Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst van Champions League blijft voorlopig obsessie voor PSG

Winst van Champions League blijft voorlopig obsessie voor PSG

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain moet nog minimaal een seizoen wachten op een felbegeerde eindzege in de Champions League. De kampioen van Frankrijk verloor ook het thuisduel met Borussia Dortmund (0-1), na een nederlaag vorige week in Duitsland (1-0) in de halve eindstrijd.

Zo plaatste Dortmund, dat in de achtste finales PSV uitschakelde, zich voor het eerst sinds 2013 voor de finale. Destijds verloor de ploeg van Bayern München, na een winnend doelpunt van Arjen Robben (1-2). Die club uit Beieren strijdt woensdag met Real Madrid om een ticket voor de finale, die net als elf jaar geleden op Wembley wordt afgewerkt.

Ook bij Dortmund weten ze wie verreweg voor het meeste gevaar zorgt bij PSG, na het vertrek van Lionel Messi en Neymar. De bezoekers deden er ook alles aan om Kylian Mbappé niet aan de bal te laten komen. Dat lukte aardig. De vedette had vaak drie of vier spelers van Dortmund om zich heen als hij wel eens succesvol werd aangespeeld.

Toekomst Mbappé

Bij PSG vrezen ze dat Mbappé zijn aflopende contract niet meer verlengt. De 25-jarige aanvaller staat al jaren in de belangstelling van Real Madrid, waar hij een voorhoede met Vinicius en Rodrygo kan vormen. Wat was nog mooier voor Mbappé geweest dan afscheid nemen met winst van de Champions League? Want die hoofdprijs ontbreekt voorlopig nog steeds op de erelijst van de kampioen van Frankrijk, die in handen is van steenrijke eigenaren uit Qatar.

PSG was veel in balbezit, maar Mbappé werd nauwelijks gevaarlijk. De beste kans in de eerste helft was voor de bezoekers. Maar Karim Adeyemi stuitte na een indrukwekkende loopactie op doelman Gianluigi Donnarumma. Dortmund startte met de spelers die vorige week de basis legden voor een nipte zege op PSG. De Nederlandse linksback Ian Maatsen, verhuurd door Chelsea, viel op met enkele aanvallende acties. Donyell Malen, pas net hersteld van een blessure, bleef op de bank. PSG trapte af met Gonçalo Ramos als spits. Daardoor kon Mbappé op zijn favoriete positie op de linkerflank spelen en was Bradley Barcola zijn basisplaats kwijt.

Hummels matchwinner

De 35-jarige Mats Hummels kopte Dortmund in de vijftigste minuut op voorsprong, na een corner van Julian Brandt. Met de ingevallen Barcola voor Ramos slaagde PSG er eindelijk in Dortmund onder druk te zetten. Maar Nuno Mendes schoot op de paal en Mbappé en Vitinha raakten de lat. Zo blijft winst van de Champions League voorlopig een obsessie voor PSG.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

3 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

3 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

5 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

6 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

10 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

10 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

12 uur geleden