Winst Swatch keldert door zwakke vraag naar goedkopere horloges
BIEL (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse horlogemaker Swatch, die naast het gelijknamige merk ook eigenaar is van merken als Omega, Blancpain, Breguet, Rado, Certina en Longines, heeft vorig jaar een bijzonder slecht financieel jaar gedraaid. Dat kwam vooral door een gedaalde vraag naar goedkopere horloges en teruglopende Chinese verkopen.
De winst kelderde met 75 procent tot 304 miljoen Zwitserse frank, omgerekend 319 miljoen euro. De verkopen gingen met meer dan 12 procent omlaag, maakte Swatch donderdag bekend.
Het concern heeft, net als veel andere horlogemerken, nog steeds last van de hoge inflatie. Hierdoor zijn consumenten voorzichtiger met hun uitgaven, na een sterke groei tijdens de coronapandemie. Vooral minder welvarende kopers voelen de druk, wat de verkoop van goedkopere horlogemerken zoals Swatch en Tissot raakt.
Toch is topman Nick Hayek positief. Hij denkt dat deze segmenten sneller herstellen dan de duurdere segmenten. Hij verwacht in 2025 een aanzienlijk herstel van de omzet en resultaten, al blijft de vraag in China "terughoudend."
Meer uit Financieel
NORWALK (ANP/BLOOMBERG) - Reisbedrijf Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, heeft zijn verwachtingen voor dit jaar verlaagd, omdat de oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar reizen drukt. Volgens financieel directeur Ewout Steenbergen zorgde de oorlog al voor meer annuleringen en minder nieuwe boekingen in het eerste kwartaal. In het tweede kwartaal voorziet hij nog meer impact.
8 minuten geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verdiend. Het bedrijf verkocht vooral veel meer sportkleding dan een jaar eerder. Ook zag de Duitse sportkledingfabrikant meer vraag naar zijn voetbal-, hardloop- en trainingsproducten.
8 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie dringt er bij lidstaten op aan om de EU-leeftijdsverificatieapp voor het einde van het jaar te gebruiken. Dat zei Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) woensdag.
10 minuten geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen in India hebben hun regering gevraagd om financiƫle steun tegen de hoge prijzen van vliegtuigbrandstof. Maatschappijen staan onder zo'n grote druk dat er mogelijk vluchten uitvallen of dat ze moeten stoppen.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - KPN behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het telecomconcern zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Beleggers hadden echter op meer gehoopt. KPN sloot wel meer huishoudens aan op zijn netwerk voor glasvezel. Volgens topman Joost Farwerck blijft het concern daarmee marktleider op het gebied van sneller internet in Nederland. Het aandeel zakte ruim 2 procent.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Meta houdt zich niet aan EU-regels omdat het er niet in slaagt kinderen onder de 13 jaar van Instagram en Facebook te weren. Dat concludeert de Europese Commissie. In Meta's eigen voorwaarden staat een minimumleeftijd van 13 jaar, maar dit lijkt het bedrijf zelf niet te handhaven, aldus Brussel.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies beloont aandeelhouders na een flinke winststijging in het eerste kwartaal. Via een hoger dividend en nieuwe aandeleninkopen profiteren de aandeelhouders van het concern mee van de flink gestegen olie- en gasprijzen door de Iranoorlog.
1 uur geleden