Winst voor Amsterdamse AEX-index, Adyen en Besi flink hoger
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.
Besi ging 4,3 procent omhoog in de hoofdindex. De toeleverancier aan de chipsector, gespecialiseerd in geavanceerde verpakkingen van halfgeleiders, kwam donderdag met goed ontvangen kwartaalcijfers en verwachtingen en steeg toen al ruim 4 procent.
Adyen werd 4,8 procent hoger gezet nadat het bedrijf donderdag nabeurs met het nieuws was gekomen dat het Duitse Talon.One wordt overgenomen voor 750 miljoen euro. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing.
Chipbedrijven
De AEX eindigde 0,6 procent in de plus op 1020,60 punten. De MidKap daalde 0,9 procent tot 1010,11 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 0,8 procent.
Andere winnaars in de AEX waren de chipbedrijven ASMI en ASML met plussen tot iets meer dan 2 procent. Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore kreeg er 1,4 procent bij. Staalconcern ArcelorMittal was de grootste daler bij de hoofdfondsen met een min van 2,5 procent, gevolgd door Philips en ABN AMRO die tot 1,8 procent inleverden.
'Aanhoudende zwakte in de markten'
In de MidKap won Fugro 3,8 procent. Op donderdag stond de bodemonderzoeker ook al hoger na bekendmaking van resultaten. Het bedrijf meldde bij zijn kwartaalcijfers dat de impact van het conflict in het Midden-Oosten vooralsnog beperkt is gebleven tot de activiteiten in de Verenigde Arabische Emiraten en Qatar.
Signify klom 2,3 procent bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5. De verlichtingsproducent zag de omzet en winst dalen in het eerste kwartaal. Topman As Tempelman sprak van "aanhoudende zwakte in de markten" en verwacht dat de uitdagende marktomstandigheden dit jaar zullen aanhouden. Het bedrijf kondigde begin dit jaar al een grote banenreductie aan om kosten te besparen.
In Frankfurt deed het Duitse softwareconcern SAP het goed met een plus van 4,7 procent dankzij sterke kwartaalcijfers.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
12 uur geleden