Winst Volksbank keldert door reorganisatiekosten en boetes
UTRECHT (ANP) - De Volksbank heeft vorig jaar veel minder winst geboekt door de kosten voor de reorganisatie van de bank, het bestrijden van financiële criminaliteit en boetes van De Nederlandsche Bank (DNB). Topman Roland Boekhout sprak vrijdag in een toelichting op de jaarcijfers van een "bewogen jaar".
Het nettoresultaat kwam uit op 144 miljoen euro. Zonder het meerekenen van de eenmalige lasten bleef er 427 miljoen euro over. Een jaar eerder behaalde de bank nog een winst van 431 miljoen euro.
De Volksbank maakte eind vorig jaar onder meer bekend dat het financiële concern verdergaat met dochtermerk ASN Bank en afscheid neemt van de merken SNS en RegioBank. Dat is onderdeel van een grote reorganisatie waarbij ook honderden banen komen te vervallen en kantoren van SNS en RegioBank worden gesloten.
Boetes
Daarnaast kreeg de staatsbank twee boetes opgelegd van DNB, omdat de Volksbank de controles op witwassen en bedrijfsprocessen niet goed genoeg op orde had. Het bedrijf heeft ook extra geld apart gezet om financiële criminaliteit te bestrijden.
In de incidentele posten is 96 miljoen euro opgenomen voor het vereenvoudigen van de organisatiestructuur. Daaronder vallen de kosten voor de banenreductie en voor de andere veranderingen die nodig zijn om de diensten voortaan onder één retailmerk, ASN Bank, aan te bieden.
Herstelplan
Ook heeft de bank een last van 145 miljoen euro genomen voor een herstelplan voor het bestrijden van financiële criminaliteit. De afwikkeling van gerechtelijke procedures gaat nog eens 22 miljoen euro kosten en de twee boetes van DNB zijn samen goed voor een kostenpost van 20 miljoen euro.
De totale baten van de Volksbank daalden met 7 procent tot 1,3 miljard euro, met name door afgenomen rente-inkomsten. Dat had te maken met lagere marges op spaargeld onder invloed van hogere spaarrentes, aldus de Volksbank.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
4 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
7 uur geleden