Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst van Champions League blijft voorlopig obsessie voor PSG

Winst van Champions League blijft voorlopig obsessie voor PSG

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain moet nog minimaal een seizoen wachten op een felbegeerde eindzege in de Champions League. De kampioen van Frankrijk verloor ook het thuisduel met Borussia Dortmund (0-1), na een nederlaag vorige week in Duitsland (1-0) in de halve eindstrijd.

Zo plaatste Dortmund, dat in de achtste finales PSV uitschakelde, zich voor het eerst sinds 2013 voor de finale. Destijds verloor de ploeg van Bayern München, na een winnend doelpunt van Arjen Robben (1-2). Die club uit Beieren strijdt woensdag met Real Madrid om een ticket voor de finale, die net als elf jaar geleden op Wembley wordt afgewerkt.

Ook bij Dortmund weten ze wie verreweg voor het meeste gevaar zorgt bij PSG, na het vertrek van Lionel Messi en Neymar. De bezoekers deden er ook alles aan om Kylian Mbappé niet aan de bal te laten komen. Dat lukte aardig. De vedette had vaak drie of vier spelers van Dortmund om zich heen als hij wel eens succesvol werd aangespeeld.

Toekomst Mbappé

Bij PSG vrezen ze dat Mbappé zijn aflopende contract niet meer verlengt. De 25-jarige aanvaller staat al jaren in de belangstelling van Real Madrid, waar hij een voorhoede met Vinicius en Rodrygo kan vormen. Wat was nog mooier voor Mbappé geweest dan afscheid nemen met winst van de Champions League? Want die hoofdprijs ontbreekt voorlopig nog steeds op de erelijst van de kampioen van Frankrijk, die in handen is van steenrijke eigenaren uit Qatar.

PSG was veel in balbezit, maar Mbappé werd nauwelijks gevaarlijk. De beste kans in de eerste helft was voor de bezoekers. Maar Karim Adeyemi stuitte na een indrukwekkende loopactie op doelman Gianluigi Donnarumma. Dortmund startte met de spelers die vorige week de basis legden voor een nipte zege op PSG. De Nederlandse linksback Ian Maatsen, verhuurd door Chelsea, viel op met enkele aanvallende acties. Donyell Malen, pas net hersteld van een blessure, bleef op de bank. PSG trapte af met Gonçalo Ramos als spits. Daardoor kon Mbappé op zijn favoriete positie op de linkerflank spelen en was Bradley Barcola zijn basisplaats kwijt.

Hummels matchwinner

De 35-jarige Mats Hummels kopte Dortmund in de vijftigste minuut op voorsprong, na een corner van Julian Brandt. Met de ingevallen Barcola voor Ramos slaagde PSG er eindelijk in Dortmund onder druk te zetten. Maar Nuno Mendes schoot op de paal en Mbappé en Vitinha raakten de lat. Zo blijft winst van de Champions League voorlopig een obsessie voor PSG.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

9 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

10 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

11 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

13 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

23 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

1 dag geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

1 dag geleden