Winst voor Nikkei, beurzen in Hongkong en Sydney dicht
TOKIO (ANP) - De Nikkei-index in Tokio ging vrijdag omhoog, geholpen door de recordstanden op Wall Street een dag eerder. In onder meer Hongkong, Sydney en Singapore wordt op Goede Vrijdag niet gehandeld. Ook de beurzen in Europa en New York blijven dicht. Er komt nog wel een belangrijk cijfer over de Amerikaanse inflatie.
De Japanse hoofdindex steeg 0,5 procent. Een dag eerder daalde de Nikkei nog 1,5 procent. Bij de Japanse overheid is onrust ontstaan over de sterk gedaalde waarde van de yen. De munt tikte eerder deze week nog het laagste niveau tegen de dollar aan in 34 jaar. Minister van Financiën Shunichi Suzuki zei vrijdag dat de regering niks uitsluit om de volatiliteit van de yen aan te pakken. Op de markt wordt nu gespeculeerd over een ingreep bij de wisselkoers.
In Shanghai ging de beurs 0,9 procent omhoog en de Kospi in Seoul won een fractie. De industriële productie in Zuid-Korea steeg in februari op maandbasis met meer dan 3 procent, onder meer dankzij een fors hogere chipproductie.
Speech
De brede S&P 500 in New York zette donderdag een record neer. Ook de Amsterdamse AEX-index sloot met een stand van 881,78 punten op een recordniveau. De Europese aandelenbeurzen blijven ook op maandag, tweede paasdag, dicht. Wall Street is dan wel open.
Later op de dag komt een cijfer naar buiten dat door de Federal Reserve wordt beschouwd als de belangrijkste graadmeter voor de prijsontwikkeling. Dat cijfer is dus van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. Op de financiële markten wordt verwacht dat de Fed in juni met een renteverlaging gaat komen.
In dat opzicht is er dan ook nog belangstelling voor een speech van Fed-voorzitter Jerome Powell op vrijdag. Powell geeft de toespraak bij de Fed in San Francisco. Mogelijk wordt daarin wat gezegd over het rentebeleid. Fed-bestuurder Christopher Waller zei donderdag wel dat er recent wat tegenvallende inflatiecijfers zijn geweest en dat er geen haast is om de rente te verlagen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam lijkt af te stevenen op een jaarwinst rond de 8 procent. Dinsdag, op de een na laatste handelsdag van het jaar, ging de hoofdgraadmeter aan het Damrak met een dagwinst van 0,5 procent de handel uit. Daarmee deden beleggers het rustig aan, na een onstuimig beursjaar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Eurostar start de dienstregeling van de treinen van en naar Londen weer op, meldt het bedrijf. Eerder dinsdag schrapte Eurostar alle treinritten van en naar Londen tot nader order vanwege problemen met de bovenleiding in de Kanaaltunnel. Inmiddels is de tunnel weer deels open.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts hebben dinsdag de zoektocht in gang gezet naar een nieuw bestuur voor vakbond FNV. "We zoeken mensen die samen met de leden de vakbond weer stevig aan tafel brengen, aan de cao-tafel, op de werkvloer en in politiek Den Haag", zegt Asscher, een van de twee tijdelijke toezichthouders bij de vakbond.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Wall Street lijkt moeite te hebben om de kerstrally van vorige week voort te zetten. Beleggers grijpen de laatste handelsdagen van 2025 aan om wat winsten te verzilveren na de sterke opmars dit jaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ledenparlement van vakbond FNV overweegt naar de Hoge Raad of het Europees Hof voor de Rechten van de Mens te stappen. Dit meldt voorzitter Ger Moeken, nadat de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam dinsdag had geoordeeld dat de tijdelijke toezichthouders van de grootste vakbond van Nederland eenmalig de statuten van FNV mogen wijzigen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De eigenaar van de Kanaaltunnel, Getlink, verwacht dat het treinverkeer in de tunnel vanaf 15.00 uur geleidelijk kan worden hervat na een stroomstoring. Dat meldt een woordvoerster aan persbureau AFP.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts kunnen verdergaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft dinsdag besloten dat de twee tijdelijke toezichthouders eenmalig de statuten van de grootste vakbond van Nederland mogen aanpassen. Waarschijnlijk wordt er nu snel een procedure in gang gezet voor het aanstellen van een nieuw bestuur.
4 uur geleden