Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

Airbus kampt al tijden met problemen in de toeleveringsketen, terwijl concurrent Boeing zijn productieproces juist weer aan het versterken is. Het bedrijf stelt dat motorfabrikant Pratt & Whitney nog steeds "de grootste beperkende factor" is bij het opvoeren van de productie van het bestverkochte A320-toestel.

De bedrijfswinst van Airbus daalde in het afgelopen kwartaal met 52 procent tot 300 miljoen euro, ver beneden de verwachtingen van marktkenners. De defensiedivisie van het concern deed wel goede zaken, met een winstsprong van 69 procent.

Productie

Airbus ontving vorige maand nog een megabestelling van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo. Die deal heeft een waarde van ongeveer 13,6 miljard euro.

Het probleem zit dus niet in de verkoop, maar in de productie. Topman Guillaume Faury zei eerder al dat motorfabrikant Pratt & Whitney de vraag niet kan bijbenen en zijn contractuele verplichtingen niet nakwam. Ondanks de problemen mikt Airbus nog steeds op een recordaantal van 870 commerciƫle vliegtuigen dat dit jaar wordt afgeleverd.

"We volgen de mogelijke impact van de snel veranderende situatie in het Midden-Oosten nauwlettend", zei Faury in een toelichting op de cijfers. De luchtvaartsector maakt momenteel een van zijn zwaarste periodes door, doordat de prijs van kerosine sterk is gestegen. Dat is het gevolg van de oorlog in Iran, waardoor grote luchtvaartmaatschappijen hun activiteiten moeten beperken.

Meer uit Financieel

VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

43 minuten geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

2 uur geleden
Shell bij winnaars op lager Damrak, PostNL daalt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.

2 uur geleden
ACM zet ANWB Energie onder verscherpt toezicht

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.

2 uur geleden
Schiphol en KLM nemen extra maatregelen na problemen winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.

4 uur geleden
AI-zorgen drukken Wall Street, tech- en chipaandelen dalen

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien, na de recordstanden vorige week. De stemming werd gedrukt door een teleurstellend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

4 uur geleden
Verenigde Arabische Emiraten stappen uit oliekartel OPEC

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben aangekondigd uit oliekartel OPEC te stappen. Ook wil het land geen deel meer uitmaken van de maandelijkse gesprekken van OPEC+, waarbij naast de grote olieproducerende OPEC-landen ook bondgenoot Rusland aan tafel zit. De Emiraten geven als reden dat ze hun eigen belangen zwaarder willen laten wegen.

5 uur geleden