Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst voor Nikkei, beurzen in Hongkong en Sydney dicht

Winst voor Nikkei, beurzen in Hongkong en Sydney dicht

TOKIO (ANP) - De Nikkei-index in Tokio ging vrijdag omhoog, geholpen door de recordstanden op Wall Street een dag eerder. In onder meer Hongkong, Sydney en Singapore wordt op Goede Vrijdag niet gehandeld. Ook de beurzen in Europa en New York blijven dicht. Er komt nog wel een belangrijk cijfer over de Amerikaanse inflatie.

De Japanse hoofdindex steeg 0,5 procent. Een dag eerder daalde de Nikkei nog 1,5 procent. Bij de Japanse overheid is onrust ontstaan over de sterk gedaalde waarde van de yen. De munt tikte eerder deze week nog het laagste niveau tegen de dollar aan in 34 jaar. Minister van Financiën Shunichi Suzuki zei vrijdag dat de regering niks uitsluit om de volatiliteit van de yen aan te pakken. Op de markt wordt nu gespeculeerd over een ingreep bij de wisselkoers.

In Shanghai ging de beurs 0,9 procent omhoog en de Kospi in Seoul won een fractie. De industriële productie in Zuid-Korea steeg in februari op maandbasis met meer dan 3 procent, onder meer dankzij een fors hogere chipproductie.

Speech

De brede S&P 500 in New York zette donderdag een record neer. Ook de Amsterdamse AEX-index sloot met een stand van 881,78 punten op een recordniveau. De Europese aandelenbeurzen blijven ook op maandag, tweede paasdag, dicht. Wall Street is dan wel open.

Later op de dag komt een cijfer naar buiten dat door de Federal Reserve wordt beschouwd als de belangrijkste graadmeter voor de prijsontwikkeling. Dat cijfer is dus van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. Op de financiële markten wordt verwacht dat de Fed in juni met een renteverlaging gaat komen.

In dat opzicht is er dan ook nog belangstelling voor een speech van Fed-voorzitter Jerome Powell op vrijdag. Powell geeft de toespraak bij de Fed in San Francisco. Mogelijk wordt daarin wat gezegd over het rentebeleid. Fed-bestuurder Christopher Waller zei donderdag wel dat er recent wat tegenvallende inflatiecijfers zijn geweest en dat er geen haast is om de rente te verlagen.

Meer uit Financieel

ABN AMRO ziet juridische kwetsbaarheden in nieuwe box 3-stelsel

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.

1 uur geleden
Nieuwe AI-tool jaagt Amerikaanse beleggers de stuipen op het lijf

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.

3 uur geleden
OpenAI wil farmaceuten steunen bij ontwikkeling nieuwe medicijnen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.

4 uur geleden
VS sluiten deze week tot 11 grote deals over zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.

5 uur geleden
Ook Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart weer door het Suezkanaal

HAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.

6 uur geleden
Novo Nordisk waarschuwt voor lagere verkopen door concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.

7 uur geleden
Wolters Kluwer en RELX onderuit op Damrak om AI-tool Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.

7 uur geleden