Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst van Champions League blijft voorlopig obsessie voor PSG

Winst van Champions League blijft voorlopig obsessie voor PSG

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain moet nog minimaal een seizoen wachten op een felbegeerde eindzege in de Champions League. De kampioen van Frankrijk verloor ook het thuisduel met Borussia Dortmund (0-1), na een nederlaag vorige week in Duitsland (1-0) in de halve eindstrijd.

Zo plaatste Dortmund, dat in de achtste finales PSV uitschakelde, zich voor het eerst sinds 2013 voor de finale. Destijds verloor de ploeg van Bayern München, na een winnend doelpunt van Arjen Robben (1-2). Die club uit Beieren strijdt woensdag met Real Madrid om een ticket voor de finale, die net als elf jaar geleden op Wembley wordt afgewerkt.

Ook bij Dortmund weten ze wie verreweg voor het meeste gevaar zorgt bij PSG, na het vertrek van Lionel Messi en Neymar. De bezoekers deden er ook alles aan om Kylian Mbappé niet aan de bal te laten komen. Dat lukte aardig. De vedette had vaak drie of vier spelers van Dortmund om zich heen als hij wel eens succesvol werd aangespeeld.

Toekomst Mbappé

Bij PSG vrezen ze dat Mbappé zijn aflopende contract niet meer verlengt. De 25-jarige aanvaller staat al jaren in de belangstelling van Real Madrid, waar hij een voorhoede met Vinicius en Rodrygo kan vormen. Wat was nog mooier voor Mbappé geweest dan afscheid nemen met winst van de Champions League? Want die hoofdprijs ontbreekt voorlopig nog steeds op de erelijst van de kampioen van Frankrijk, die in handen is van steenrijke eigenaren uit Qatar.

PSG was veel in balbezit, maar Mbappé werd nauwelijks gevaarlijk. De beste kans in de eerste helft was voor de bezoekers. Maar Karim Adeyemi stuitte na een indrukwekkende loopactie op doelman Gianluigi Donnarumma. Dortmund startte met de spelers die vorige week de basis legden voor een nipte zege op PSG. De Nederlandse linksback Ian Maatsen, verhuurd door Chelsea, viel op met enkele aanvallende acties. Donyell Malen, pas net hersteld van een blessure, bleef op de bank. PSG trapte af met Gonçalo Ramos als spits. Daardoor kon Mbappé op zijn favoriete positie op de linkerflank spelen en was Bradley Barcola zijn basisplaats kwijt.

Hummels matchwinner

De 35-jarige Mats Hummels kopte Dortmund in de vijftigste minuut op voorsprong, na een corner van Julian Brandt. Met de ingevallen Barcola voor Ramos slaagde PSG er eindelijk in Dortmund onder druk te zetten. Maar Nuno Mendes schoot op de paal en Mbappé en Vitinha raakten de lat. Zo blijft winst van de Champions League voorlopig een obsessie voor PSG.

Meer uit Voetbal

AZ twee jaar langer door met trainer Echteld

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.

21 minuten geleden
Grasmat ligt in stadion New Jersey voor finale WK voetbal

NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.

1 uur geleden
Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

2 uur geleden
Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

3 uur geleden
Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

14 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

17 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

17 uur geleden