Winst van Champions League blijft voorlopig obsessie voor PSG
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain moet nog minimaal een seizoen wachten op een felbegeerde eindzege in de Champions League. De kampioen van Frankrijk verloor ook het thuisduel met Borussia Dortmund (0-1), na een nederlaag vorige week in Duitsland (1-0) in de halve eindstrijd.
Zo plaatste Dortmund, dat in de achtste finales PSV uitschakelde, zich voor het eerst sinds 2013 voor de finale. Destijds verloor de ploeg van Bayern München, na een winnend doelpunt van Arjen Robben (1-2). Die club uit Beieren strijdt woensdag met Real Madrid om een ticket voor de finale, die net als elf jaar geleden op Wembley wordt afgewerkt.
Ook bij Dortmund weten ze wie verreweg voor het meeste gevaar zorgt bij PSG, na het vertrek van Lionel Messi en Neymar. De bezoekers deden er ook alles aan om Kylian Mbappé niet aan de bal te laten komen. Dat lukte aardig. De vedette had vaak drie of vier spelers van Dortmund om zich heen als hij wel eens succesvol werd aangespeeld.
Toekomst Mbappé
Bij PSG vrezen ze dat Mbappé zijn aflopende contract niet meer verlengt. De 25-jarige aanvaller staat al jaren in de belangstelling van Real Madrid, waar hij een voorhoede met Vinicius en Rodrygo kan vormen. Wat was nog mooier voor Mbappé geweest dan afscheid nemen met winst van de Champions League? Want die hoofdprijs ontbreekt voorlopig nog steeds op de erelijst van de kampioen van Frankrijk, die in handen is van steenrijke eigenaren uit Qatar.
PSG was veel in balbezit, maar Mbappé werd nauwelijks gevaarlijk. De beste kans in de eerste helft was voor de bezoekers. Maar Karim Adeyemi stuitte na een indrukwekkende loopactie op doelman Gianluigi Donnarumma. Dortmund startte met de spelers die vorige week de basis legden voor een nipte zege op PSG. De Nederlandse linksback Ian Maatsen, verhuurd door Chelsea, viel op met enkele aanvallende acties. Donyell Malen, pas net hersteld van een blessure, bleef op de bank. PSG trapte af met Gonçalo Ramos als spits. Daardoor kon Mbappé op zijn favoriete positie op de linkerflank spelen en was Bradley Barcola zijn basisplaats kwijt.
Hummels matchwinner
De 35-jarige Mats Hummels kopte Dortmund in de vijftigste minuut op voorsprong, na een corner van Julian Brandt. Met de ingevallen Barcola voor Ramos slaagde PSG er eindelijk in Dortmund onder druk te zetten. Maar Nuno Mendes schoot op de paal en Mbappé en Vitinha raakten de lat. Zo blijft winst van de Champions League voorlopig een obsessie voor PSG.
Meer uit Voetbal
TOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
27 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
14 uur geleden