Winst van Champions League blijft voorlopig obsessie voor PSG
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain moet nog minimaal een seizoen wachten op een felbegeerde eindzege in de Champions League. De kampioen van Frankrijk verloor ook het thuisduel met Borussia Dortmund (0-1), na een nederlaag vorige week in Duitsland (1-0) in de halve eindstrijd.
Zo plaatste Dortmund, dat in de achtste finales PSV uitschakelde, zich voor het eerst sinds 2013 voor de finale. Destijds verloor de ploeg van Bayern München, na een winnend doelpunt van Arjen Robben (1-2). Die club uit Beieren strijdt woensdag met Real Madrid om een ticket voor de finale, die net als elf jaar geleden op Wembley wordt afgewerkt.
Ook bij Dortmund weten ze wie verreweg voor het meeste gevaar zorgt bij PSG, na het vertrek van Lionel Messi en Neymar. De bezoekers deden er ook alles aan om Kylian Mbappé niet aan de bal te laten komen. Dat lukte aardig. De vedette had vaak drie of vier spelers van Dortmund om zich heen als hij wel eens succesvol werd aangespeeld.
Toekomst Mbappé
Bij PSG vrezen ze dat Mbappé zijn aflopende contract niet meer verlengt. De 25-jarige aanvaller staat al jaren in de belangstelling van Real Madrid, waar hij een voorhoede met Vinicius en Rodrygo kan vormen. Wat was nog mooier voor Mbappé geweest dan afscheid nemen met winst van de Champions League? Want die hoofdprijs ontbreekt voorlopig nog steeds op de erelijst van de kampioen van Frankrijk, die in handen is van steenrijke eigenaren uit Qatar.
PSG was veel in balbezit, maar Mbappé werd nauwelijks gevaarlijk. De beste kans in de eerste helft was voor de bezoekers. Maar Karim Adeyemi stuitte na een indrukwekkende loopactie op doelman Gianluigi Donnarumma. Dortmund startte met de spelers die vorige week de basis legden voor een nipte zege op PSG. De Nederlandse linksback Ian Maatsen, verhuurd door Chelsea, viel op met enkele aanvallende acties. Donyell Malen, pas net hersteld van een blessure, bleef op de bank. PSG trapte af met Gonçalo Ramos als spits. Daardoor kon Mbappé op zijn favoriete positie op de linkerflank spelen en was Bradley Barcola zijn basisplaats kwijt.
Hummels matchwinner
De 35-jarige Mats Hummels kopte Dortmund in de vijftigste minuut op voorsprong, na een corner van Julian Brandt. Met de ingevallen Barcola voor Ramos slaagde PSG er eindelijk in Dortmund onder druk te zetten. Maar Nuno Mendes schoot op de paal en Mbappé en Vitinha raakten de lat. Zo blijft winst van de Champions League voorlopig een obsessie voor PSG.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
43 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
14 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
15 uur geleden