Winst Swatch keldert door zwakke vraag naar goedkopere horloges
BIEL (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse horlogemaker Swatch, die naast het gelijknamige merk ook eigenaar is van merken als Omega, Blancpain, Breguet, Rado, Certina en Longines, heeft vorig jaar een bijzonder slecht financieel jaar gedraaid. Dat kwam vooral door een gedaalde vraag naar goedkopere horloges en teruglopende Chinese verkopen.
De winst kelderde met 75 procent tot 304 miljoen Zwitserse frank, omgerekend 319 miljoen euro. De verkopen gingen met meer dan 12 procent omlaag, maakte Swatch donderdag bekend.
Het concern heeft, net als veel andere horlogemerken, nog steeds last van de hoge inflatie. Hierdoor zijn consumenten voorzichtiger met hun uitgaven, na een sterke groei tijdens de coronapandemie. Vooral minder welvarende kopers voelen de druk, wat de verkoop van goedkopere horlogemerken zoals Swatch en Tissot raakt.
Toch is topman Nick Hayek positief. Hij denkt dat deze segmenten sneller herstellen dan de duurdere segmenten. Hij verwacht in 2025 een aanzienlijk herstel van de omzet en resultaten, al blijft de vraag in China "terughoudend."
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.
3 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.
6 uur geleden